کارتن‌خوابی که «مولتی میلیاردر» شد! +تصاویر

خلیل رفعتی، مالک 46 ساله آبمیوه فروشیِ زنجیره‌ای "سانلایف ارگانیکس" است که علاوه بر موفقیت فعلی از سختی‌هایی که متحمل شده تا به یک مولتی میلیاردر تبدیل شود، می‌گوید.


فساد ۸۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان/ یک سهامدار ۳۹۰۰ میلیارد ریال از بانک سرمایه وام گرفته است

صندوق فرهنگیان این روزها با فساد ۸ هزار میلیارد تومانی شناخته می‌شود، طبق اعلام فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، به افرادی که جزو باند صندوق بودند تسهیلات کلان پرداخت می‌شد و در یک مورد ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یک سهامدار اعطا شده است.


رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.


سیاست خارجی «هیلاری» در مقایسه با اوباما تهاجمی‌تر است

سیاست خارجی «هیلاری» در مقایسه با اوباما تهاجمی‌تر است

جهان | چهارشنبه ۱۲ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۴۰ | نسخه چاپي

یک روزنامه سوئیسی در شماره امروز خود با اشاره به رقابتهای انتخاباتی آمریکا از آن به عنوان مجال فرصتی برای ترمیم سیاستهای اشتباه آمریکا نام برد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه سوئیسی تاگس آنسایگر در یادداشتی آورده است: انتخابات آمریکا دارای سیستمی پیچیده و غیرقابل‌ درک است. فرآیندی طولانی که دو سال زمان لازم است تا نامزدها در آن انتخاب شوند.
پیچیدگی فرآیند انتخابات در آمریکا تا حدی است که مجموعه‌ ای از انتخابات مقدماتی و گردهمایی‌های مخصوص رهبران احزاب در کل 50 ایالت این کشور قبل از انتخابات عمومی انجام می‌گیرند. این پروسه  همچنین باید از فیلترینگ آراء هیئت‌ انتخاب‌ کنندگان‌ رئیس‌ جمهور آمریکا نیز عبور کند.
این روزنامه با پر اهمیت خواندن نقش سیاست خارجی در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: علی‌رغم اولویت مسائل اقتصادی داخلی در اکثر انتخابات آمریکا، چالش‌های پیچیده‌ای که آمریکا در خارج از مرزهای خود با آن‌ها روبروست نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.
به اعتقاد این روزنامه از آنجایی که «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه دوره اول ریاست‌جمهوری اوباما از سابقه قوی برخوردار است، می تواند از اقبال بیشتری در این زمینه برخوردار باشد، تا حدی که نامزدهای هیچ‌کدام از احزاب نخواهند توانست مبارزات انتخاباتی موفقی داشته باشند مگر آنکه نشان دهند اهمیت ویژه‌ای به مسائل سیاست خارجی قائل‌اند.
تاگس آنسایگر با اشاره به مواضع و سیاستهای آمریکا در قبال مسائل بین المللی نوشت: سیاستهای اتخاذ شد واشنگتن در بسیاری از رویدادهای ین المللی جای تامل دارد که باید مورد تجدیدنظر و ارزیابی قرار گیرد.
در ادامه یادداشت این روزنامه آمده است: انتخابات آتی ریاست جمهوری می تواند مجالی برای اصلاح و ترمیم سیاست های بعضا اشتباه دستگاه دیپلماسی این کشور بشمار آید. بی شک سیاست بین المللی بزرگترین چالش رئیس جمهوری آتی آمریکا است.
موضوع حل اختلاف اعراب و اسرائیل از جمله این موارد است و این پرسش را می توان مطرح کرد که منافع آمریکا در حل این اختلاف چیست؟ و بیان داشت که عدم توانایی دولت آمریکا برای اقدام در خصوص این مشکل بر دیدگاه کشورهای منطقه نسبت به آمریکا تأثیرگذار خواهد بود.
تاگس آنسایگر با اشاره به اینکه احتمال پیروزی کلینتون در انتخابات آمریکا بیشتر است، نوشت: هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و همچنین پیروز احتمالی انتخابات ۲۰۱۶ میلادی می تواند باشد. وی مسئول برخی از سیاست‌های خارجی اتخاذشده در دوران ریاست‌جمهوری اوباما بوده اما او رویکرد مداخله‌جویانه بیشتری نسبت به باراک اوباما دارد.
به هر روی مردم آمریکا انتظار نامزدهایی را دارند که به دشواری‌های حوزه سیاست خارجی اهمیت نشان دهند. آن‌ها کسی را می‌خواهند که بتواند روی صحنه رفته و با قاطعیت بگوید: این سیاست من است، این نگاه من به دنیاست، و من مشکلات را از این طریق حل خواهم کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: