سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


رسیدن به آرامش هدف ازدواج نباشد

جامعه | چهارشنبه ۱۲ اسفند ۹۴ ساعت ۱:۱۳ | نسخه چاپي

یک مدرس آموزش خانواده با بیان اینکه هدف از ازدواج آرامش نباشد، گفت: آرامش نباید هدف ازدواج قرار گیرد بلکه باید این مسئله به عنوان نتیجه در نظر گرفته شود چرا که با نرسیدن به آن در ابتدای ازدواج، فرد دچار افسردگی و دلسردی می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدمجتبی حسینی سه‌شنبه 11 اسفند در همایش جمعیت، جوانان و ازدواج در دانشگاه بوعلی‌سینا، با تاکید بر اینکه در دوران دانشجویی ازدواج کنید، تصریح کرد: جوانانی که در دوران دانشجویی ازدواج نکنند، به خود ظلم کرده‌اند چرا که این دوران زمان خوب و مناسبی برای تصمیم‌گیری در خصوص این مسئله است.
وی با بیان اینکه ازدواج مسئله‌ای شخصی است، اظهار کرد: این مسئله بستگی به شرایط هر فرد داشته که براساس آن می‌تواند تصمیم بگیرد.
وی سه مرحله ازدواج سالم را انتخاب درست، مدیریت سالم زندگی و تربیت سالم فرزندان عنوان و اظهار کرد: در مرحله انتخاب درست، بعضی از افراد ابتدا فکر کرده و بعد اقدام به ازدواج می‌کنند و برخی دیگر ابتدا اقدام و سپس به فکر کردن می‌پردازند و در صورت بروز مشکل، شروع به توجیه آن می‌کنند.
حسینی در ادامه با اشاره به مبحث انگیزه، تصریح کرد: افراد دارای انگیزه‌های مختلفی هستند، بعضی از خانم‌ها برای فرار از مشکلات خانوادگی اقدام به ازدواج می‌کنند این در حالیست که اگر تنها با یک انگیزه اقدام به ازدواج کرد، فرد به مرور زمان به مشکلات اساسی و جدی مواجه می‌شود چرا که با یک انگیزه نمی‌توان زندگی را تا آخر رساند و در نهایت منجر به طلاق خواهد شد.
وی با بیان اینکه هدف از ازدواج آرامش قرار نگیرد، گفت: آرامش نباید هدف ازدواج قرار گیرد بلکه باید این مسئله به عنوان نتیجه درنظر گرفته شود چرا که با نرسیدن به آن در ابتدای ازدواج، فرد دچار افسردگی و دلسردی می‌شود.
حسینی در خصوص سن ازدواج خاطرنشان کرد: سنی برای ازدواج مناسب است که دارای سه ویژگی شور عاطفی، توانایی انجام مسئولیت‌ها و درک صحیحی از این مسائل باشد.
این مدرس آموزش خانواده اظهار کرد: انسان‌ها دارای دو دوران شور عاطفی و ساختار زندگی هستند، از علائم شور عاطفی می‌توان به داشتن فکر و دغدغه ازدواج است.
وی اضافه کرد: دوران شور عاطفی در آقایان، از سن 19 سالگی آغاز و تا 27 سالگی ادامه دارد و در خانم‌ها نیز این مسئله از سن 18 تا 26 سالگی است اما باید توجه داشته باشیم که این مسئله ممکن است در افراد متغیر باشد.
حسینی در بخش دیگری یادآور شد: خانم‌ها معمولا در سنین 15 سالگی درک صحیحی از ازدواج ندارند اما بیشتر به دنبال محبت هستند، در سنین 18 سالگی به دنبال مصداقی برای ازدواج هستند و در زمان ورود به دانشگاه تمایل زیادی به این مسئله دارند که خانواده‌ها نباید در این خصوص جوانان را تحت فشار قرار دهند.
وی با بیان اینکه سنین بالای 35 سالگی برای خانم‌ها، تجرد قطعی به شمار می‌رود، گفت: در این سن خانم‌ها، التهاب ازدواج پیدا می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: آقایان در دوران دبیرستان، درک خامی از مساله ازدواج، در دوران دانشگاه نیز دارای اشتیاق هستند و در سنین 27 تا 30 سالگی وسواس و در 35 سالگی بی‌خیالی نسبت به ازدواج دارند که بهترین سن برای خانم‌ها تمایل و برای آقایان دوران اشتیاق است.
وی در ادامه با اشاره به توانایی انجام مسئولیت‌ها، اظهار کرد: توانایی انجام مسئولیت‌ها شامل تامین عاطفی و تامین اقتصادی است که معمولا زمانی‌که سن آقایان بالا می‌رود در انجام مسئولیت خود دچار مشکل می‌شوند.
حسینی اقتصاد را بزرگ‌ترین مانع ازدواج دانست و گفت: بعضی از افراد ابتدا به دنبال اقتصاد بوده و بعد ازدواج می‌کنند و بعضی دیگر، اول ازدواج کرده و در کنار آن به مسائل اقتصادی نیز می‌پردازند.
این مدرس آموزش خانواده افزود: از جمله مشکلات سقوط شور عاطفی و خستگی روانی است و هر چه‌قدر برای ساخت یک زندگی زحمت و تلاش بیشتری شود، لذت آن نیز افزایش خواهد یافت.
حسینی ازدواج را یک بحران تلقی و اظهار کرد: این بحران باید به درستی مدیریت شود و برای مدیریت آن باید افراد جَنم داشته باشند.
وی ادامه داد: برای کاهش این بحران خانم‌ها باید توقع خود را کاهش داده و خانواده آن‌ها حتی به صورت قرض، در تامین مسائل مالی به آقایان کمک کنند.
مدیر گروه سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این همایش گفت: در حال حاضر جمعیت جوان در جامعه ما، 19 میلیون و 349 هزار نفر بوده که 30 درصد جوانان دارای 20 تا 35 سال هنوز ازدواج نکرده‌اند و این وضعیت بحران به شمار می‌رود که علت عمده این وضعیت بحرانی نرخ بیکاری است که باعث بالا رفتن سن ازدواج شده است
دکتر مژده حسینی با بیان اینکه اگر یک زوج بین 2.1 فرزندآوری داشته باشند، می توانند جمعیت موجود را به خوبی حفظ کنند، افزود: نرخ باروری در سال 60، بین شش تا هفت فرزند بود که باعث رشد ناگهانی جمعیت شد که به همین منظور برنامه تنظیم خانواده به اجرا درآمد.
وی در ادامه با اشاره به نرخ طلاق در کشور، خاطرنشان کرد: روند رویداد طلاق از سال 85 تا 92، از هر شش ازدواج یک طلاق بوده است.
حسینی در پایان تاکید کرد: تنها ازدواج کردن ملاک نبوده بلکه افراد باید درست انتخاب کردن را یاد بگیرند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟