انعکاس

انعکاس ها به عکس ها زیبایی خاصی می بخشند. به تصویر کشیدن انعکاس منظره ای زیبا در آب، انعکاسی زیبا درون چشم، عکسی ماکرو از انعکاس درون قطرات ...


هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری ...


هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری ...دنبال کشف استعدادها در سینمای کوتاه هستیم؛ ایده‌هایی برای «موج»

دنبال کشف استعدادها در سینمای کوتاه هستیم؛ ایده‌هایی برای «موج»

| دوشنبه ۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۱۷:۱۶ | نسخه چاپي

ابوالفضل جلیلی داور نخستین جشنواره فیلم کوتاه «موج» تاکید کرد در این جشنواره به دنبال کشف استعدادهای جدید در سینمای کوتاه هستند.
ابوالفضل جلیلی کارگردان سینما و داور نخستین جشنواره فیلم کوتاه «موج» درباره داوری در این دوره از جشنواره  گفت: آثار رسیده به اولین دوره جشنواره فیلم های کوتاه «موج» بسیار قابل توجه بود و ما تمام تلاش خود را کردیم تا بتوانیم داوری مناسبی را در این زمینه انجام دهیم اما متاسفانه و شاید به این دلیل که این اولین دوره از جشنواره است موج آن چندان بلند نیست.
وی افزود: پیش از این جشنواره سینمای مستند «کیش» با دبیری کامران شیردل در این جزیره برگزار می شد که از نظر بین المللی و داخلی در سطح قابل توجهی قرار داشت اما متاسفانه بعدها به دلیل تغییر دولت ها و تغییر مدیریت ها این جشنواره برگزار نشد. همچنین در دوران مدیریت جواد شمقدری در سازمان سینمایی، جشنواره ای با همین نام در کیش و با مدیریت حجت سیفی برگزار شد که این جشنواره نیز بعد از گذشت چند دوره متوقف شد که امیدوارم چنین سرنوشتی برای جشنواره «موج» پیش نیاید.
کارگردان فیلم سینمایی «دت یعنی دختر» با اشاره به جشنواره فیلم «موج» بیان کرد: هر چند آثار خوبی به این دوره از جشنواره ارسال شده اما متاسفانه حمایت چندانی از برگزاری این جشنواره در جزیره کیش صورت نگرفته است. دبیر جشنواره، دبیری جوان است که تمام تلاش خود را می کند تا بتواند جشنواره فیلم موج را روی پای خود نگهدارد و آن را به خوبی برگزار کند اما در مجموع برگزاری چنین جشنواره هایی نیازمند حمایت از سوی مسئولان است.
گردهمایی هنری برای جوانان فیلمساز
جلیلی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که در این دوره از جشنواره رخ داده است، حضور اکثر فیلمسازانی است که در این جشنواره فیلم دارند به گونه ای که این جشنواره تبدیل به یک گردهمایی هنری برای جوانان فیلمساز شده است. فکر می کنم برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند مورد نیاز منطقه ای مانند کیش باشد تا بتواند پتانسیل های فرهنگی و هنری خود را به خوبی نشان دهد. به همین دلیل این جشنواره نیازمند حمایت مسئولان منطقه آزاد کیش است.
وی با اشاره به اینکه برای برگزاری چنین جشنواره هایی ایده های بسیاری دارد، عنوان کرد: معتقدم جشنواره هایی از این دست را می توان به خوبی و با بهترین شرایط برگزار کرد و آن را به تبدیل به یک جشنواره بین المللی قابل توجه کرد.
این کارگردان سینما با اشاره به چگونگی انتخاب برگزیدگان در این دوره از جشنواره توضیح داد: زمانی که با دیگر داوران این جشنواره صحبت می کردم تصمیم گرفتیم به جای انتخاب یک فیلم تکنیکی خوب، یک پدیده را برای این جشنواره انتخاب کنیم.
جلیلی در پایان گفت: هیات داوران این دوره از جشنواره تمام تلاش خود را کردند که فیلم هایی متفاوت و نو را انتخاب کند. به قول رسول صدرعاملی بهتر است در پایان جشنواره استعدادهای متفاوت با نگاه‌های خاص سینمایی را انتخاب و معرفی کنیم.گ

منبع:خبرگزاری مهر

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: