۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


ماجرای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با زن نیمه برهنه + عکس

بازیکن خطاکار استقلال که با گرفتن عکس یادگاری کنار یک بانوی نیمه برهنه مرتکب خطای بزرگی شده به جای عذرخواهی بابت بی احتیاطی خود، مدعی شد طرف ...


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


ماجرای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با زن نیمه برهنه + عکس

بازیکن خطاکار استقلال که با گرفتن عکس یادگاری کنار یک بانوی نیمه برهنه مرتکب خطای بزرگی شده به جای عذرخواهی بابت بی احتیاطی خود، مدعی شد طرف ...


جدال «مستقل‌ها» با یک «اصلاح‌طلب» برای دور دوم انتخابات ایلام

سیاست | دوشنبه ۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۸:۲۰ | نسخه چاپي

در حالی که انتخابات استان ایلام در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران به مرحله دوم کشیده شده که شاهد حضور پنج کاندیدای مستقل و یک اصلاح‌طلب برای راه‌یابی به بهارستان هستیم.
به گزارش مهر، هفتم اسفندماه، استان ایلام با گستره ۲۰ هزار کیلومترمربعی و ۵۹۰ هزار نفر جمعیت به‌عنوان یکی از استان‌های کم‌جمعیت کشور شاهد یکی از رقابت‌های داغ انتخابات برای مجلس دهم بود.
این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو کرسی در حوزه انتخابیه ایلام و یک کرسی حوزه انتخابیه دهلران) و یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است. در این دوره استان ایلام دارای ۴۳۴ هزار نفر واجد شرایط رأی بود که این رأی‌دهندگان باید از ۳۸ نامزد انتخاباتی در دو حوزه انتخابیه، سه نفر را راهی مجلس شورای اسلامی می کردند که در نهایت هر دو حوزه انتخابیه استان به دور دوم کشیده شد.
میزان مشارکت مردم استان ایلام بالای ۷۵ درصد
بهمن جلیلیان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان ایلام در خصوص میزان مشارکت شهروندان در انتخابات اظهار داشته است: از مجموع ۴۳۴ هزار و ۶۳۷ نفر واجد شرایط حضور در انتخابات استان ایلام، ۳۲۶ هزار و سه نفر برابر با ۷۵.۱ درصد در انتخابات شرکت کردند.
وی گفت: در حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران، از مجموع ۳۰۱ هزار و ۱۹۹ نفر واجد شرایط حضور در انتخابات، ۲۲۰ هزار و ۸۱۹ نفر برابر با ۷۳.۳ درصد در انتخابات مشارکت داشته‌اند.


مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام افزود: در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر، از مجموع ۱۳۳ هزار و ۴۳۸ نفر واجد شرایط حضور در انتخابات، ۱۰۵ هزار نفر برابر با ۷۸.۵ درصد در انتخابات شرکت کرده‌اند.
کل آرای ریخته شده به صندوق‌ها ۲۲۱ هزار و ۲۶۴ رأی بوده است
حسین کلانتری رئیس ستاد انتخابات استان ایلام نیز مجموع افراد واجد شرط سنی در استان ۵۹۰ هزارنفری ایلام را ۴۳۴ هزار و ۶۳۷ نفر عنوان کرد و افزود: مشارکت بالا و مناسب مردم در انتخابات هفتم اسفند (جمعه) بیانگر درک اهمیت موضوع انتخابات و جایگاه آن در بین اقشار مختلف مردم و بصیرت بالای آن‌ها در این صحنه سیاسی است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: در حوزه انتخابیه ایلام تعداد کل آرای ریخته شده به صندوق‌ها ۲۲۱ هزار و ۲۶۴ رأی بوده که ۲۱۶ هزار و ۹۵ رأی از مجموع کل آرا صحیح و موردقبول بوده است.

استان ایلام

 

تعداد واجدین رأی دادن:

۴۳۴ هزار نفر

درصد مشارکت:

۷۵ درصد

تعداد رأی دهندگان:
۲۲۱ هزار رای

 

گروه پیروز: مستقل ها-فعلا به دور دوم کشیده شده است

 

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

۱

ایلام، مهران، سیروان، چراول، ملکشاهی، ایوان

  1. سلام امینی

۳۹ هزار و ۳۶۳


مستقل

هر ۴ نفر از مجموع ۳۱ نامزد انتخاباتی در حوزه ایلام برای تصاحب دو کرسی به

دور دوم رفته اند.

  1. سارا فلاحی

۳۸ هزار و ۵۵۶مستقل


  1. جلال میرزایی

۳۶ هزار و ۴۷۰


اصلاح طلب


  1. لطیف صادقی

۳۱ هزار و ۳۸۴


مستقل

۲

دهلران، آبدانان، دره شهر، بدره

۱-شادمهر کاظم زاده

۲۵۵۲۲

مستقل

هر دو نفر از مجموع هفت نامزد شرکت کننده در حوزه

انتخابیه دهلران به دور دوم برای تصاحب یک کرسی رفته اند.

۲-علی محمد احمدی

۲۲۷۴۹

مستقل


وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه دهلران نیز کل آرای جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های رأی ۱۰۵ هزار و ۸۱۰ بوده که کل آرای صحیح ۱۰۲ هزار و ۴۹۲ رأی بوده که بعد از تأیید این آرا از سوی شورای نگهبان به‌عنوان نتیجه نهایی نتیجه نهایی انتخابات هفتم اسفند در این استان ثبت می‌شود.
وی میزان مشارکت اهالی استان ایلام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را نیز چشمگیر توصیف کرد و گفت: از مجموع ۳۲۳ هزار و ۸۱۱ رأی ریخته به صندوق‌ها مجموع آرای صحیح استان ۲۱۸ هزار و ۸۸۱ رأی بوده است.
کلانتری با بیان اینکه مشارکت زنان این استان در انتخابات امروز بیشتر بوده ادامه داد: بیشترین میزان مشارکت مردم در رده سنی ۲۶ تا ۳۵ سال یعنی گروه سنی جوانان تحصیل کرده بوده است.

جدال_«مستقل‌ها»_با_یک_«اصلاح‌طلب»_برای_دور_دوم_انتخابات_ایلام_انتخابات_94_انتخابات_مجلس_شهرستان_دهلران_مجلس_خبرگان_رهبری_
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: براین اساس انتخاب و تعیین نهایی نمایندگان استان ایلام برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان ایلام برای هر سه کرسی حوزه های انتخابیه اصلی ایلام و دهلران به مرحله دوم موکول شده است.
وی با بیان اینکه در مقایسه با میانگین کشوری مردم استان ایلام در انتخابات هفتم اسفند حضوری چشمگیر و حماسی داشتند، از همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات و نیز مردم استان برای برگزاری انتخاباتی سالم ، پرشور و شاداب قدردانی کرد.
آیت‌الله سعیدی گلپایگانی نماینده ایلام در مجلس خبرگان رهبری شد
ناصر خوش‌خبر فرماندار ایلام اظهار داشت: آیت‌الله سیدمحسن سعیدی گلپایگانی با اخذ ۱۴۱ هزار و ۵۴۰ رای به عنوان نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری از سوی مردم استان ایلام انتخاب شده است.
انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه ایلام به دور دوم کشید
خوش خبر اظهار داشت: کل آرای اخذ شده در حوزه انتخابیه شمال ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول ۲۲۰ هزار رای بوده است.

جدال_«مستقل‌ها»_با_یک_«اصلاح‌طلب»_برای_دور_دوم_انتخابات_ایلام_انتخابات_94_انتخابات_مجلس_شهرستان_دهلران_مجلس_خبرگان_رهبری_

نتایج و تعداد آرا در حوزه انتخابیه ایلام
وی بیان داشت: انتخابات در حوزه انتخابیه شمال ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول به دور دوم کشیده شده است.
خوش خبر گفت: سلام امینی با ۳۹ هزار و ۳۶۳ رای، سارا فلاحی با ۳۸ هزار و ۵۵۶ رای، جلال میرزایی با ۳۶ هزار و ۴۷۰ رای و لطیف صادقی با ۳۱ هزار و ۳۸۴ رای به دور بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شمالی استان ایلام راه یافتند.
انتخابات مجلس دهم در حوزه دهلران به دور دوم کشیده شد
امیدعلی سبزی فرماندار شهرستان دهلران نیز اعلام کرد: پس از نتایج شمارش آرا شادمهر کاظم زاده و علی محمد احمدی از حوزه انتخابیه دهلران شامل شهرستانهای دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره به دور دوم کشیده شده است.
وی عنوان کرد: در مجموع ۱۰۲ هزار ۴۹۲ رای در حوزه انتخابیه دهلران برای رقابت هفت نامزد جمع آوری شده است،  وی نتایح شمارش آرا را به شرح زیر اعلام کرد:
۱-شادمهر کاظم زاده: ۲۵۵۲۲ رای
۲-علی محمد احمدی: ۲۲۷۴۹ رای
۳-بهزاد علیزاده: ۱۹۵۵۶ رای
۴- تقی محمدی: ۱۴۹۷۶ رای
۵-علی مهدوی: ۹۱۱۹ رای
۶-محمد باصره: ۵۷۸۵ رای
۷-لطیف نوری: ۴۷۸۵ رای
سبزی عنوان کرد: به این ترتیب شادمهر کاظم زاده و علی محمد احمدی به دور دوم انتخابات راه یافتند.
جدال «مستقل‌ها» با یک «اصلاح‌طلب» برای دور دوم انتخابات ایلام
با توجه به اعلام نتایج رأی‌گیری در حوزه انتخابیه ایلام شادمهر کاظم‌زاده و علی‌محمد احمدی به‌عنوان دو کاندیدای مستقل در حوزه جنوب رقابت سخت و نفس‌گیری برای دور دوم دارند، به‌خصوص اینکه کاظم‌زاده در صورت تصاحب ۱۰۱ رأی دیگر در دور اول می‌توانست مستقیم وارد بهارستان شود.
در همین حال علی‌محمد احمدی به‌عنوان نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس نهم هم طرفداران خود را دارد، به همین دلایل پیش‌بینی پیروزی شدن در دور دوم در حوزه انتخابیه دهلران بسیار سخت شده است.

جدال_«مستقل‌ها»_با_یک_«اصلاح‌طلب»_برای_دور_دوم_انتخابات_ایلام_انتخابات_94_انتخابات_مجلس_شهرستان_دهلران_مجلس_خبرگان_رهبری_
در حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، مهران، ایوان، ملکشاهی، سیروان و چرداول رقابت در دور اول بسیار نزدیک بود و درنهایت چهار نفر شامل سلام امینی، سارا فلاحی، جلال میرزایی و لطیف صادقی به دور بعد راه رفتند .
در بین این چهار کاندیدا در حوزه انتخابیه ایلام جلال میرزایی جزو لیست اصلاح‌طلبان بوده است و مابقی کاندیدا مستقل  وارد رقابت شده‌اند هرچند لطیف صادقی یکی از فرمانداران دولت قبلی بوده است.
البته سارا فلاحی و سلام امینی متمایل به اصولگرا هستند که باید دید در نهایت از بین این چهار کاندیدا، کدام دو کاندید وارد بهارستان می‌شوند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟