پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


لوکس‌ترین پیکان ایران!

در تصویر زیر لوکس‌ترین پیکان ایران را می‌بینید.مشارکت۷۵ درصدی درانتخابات؛ ناکامی نمایندگان فعلی چهارمحال وبختیاری

مشارکت۷۵ درصدی درانتخابات؛ ناکامی نمایندگان فعلی چهارمحال وبختیاری

سیاست | دوشنبه ۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۸:۲۳ | نسخه چاپي

مردم استان چهارمحال و بختیاری با حضور پر شور و شوق خود، در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مشارکت ۷۵ درصدی داشتند.
به گزارش مهر،انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در استان چهارمحال و بختیاری در حالی با حضور پرشور و شوق مردم برگزار شد که نتیجه تمام حوزه‌های انتخاباتی این استان مشخص‌شده  است.
استان چهارمحال و بختیاری دارای چهار حوزه انتخابیه برای مجلس شورای اسلامی است.
ریز آمار آرا به منتخبین مردم
حوزه‌های انتخابیه استان چهارمحال و بختیاری شامل حوزه انتخابیه شهرکرد شامل شهرستان‌های شهرکرد، سامان، بن و بخش فرخ شهر است. حوزه انتخابیه فارسان شامل شهرستان‌های کوهرنگ، اردل، فارسان و کیار است.
حوزه انتخابیه بروجن نیز شامل شهرستان بروجن است و حوزه انتخابیه لردگان نیز شامل شهرستان اردل است.
۱۵۲ هزار و ۵۲ رأی صحیح در حوزه انتخابی شهرکرد، بن و سامان اخذشده که اردشیر نوریان ۴۲ هزار و ۱۵۲ رأی، صادق سلیمی ۳۳ هزار و ۳۷۱ رأی، سید سعید زمانیان ۳۲ هزار و ۶۹۹ رأی، حسین نافیان ۲۳ هزار و ۹۷۸ رأی، جواد صدیقی ۹ هزار و ۱۱۸ رأی، عبدالله علی‌محمدی پنج هزار و ۴۹۶ رأی، رحمان کرمی چهار هزار و ۴۶۸ رأی و رضا رضایی ۷۶۸ رأی کسب کرده‌اند که اردشیر نوریان به‌عنوان نماینده حوزه انتخابی شهرکرد، بن و سامان انتخاب شد.
۱۲۷ هزار و ۷۱۷ رأی در حوزه انتخابی لردگان اخذشده است که محمد خالدی ۳۸ هزار و ۸۳۴ رأی، خسرو خلیل‌ طهماسب ۲۹ هزار و ۵۴۶ رأی، محمد محمودی ۲۱ هزار ۳۱۶ رأی، غلامرضا جمالی ۱۰ هزار و ۸۵۰ رأی، داوود توحیدی ۱۰ هزار و ۳۶۳ رأی، غضنفر صالحی ۸ هزار و ۱۲۶ رأی، نیاز علی انصاریان هفت هزار و ۷۹ رأی، مسعود میرزایی یک هزار و ۵۷۳ رأی کسب کرده‌اند که محمد خالدی به‌عنوان نماینده حوزه انتخابی لردگان انتخاب‌شده‌ است.

مشارکت۷۵_درصدی_درانتخابات/ناکامی_نمایندگان_فعلی_چهارمحال_وبختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_شهرستان_شهرکرد_شهرستان_شهرکرد_
در حوزه انتخابی اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ ۱۴۹ هزار و ۵۸۳ رأی صحیح اخذ شده است که علی کاظمی ۲۱ هزار و ۶۷۸ رأی، قدرت الله حمزه ۱۸ هزار و ۶۹۱ رأی، علی رئیسی ۱۵ هزار و ۳۹۶ رأی، سید قباد مرتضوی ۱۵ هزار و ۲۴۵ رأی، حمیدرضا عزیزی ۱۴ هزار و ۴۷۸ رأی، فروغ فرهادیان ۹ هزار و ۵۳۰ رأی، خداداد خدادادی ۹ هزار و ۴۲۸ رأی، رسول پژوهش شش هزار و ۵۸۹ رأی، افراسیاب کرمی شش هزار و ۵۱۵ رأی، سید داریوش رحیمی شش هزار و ۴۹۷ رأی، فرامرز شیروانی پنج هزار و ۸۸۳ رأی، محمود نوروزی پنج هزار و ۸۲۹ رأی، محمد رئیسی چهار هزار و ۲۶۲ رأی، خدابخش مرادی چهار هزار و ۳۹ رأی، هرمز سهرابی دو هزار و ۳۲۵ رأی، حیدر خدادادی دو هزار و ۲۷۹ رأی، اسماعیل عباسی ۱۰۴ رأی و محمد سلیمانی ۷۴ رأی کسب کرده‌اند که علی کاظمی و قدرت الله حمزه به دور دوم انتخابات رفتند.

۶۴ هزار و ۱۸۰ رأی صحیح در بروجن اخذ شده است که خدیجه ربیعی ۱۴ هزار و ۶۴۲ رأی، علی نادری فرد ۱۰ هزار و ۱۰۸ رأی، غلامرضا میرزایی ۹ هزار و ۷۰۹ رأی، امیرعباس سلطانی ۹ هزار و ۱۰۰ رأی، فرهاد حبیبی شش هزار و ۱۲۲ رأی، حمید شفیع‌زاده پنج هزار و ۱۲۹ رأی، محمدحسین پور سه هزار و ۳۱۰ رأی، غلامرضا زیلایی دو هزار و ۷۱۴ رأی، حافظ آقا بیگی یک هزار و ۵۷۲ رأی، سهراب خاکپور ۵۷۳ رأی و علی رشیدی ۳۳۱ رأی کسب کرده‌اند که خدیجه ربیعی و علی نادری فرد به دور دوم انتخابات رفتند.
در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز آیت‌الله علیرضا اسلامیان با کسب ۲۴۵ هزار و ۲۷۸رأی به مجلس خبرگان راه یافت.
بررسی جناح‌های سیاسی نامزدهای پیروز در انتخابات
در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله علیرضا اسلامی وارد مجلس خبرگان شد که این داوطلب گرایش اصولگرایی دارد.
بررسی جناح‌های سیاسی نامزدهای پیروز در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که نامزد مورد تأیید و حمایت اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه شهرکرد(اردشیر نوریان) نماینده مردم این حوزه شده است.
همچنین در حوزه انتخابیه بروجن که انتخابات به دور دوم کشیده شده است نفر اول بیشترین کسب آراء(خدیجه ربیعی) گرایش اصلاح‌طلبی دارد.
در حوزه انتخابیه فارسان و اردل نیز نامزدهای راه‌یافته به مرحله دوم علی کاظمی بابا حیدری و قدرت الله حمزه هستند که این نامزدها به ترتیب نامزد موردحمایت اصلاح‌طلب و اصولگرا هستند.
نام نماینده مردم لردگان(محمد خالدی سردشتی) نیز در هیچ‌یک از لیست‌های اعلامی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب پیش از انتخابات مشاهده نشده است و به نظر می‌رسد که این نامزد مستقل و مردمی است.

مشارکت۷۵_درصدی_درانتخابات/ناکامی_نمایندگان_فعلی_چهارمحال_وبختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_شهرستان_شهرکرد_شهرستان_شهرکرد_
هیچ‌یک از نماینده‌های فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی نتوانستند موفقیتی در این دوره از رقابت‌ها کسب کنند.
از طرفی اردشیر نوریان نماینده منتخب مردم حوزه انتخابیه شهرکرد در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی نیز شرکت کرده بود که در آن دوره نتوانسته بود کرسی مجلس را به دست آورد.

مشارکت۷۵_درصدی_درانتخابات/ناکامی_نمایندگان_فعلی_چهارمحال_وبختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_استان_چهارمحال_و_بختیاری_شهرستان_شهرکرد_شهرستان_شهرکرد_
مشارکت ۷۵ درصدی مردم چهارمحال و بختیاری
همچنین در حوزه انتخابیه بروجن خدیجه رفیعی که بیشترین آراء در این حوزه را انتخابیه کسب کرده است و به مرحله دوم رقابت راه‌یافته، نخستین زنی است که در تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری توانسته در یک رقابت انتخاباتی نفر اول شود و فعلا به دور دوم انتخابات راه یافته و رقابت سختی با دیگر نماینده این حوزه دارد.
خدیجه رفیعی نخستین زنی است که در تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری توانسته در یک رقابت انتخاباتی نفر اول شودمعاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص میزان مشارکت مردم در انتخابات اعلام کرده است: تعداد شرکت‌کنندگان واجد شرایط در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در چهارمحال و بختیاری ۶۶۴ هزار و ۲۹ نفر بود که از این تعداد ۷۵ درصد در انتخابات شرکت کردند.
خدابخش مرادی تأکید کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قابل‌تقدیر است.
وی در ادامه تأکید کرد: ۷۱۰ شعبه اخذ رأی در استان چهارمحال و بختیاری دایر شده که از این تعداد شعبه اخذ رأی، ۵۰۳ شعبه ثابت و ۲۰۷ شعبه سیار است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بیش از ۱۱هزار نفر در برگزاری این دو انتخابات در استان مشارکت داشتند.
وی یاداور شد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان بیش از ۵۰ هزار رای اولی حضور داشته اند.

استان چهارمحال و بختیاری

 

تعداد واجدین رأی دادن:

۶۶۴ هزار و ۲۹ نفر

درصد مشارکت:

۷۵ درضد

تعداد رأی دهندگان:
 

 

گروه پیروز:

اصلاح طلب

 

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

۱

شهرکرد،شهرکرد، بن و سامان

اردشیر نوریان ۴۲ هزار و  ۱۵۲ رای اصلاح طلب  

۲

 اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار


علی کاظمی 
۲۱ هزار و ۶۷۸ رای اصلاح طلب دور دوم

قدرت الله حمزه
۱۸ هزار و ۶۹۱ رأی اصولگرا

۳

 بروجن

خدیجه ربیعی ۱۴ هزار و ۶۴۲ رأی اصلاح طلب

دور دوم

علی نادری فرد ۱۰ هزار و ۱۰۸ رأی
۴ لردگان محمد خالدی سردشتی ۳۸ هزار و ۸۳۴ مستقل
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟