غذا خوردن روی زمین فوایدی دارد

اگر همیشه روی زمین می نشینید و بدنتان انعطاف کافی دارد، به طوری که شانه هایتان اندکی به سمت عقب متمایل باشد و ستون فقرات کشیده و قوز نکرده باشد، ...


زیباترین سواحل جهان را ببینید

مطالعات اخیر چندین ساله نشان می دهد که تفریحات کناردریا و ساحلی می تواند به سلامت انسانها کمک کند و این مطلب کم کم به یک واقعیت علمی تبدیل می‌شود.


خزانه بانکها سه قفله شد/توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید

کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده و تقاضا برای دریافت وام از بانکها به اوج می رسد،اما جوابِ منفی است که بر روی هر درخواستی می نشیند؛ گویا ...


13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، ...


نگاهی به برنامه ششم توسعه / چرا سن بازنشستگی زنان کاهش یافت؟

 شاخص‌های بیمه‌ای و اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی ایران به وضعیت بحرانی و خاص بودن نظام بیمه‌ای کشور اشاره دارد که به دلیل حساسیت موضوع، نظام سیاسی و اقتصادی کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ...


وقتی راجر فدرر توپ جمع کن یک ایرانی بود!

ورزش | يكشنبه ۰۹ اسفند ۹۴ ساعت ۱۶:۵۷ | نسخه چاپي

تنیسور ایرانی مقیم فرانسه می‌گوید راجرر فدرر زمانی توپ جمع کن وی بوده است!

به گزارش قدس آنلاین، منصور بهرامی تنیسور ایرانی مقیم فرانسه در سال ۱۳۳۵ در اراک متولد و تنیس را از ۴ سالگی آغاز کرد. به گفته خودش او ابتدا به دلیل نبودن امکانات و راکت با جارو و ماهی تابه تمرین می‌کرده و تمرینات جدی خود را در زمینه تنیس از سن ۱۳ سالگی شروع کرد و در سن ۱۵ سالگی قهرمان جوانان ایران و به همراه محرم خدائی قهرمان دو نفره آسیا در رده جوانان گردید و در سن ۱۶ سالگی به عضویت تیم ملی بزرگسالان در آمد .
در حال حاضر وی یکی از از محبوبترین و شوخ ترین تنیسورهای دنیا می باشد که شهرت اصلی آن در انجام حرکات آکروباتیک در تنیس است و همچنین با حضور در رقابت های مختلف در این رشته فعالیت می کند .
وی چند روزی است که برای دیدن اقوام خود به ایران سفر کرده و با استفاده از این فرصت از تمرینات تیم ملی بزرگسالان در استقلال و زمینهای این مجموعه بازدید کرد و به این بهانه ما به سراغ این تنیسور ایرانی رفتیم که وی با یادآوری خاطراتش گفت : پدرم به عنوان باغبان در مجموعه ورزشی شیرودی کار می کرد و من در مجموعه ورزشی بزرگ شدم و زندگی در این شرایط باعث شد تا من با تنیس آشنا شوم و از ۴ سالگی علاقه خود را به این رشته راکتی نشان دهم . من به عنوان توپ جمع کن در زمین های این مجموعه کار می کردم که به اعتقاد من بهترین راه برای یادگیری تنیس است.
با توجه به اینکه از ابتدا با شروع تنیس هدف اصلی ام رسیدن به جایگاه فعلی ام بود از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن کوتاهی نکردم . با توجه به اینکه در آن زمان توان مالی برای خرید راکت را نداشتیم از کمترین امکانات از جمله جارو و خاک انداز و حتی چوب برای مسابقه دادن استفاده می کردم . برای رسیدن به خواسته هایم مشقت های زیادی را تحمل کردم و در نهایت در سن ۱۳ سالگی با حمایت فدراسیون امکانات سخت افزاری در اختیارم قرار داده شد.
وی افزود: با توجه به اینکه در آن زمان فدراسیون از استعدادهای جدید استقبال و به تنیسورهای جوان تر برای حضور در تیم های ملی نیاز داشت با حمایت آنها به فعایلتم ادامه دادم و در نهایت در سن ۱۶ سالگی به عضویت تیم ملی در آمدم . در عمرم مربی نداشتم و به تنهایی تنیس را آموختم .
بهرامی ادامه داد: پس از عزیمت به فرانسه در رویدادهای مختلفی حضور پیدا کردم و با شرکت در رقابت های نمایشی جایگاه خود را بیش از گذشته در بین علاقه مندان این رشته باز کردم . من در سال به مدت ۲۵ الی ۳۰ هفته در مسابقات تنیس شرکت می کنم و اینکه در هر مسابقه ای حدود ۱۰۰۰ الی ۸۰۰۰ تماشگر از بازی من دیدن می کنند برایم شیرین ترین خاطره است و حضور آنها باعث می شود که علاقه مندی من برای فعالیت در تنیس بیشتر شود.
وی تصریح کرد: در سال ۱۹۸۹ به عنوان تنها ایرانی در مسابقات معتبر رولند گروس فرانسه حضور پیدا کردم و موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی در بخش دوبل شدم. حضور در رقابت های معتبر گرند اسلم افتخار بزرگی بود و از بازی کردن در این میدان بزرگ لذت بردم .
پیشکسوت تنیس کشورمان در پایان با بیان اینکه تنیسورهای ایرانی برای رسیدن به جایگاههای بالاتر به حضور در مسابقات مختلف نیاز دارند خاطر نشان کرد: یکی از راههای موفقیت در این رشته حضور تنیسورها در رقابت ها ی مختلف است . تا زمانیکه بازیکنی در مسابقات حضور پیدا نکند شانسی برای موفقیت ندارد به همین دلیل من به بازیکنان ایرانی توصیه می کنم تا با حضور در رویدادهای بین المللی شانس خود را برای ارتقاء در این رشته امتحان کنند که بهترین مثال آن راجر فدرر سوئیسی است که حضور مداومی در رقابت های حرفه ای داشت و این در حالی است که وی زمانی توپ جمع کن من بود!

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟