هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


زمینی‌ها به ماورایی‌ها فیلم هدیه بدهند

زمینی‌ها به ماورایی‌ها فیلم هدیه بدهند

| پنجشنبه ۰۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱۵:۱ | نسخه چاپي

مراسم پنجمین جایزه کتاب سال سینما با معرفی برگزیدگان آن برگزار شد و حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی آرزو کرد سازمان برای نویسندگان بود تا او رییس‌اش باشد.
پنجمین جایزه کتاب سال سینما به دبیری اکبر نبوی با حضور حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما، محمد حیدری، حبیب ایل بیگی و جمعی از اهالی سینما و ناشران و نویسندگان سینمایی در محل موزه سینما برگزار شد.
در ابتدای این مراسم اکبر نبوی دبیر پنجمین جایزه کتاب سال سینما گفت: آثار ارسال شده به این دوره از جشن کتاب سال سینما به لحاظ کمیت ثابت کرد که حرکت درستی در زمینه معرفی آثار تالیف شده در حوزه سینما انجام شده است به گونه ای که از دوره سوم به بعد تعداد ارسال آثار به صورت صعودی افزایش پیدا کرده است به گونه ای که تعداد آثار از ۳۴ عنوان به بیش از ۷۰ عنوان کتاب رسیده است. در این دوره ۷۳ اثر به دبیرخانه ارسال شد و ۶۶ اثر مورد داوری قرار گرفت که ۶ اثر داوری نشده ارتباطی با اهداف جشنواره نداشتند.
وی ادامه داد: داوری آثار ارسالی به دبیرخانه از هفتم مهرماه آغاز شد و پنجم بهمن ماه سال جاری اسامی نامزدها اعلام شد.
دبیر پنجمین جشن کتاب سال سینما با اشاره به طراحی تندیس «هدهد» برای این دوره از جشن توضیح داد: هر سال جوایز متعددی با نام قلم زرین به نویسندگان از سوی نهادهای مختلف اهدا می شود به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم جایزه ای اهدا کنیم که در دیگر مراسم ها نام آن تکرار نشود و بعد از جلسات مختلف به تنیس هدهد رسیدیم که طراحی این تندیس توسط محمد توکلی انجام شده است.
نبوی در پایان بیان کرد: داوران این دوره از جشن کتاب سال سینما زمان زیادی برای انتخاب بهترین آثار گذاشتند و می توان گفت که کار آنها برای انتخاب بهترین ها بسیار سخت بود. برگزیدگان این دوره از جشن بر اساس دو سیاست؛ توجه به مبانی نظری سینمای کشور و ارتقای این مبانی در جامعه و انتقال تجربه صورت گرفته است.
رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما در ادامه این مراسم گفت: خوشحالم که یک آرزو تحقق پیدا کرد و امروز دور هم جمع شده ایم. زمانی که قرار بود چنین جشنی برگزار شود احساس می شد که سینمای ایران نیازمند مکتوبات و علم مکتوب است و این جشن می توانست جهت گذاری مناسبی در زمینه ارتقای تالیف آثار در حوزه سینما داشته باشد. زمانی که من این ایده را برای اولین بار در خانه سینما مطرح کردم دوستان و مسئولان وقت با برگزاری چنین مراسمی مخالف بودند و معتقد بودند که واگذاری برگزاری چنین جشنی به یک صنف می تواند خطرساز باشد چرا که می تواند خللی در کار نظام ایجاد کند.
وی ادامه داد: من معتقدم صنفی مانند خانه سینما می تواند این جشن و کارهایی از این دست را که روی زمین مانده است انجام دهد و خوشحالم که دوره پنجم اهدای این جایزه بعد از چند سال تعطیلی خانه سینما برگزار می شود. جشن کتاب سال سینما نه حاشیه ای دارد و نه ویترین جذابی اما زحمات بسیاری دارد. دوستان داور در این جشن چند ماه باید مطالعه کنند تا بهترین آثار را انتخاب کنند که این کار بسیار سختی است ولی امیدوارم این جریان همیشه ادامه داشته باشد.
مدیرعامل خانه سینما در پایان با تشکر از حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: از حجت الله ایوبی برای حمایت های ویژه او از خانه سینما و رویدادهای فرهنگی این خانه تشکر می کنم و امیدوارم او هم از حاصل این اتفاق فرهنگی خوشحال شود.
در ادامه مراسم رضا میرکریمی، اکبر نبوی و ابراهیم مختاری از لطف الله ساغروانی از نشر هرمس و محمد شهبا تقدیر کردند و لوح و تندیس هدهد را به آنها اهدا کردند.
در بخش بهترین ترجمه سینمایی دو دیپلم افتخار به احمد الستی و محمد همتی برای کتاب «هنر دقت» اهدا کردند و لوح و تندیس هدهد در این بخش به محمد شهبا اهدا شد.
محمد شهبا بعد از دریافت جایزه خود بیان کرد: هرچند خانه سینما امکانات محدودی دارد اما با عشق سینما از بسیاری از سازمان های عریض و طویل دولتی بهتر کار می کند.
در بخش بهترین تالیف دیپلم افتخار به احمد ضابطی جهرمی مولف کتاب «شکل شناسی و گونه شناسی فیلم مستند» منتشر شده توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تقدیم شد.
در بخش بهترین تالیف لوح و تندیس هد هد به محمد گذرآبادی نویسنده کتاب «فرهنگ فیلمنامه» منتشر شده توسط بنیاد سینمایی فارابی اهدا شد.
ضابطی جهرمی بعد از دریافت جایزه خود بیان کرد: من در ابتدای ترم های تحصیلی به دانشجویان خود همیشه یک جمله را می گویم؛ اینکه سینما حاصل نبوغ بشر است و دوم اینکه این هنر حاصل رنگ و ریاضت بشر است و اگر زمینی ها قرار باشد هدیه ای به ماورا زمینی ها بدهند، فیلم هدیه می دهند. اگر پای این تعهد هستید به شما خوش آمد می گویم در غیر این صورت می توانید همین الان ترک تحصیل کنید. من یک کتاب دیگر نوشتم که دو ماه پیش رونمایی شد و امیدوارم در زمینه تالیف در سینما کارهای مختلفی در آینده انجام دهم.
محمد گذرآبادی هم وی بعد از دریافت جایزه اش بیان کرد: این سومین جایزه من از جشن کتاب سال سینما است. همیشه می گفتم قلم سوم را می برم اما در این دوره این جایزه تبدیل به تندیس هدهد شده است. در سال ۸۶ اولین دوره کتاب سال سینما برگزار شد و کسی در آن زمان گذرآبادی را نمی شناخت و خوشحالم که خانه سینما شرایطی را برای معرفی نویسندگان حوزه سینما فراهم کرده است. خوشبختانه خانه سینما به خوبی کار خود را در این زمینه انجام داده است. تا امروز بیش از ۸ هزار نسخه از کتاب های من به فروش رفته است که این می تواند یک رکورد و یک اتفاق در حوزه کتابخوانی باشد. در واقع می توان گفت جشن کتاب سال سینما بازار مناسبی برای کتاب های سینمایی بوجود آورده است.
در پایان این مراسم حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه نویسندگان در ایران افراد بی حاشیه و زحمت کشی هستند گفت: ای کاش یک سازمانی برای نویسندگان به جای سازمان سینمایی در کشور ایجاد می شد و من می توانستم رئیس آن سازمان باشم.

منبع:خبرگزاری مهر

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟