افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


ارتباط سرطان دوران کودکی و ناباروری در بزرگسالی

ارتباط سرطان دوران کودکی و ناباروری در بزرگسالی

| پنجشنبه ۰۶ اسفند ۹۴ ساعت ۸:۳۷ | نسخه چاپي

به گفته محققان، مردانی که در کودکی مبتلا به سرطان بوده و حال بهبود یافته اند نسبت به مردانی که هرگز مبتلا به سرطان نبوده اند از شانس کمتری برای فرزنددار شدن برخوردار هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعه محققان دانشگاه برگن نروژ نشان می دهد احتمال فرزنددار شدن در مردانی که از سرطان بیضه، سرطان استخوان، تومورهای مغزی، غدد لنفاوی و لوسمی جان سالم به در برده اند به مراتب کمتر است.
«ماریا وینتر گانز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این یافته ها برای مردان نجات یافته از سرطان بسیار مهم است چراکه به نظر می رسد این گروه بسیار در معرض مشکلات مربوط به توالد قرار دارند.»
در این مطالعه، محققان داده های به دست آمده از تمام مردان نروژی متولدشده بین سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۸۵ را مورد بررسی قرار دادند.
طبق یافته های این مطالعه، مردان نجات یافته از سرطان سه برابر افرادی که هرگز مبتلا به سرطان نبوده اند از روش های باروری کمکی استفاده کرده اند.
همچنین مردانی که قبل از ۲۵ سالگی مبتلا به سرطان بودند کمتر از سایر مردان دیگر ازدواج کرده بودند.
طبق این مطالعه، کودکان متولد شده از پدری که قبلا مبتلا به سرطان بوده، اصلا از ریسک بالای نقص هنگام تولد، تولد زودهنگام، وزن پایین هنگام تولد یا مرگ بلافاصله قبل یا بعد از تولد برخوردار نیستند.
«گانز» در این باره می گوید: «مردان جوان نجات یافته از سرطان باید بدانند که بیماری و درمان آنها هیچ تاثیر منفی ای بر فرزندشان نخواهد داشت.»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟