بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


خودروی مفهومی لاگونا رنو (+عکس)

برای جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به چشم، راننده و سرنشین هر دو از عینک‌های بزرگ و ویژه‌ای استفاده می‌کنند.


بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که چندی پیش خبر وخامت حال او و بستری‌شدن این گوینده در بیمارستان منتشر شد. علت غیبتش در بخش اخبار تلویزیون را که جویا شدیم هر کسی دلیلی را برای آن آورد؛ عده‌ای کسالت و بیماری عده‌ای بازنشستگی و… اما خودش به‌هیچ‌وجه زیر بار برچسب بازنشستگی نمی‌رود .


خودروی مفهومی لاگونا رنو (+عکس)

برای جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به چشم، راننده و سرنشین هر دو از عینک‌های بزرگ و ویژه‌ای استفاده می‌کنند.


ارتباط سرطان دوران کودکی و ناباروری در بزرگسالی

ارتباط سرطان دوران کودکی و ناباروری در بزرگسالی

| پنجشنبه ۰۶ اسفند ۹۴ ساعت ۸:۳۷ | نسخه چاپي

به گفته محققان، مردانی که در کودکی مبتلا به سرطان بوده و حال بهبود یافته اند نسبت به مردانی که هرگز مبتلا به سرطان نبوده اند از شانس کمتری برای فرزنددار شدن برخوردار هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعه محققان دانشگاه برگن نروژ نشان می دهد احتمال فرزنددار شدن در مردانی که از سرطان بیضه، سرطان استخوان، تومورهای مغزی، غدد لنفاوی و لوسمی جان سالم به در برده اند به مراتب کمتر است.
«ماریا وینتر گانز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این یافته ها برای مردان نجات یافته از سرطان بسیار مهم است چراکه به نظر می رسد این گروه بسیار در معرض مشکلات مربوط به توالد قرار دارند.»
در این مطالعه، محققان داده های به دست آمده از تمام مردان نروژی متولدشده بین سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۸۵ را مورد بررسی قرار دادند.
طبق یافته های این مطالعه، مردان نجات یافته از سرطان سه برابر افرادی که هرگز مبتلا به سرطان نبوده اند از روش های باروری کمکی استفاده کرده اند.
همچنین مردانی که قبل از ۲۵ سالگی مبتلا به سرطان بودند کمتر از سایر مردان دیگر ازدواج کرده بودند.
طبق این مطالعه، کودکان متولد شده از پدری که قبلا مبتلا به سرطان بوده، اصلا از ریسک بالای نقص هنگام تولد، تولد زودهنگام، وزن پایین هنگام تولد یا مرگ بلافاصله قبل یا بعد از تولد برخوردار نیستند.
«گانز» در این باره می گوید: «مردان جوان نجات یافته از سرطان باید بدانند که بیماری و درمان آنها هیچ تاثیر منفی ای بر فرزندشان نخواهد داشت.»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟