از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


آشنا: صدا و سیما همراه با جریان تندرو بی‌محابا اتهام می‌زند

سیاست | چهارشنبه ۰۵ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۰ | نسخه چاپي

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهوری با ارسال پیامک ایرانیان را به شرکت در انتخابات فرا خوانده است، گفت: این اقدام از ساعت 9 صبح چهارشنبه و با مشارکت همه اپراتورها انجام شده است.
حسام الدین آشنا گفت: این مسیر ارتباطی میان منتخب ملت و تک تک زنان و مردان ایرانی در مناسبت های ملی نظیر نوروز و در لحظات سرنوشت ساز مانند انتخابات مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: ایجاد صمیمیت و احساس بی واسطگی از ویژگی های مثبت این رابطه مستقیم است.
مشاور فرهنگی رئیس جمهوری همچنین درباره پیش بینی ها از حضور مردم در انتخابات اظهار داشت: آخرین نظر سنجی ایسپا حکایت از احتمال بالای مشارکت حدود 57 درصدی مردم تهران در انتخابات دارد.
مشروح این گفت و گو به شرح زیر است: در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند فضای انتخاباتی کشور هنوز سرد است و شور و شوق معمول در ایام انتخابات در سطح شهرها دیده نمی شود؛ نظر شما چیست؟
من چنین احساسی ندارم .البته پس از حوادث سال 88 حضور خیابانی در ایام انتخابات از رونق افتاده است. تجربه سال92 نیز نشان داد مردم ترجیح می دهند انتخاب خود را با رای دادن اعلام کنند نه با شعاردادن در خیابان و حضور در میتینگهای انتخاباتی. بهتر است در ایام پیش از برگزاری انتخابات به نظر سنجی های علمی توجه کنیم نه تحلیل های شخصی.
نظرسنجی ها چه می گوید؟
نظر سنجی ها هم حکایت از یک میل عظیم برای مشارکت در انتخابات دارد.به عنوان مثال در آخرین نظر سنجی ایسپا که در تاریخ 3و4 اسفند انجام شده 39.6 درصد نمونه آماری در تهران اعلام کرده اند قطعا در انتخابات شرکت می کنند و 17.4 درصد گفته اند به احتمال زیاد در انتخابات شرکت می کنند. این حکایت از احتمال بالای مشارکت حدود 57 درصدی در تهران دارد؛ این مقدار ابراز تمایل به مشارکت در اتخابات خبرگان و مجلس در تهران آن هم چهار روز مانده به انتخابات خود یک رکورد است. البته در این گونه نظر سنجی ها تمایلات مردم به نامزدهای انتخاباتی نیز با دقت ارزیابی می شود.
عملکرد صدا و سیما را در دعوت مردم به انتخابات چگونه ارزیابی می کنید؟
دوستان ما در صدا و سیما علیرغم مشکلات بودجه ای برنامه های متعددی را برای ایام انتخابات تدارک دیده اند. این برنامه ها بیشتر با هدف بصیرت افزایی و مبارزه با احتمال بروز یک فتنه دیگر (مجلس ششم یا 88) در انتخابات پیش رو طراحی شده است. زیر نویس های شبکه خبر این روزها به جای اخبار فوری، تحلیل های انتخاباتی ارائه می کند و رهنمودهای سیاسی می دهد حتی کار را به جایی رسانده که به جای تشویق مردم به مشارکت فعال در انتخابات، رسما زیر نویس می کند و همراه با یک جریان سیاسی تند رو بی محابا اتهام می زند که گویا طرفداران دولت بدنبال مجلس ششم هستند. متاسفانه حضور پررنگ برخی افراد بازنشسته در شبکه خبر که خود را متولی اداره امور کشور می دانند و مدعی هستند می توانند روسای جمهور را با ویلچر روانه کنند بر نقش ملی صدا و سیما سایه افکنده است. به هر حال انتخابات تمام می شود ولی آثار اعمال ما باقی می ماند. اینکه این گونه برنامه ها علاوه بر آگاه سازی و اطلاع رسانی چه نقشی در حساس سازی و بسیج گری اجتماعی دارد هنوز قابل ارزیابی نیست.
در مقابل این فعالیت ها دولت چه برنامه ای برای تشویق مردم دارد؟
وزرای دولت هر یک جداگانه به تشویق مردم به خصوص ذی نفعان و حوزه نفوذ خود پرداخته اند و برخی از آنها به صورت تصویری با مردم سخن گفته اند. رئیس جمهور محترم نیز راه ارتباط بی واسطه با تک تک مردم را برگزیده است. دکتر حسن روحانی از ساعت 9 بامداد امروز پنجم اسفند 94 پیامکی را خطاب به همه ایرانیان عزیز ارسال کرده و شخصا از تمام مردم برای مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خود دعوت به عمل آورده است. این مسیر ارتباطی میان منتخب ملت و تک تک زنان و مردان ایرانی در مناسبت های ملی نظیر نوروز و در لحظات سرنوشت ساز مانند انتخابات مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد صمیمیت و احساس بی واسطگی از ویژگی های مثبت این رابطه مستقیم است.
این پیام چگونه به دست ملت می رسد؟
این ارتباط جز با همراهی داوطلبانه همه اپراتورهای تلفن همراه قابل تصور نبوده است.همین جا لازم می دانیم از همه آنها که با درکی ملی نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت ها، این امکان ارتباطی را در اختیار اهداف و منافع عمومی قرار می دهند تشکر کنیم.
به زودی امکان فنی برای دو طرفه شدن این ارتباط فراهم خواهد شد و یک شماره اختصاصی به عنوان پل ارتباطی میان مردم و شخص رئیس جمهور فعال خواهد شد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.
منبع: خبرگزاری ایرنا
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟