اردوغان از رفراندومی دیگر در ترکیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری ترکیه پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای مجدد حکم اعدام را مدنظر قرار دهد.


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


مدیریت پایتخت در دست ثروتمندان نوکیسه؛ تهران یک سیاه‌چاله است

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر تهران می‌گوید: تهران یک سیاه چاله است. به دنبال خارج شدن شورا از مسیر تخصصی، شهرداری دچار انحراف و خطا شده ...


نتایج تازه ترین نظرسنجی؛ روحانی 28.8 درصد، قالیباف 21.8

جدیدترین نظرسنجی صداوسیما نشان می دهد روحانی با 28.8 درصد و قالیباف با 21.8 درصد در صدر قرار دارند. محمد رضا عارف با 12.2 درصد و سعید جلیلی با 7.3 درصد ...


بازیگران شهرزاد سال‌ها پیش+ عکس

عکس قدیمی از شهاب حسینی و مهدی سلطانی منتشر شد.


تازه ترین اظهارات وزیر کشور درباره «پدیده»

جامعه | چهارشنبه ۰۵ اسفند ۹۴ ساعت ۱۰:۲۹ | نسخه چاپي

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری روز گذشته خود با رسانه‌ها در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد درباره آخرین شرایط شرکت پدیده شاندیز اظهار کرد: دولت در تلاش است تا رسیدگی به  تخلفات را در مسیری دنبال کند که حقی از مردم ضایع نشود و اسناد غیرقانونی بودن برخی فعالیت‌های این شرکت از شورای عالی امنیت ملی دریافت شده و در حال پیگیری است.
وی با تأکید بر اینکه حجم این تخلفات به حدی است که از طریق قانون قابل حل نیست، تصریح کرد: این پروژه نه طرح جامع و نه طرح تفصیلی دارد و باید پرسید آقایانی که در چند ماه گذشته به دنبال حق مردم افتاده‌اند، در هشت سال گذشته کجا بودند؟

 شکایت 14 دستگاه دولتی از پدیده
وی ادامه داد: 14 دستگاه دولتی از این شرکت شکایت دارند و 30هزار هکتار از اراضی تحت تملک این شرکت به صورت غیرقانونی شکل گرفته است، ضمن اینکه این شرکت 220 هزار میلیارد تومان سهام فروخته است.  

به خاطر مردم «پدیده» خراب نشد
وزیر کشور اظهار کرد: دولت اگر می‌خواست، به مُر قانون عمل کند، باید همه بنای این مجموعه را تخریب می‌کرد، اما چون منافع مردم بود، تلاش شد تا کمک‌هایی شود که باید از رئیس مجلس، رئیس جمهور و شورای امنیت ملی تشکر کرد.

 تغییر هیأت مدیره
وی درخصوص تغییرات مدیریتی این شرکت، عنوان کرد: بناست، هیأت مدیره به طور کامل عوض شود و در ترکیب جدید آن یک عضو از طرف بانک، مؤسسات مالی و بخش خصوصی، یک عضو از سهامداران - که در حقیقت نماینده مردم است - و یک نفر از اعضای هیأت مدیره پیشین این شرکت حضور خواهند داشت.  فرصت برای بازپرداخت بدهی دولت
رحمانی فضلی افزود: البته پدیده می‌بایست کلیه بدهی‌های خود را پرداخت کند که البته برای تسهیل شرایط کار این فرصت را به آنان داده ایم تا بدهی به دولت را به عنوان آخرین بخش پرداخت کنند.
وی گفت: پس از حل شدن این مشکلات، به پدیده اجازه تبلیغ قانونی خواهیم داد و مردم می‌توانند، پس از آن سهام خود را به فروش رسانده یا در بورس معامله کنند که در این صورت ارزش سهام نیز بالا خواهد رفت.

 پرونده متخلفان در قوه قضاییه
وی به عزم دولت برای برخورد با متخلفین این پرونده اشاره و خاطرنشان کرد: پرونده تمام مسؤولانی که از سال 1386 تا 1393 در این پروژه کوتاهی و سهل انگاری کردند، آماده و به قوه قضاییه تحویل داده می‌شود.

بهره‌برداری از 461 طرح عمرانی خراسان رضوی
خبر دیگر حاکی است با حضور وزیر کشور در مشهد، 461 پروژه عمرانی دهیاری و شهرداری‌های خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.
عبدالرضا رحمانی فضلی که در مجموعه ورزشی نشاط مشهد سخن می گفت؛ با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از مشکلات اصلی کشور است، اظهار کرد: اصلی ترین دلیل این امر، توزیع ناعادلانه منابع و رشد نامتوازن شهرها بوده است.
وی ادامه داد: بر اثر این حاشیه‌نشینی ما با انباشت مشکلات اجتماعی، خدماتی، فرهنگی و در برخی موارد مشکلات عمرانی و امنیتی در حواشی شهرهای بزرگ روبه‌رو هستیم که این موضوع کم کم به حاشیه‌ شهرهای متوسط نیز کشیده می‌شود.
وزیر کشور با تأکید بر اشتباه بودن نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور، گفت: نیازمند بازنگری مجدد در نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی هستیم و وظیفه حکومت این است که همه مردم را در پناه قانون اساسی و اصول اعتقادی اسلام و توجهی که این دین به گسترش عدالت دارد، حفظ کنیم.

خراسان رضوی می تواند خودش را اداره کند
وی با اشاره به قدرت برخی از مناطق کشور برای اداره خود گفت: خراسان رضوی با توجه به موقعیت مطلوب جغرافیایی، اقتصادی و شرایط مناسب سرمایه‌گذاری و تولید، ظرفیت‌های خوبی را دارد؛ اما باز هم به دنبال جذب بودجه است، درصورتی که این استان قادر است، در صورت داشتن اختیارات، خود را اداره کند و دولت باید به این توانمندی اعتماد کرده و اختیارات بیشتری را به مسؤولان استان واگذار کند.
گفتنی است، در این مراسم، 205 پروژه دهیاری‌های خراسان رضوی با اعتبار 106 میلیارد ریال و 158 پروژه شهرداری‌های استان با اعتبار 817 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. ضمن اینکه 98 پروژه حاشیه شهر مشهد نیز با اعتبار 164 میلیارد ریال افتتاح شد که یکی از آن‌ها مجموعه ورزشی نشاط با 1200 مترمربع زیربنا و اعتبار 700 میلیون تومانی بود.
وزیر کشور سپس 510 واحد مسکونی از مجموعه طرح ثامن را که با اعتبار 110 میلیارد تومان هزینه ساخته شده است، افتتاح کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟