مبلغ ۱۰هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت بازگردانده می‌شود

وزیر ارتباطات مخابرات را وادار به بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی کرد. تسنیم گزارش جامعی از افزوده شدن بند جدید و عجیبی در قبوض تلفن‌های ثابت ...


دختر پرسپولیسی با تیپ پسرانه در ورزشگاه کری خواند+عکس

دختر هوادار پرسپولیس دیدار سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کرد.


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر پیدا کرده است توصیه های موثری برایتان داریم مراقب صحبت کردن خود باشید سعی کنید حساب شده جلو بروید عزت نفس خود را از دست ندهید با روش های موثر و به صورت غیر مستقیم به همسرتان بفهمانید که به شما احترام بگذارد.


مبلغ ۱۰هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت بازگردانده می‌شود

وزیر ارتباطات مخابرات را وادار به بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی کرد. تسنیم گزارش جامعی از افزوده شدن بند جدید و عجیبی در قبوض تلفن‌های ثابت ...


پهپادی که با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می‌شود!+تصاویر

یک مخترع آمریکایی با نصب پنل حاوی لامپ‌های LED قدرتمند بر روی یک پهپاد پیشرفته موفق شد تا ابزاری جالب برای کاوش در تاریکی شب بسازد. این مسئله ...


مقدار دستمزد کارگران ۲۵ اسفند مشخص می شود

اقتصاد | چهارشنبه ۰۵ اسفند ۹۴ ساعت ۹:۷ | نسخه چاپي

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران: بر اساس تجربه سال های گذشته نرخ دستمزد کارگران برای سال 95 حدود 25 اسفند مشخص می شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، غلامرضا عباسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با اشاره به نشست شورای عالی کار در هشتم اسفند اضافه کرد: بحث تعیین دستمزد کارگران زمان زیادی است که آغاز شده است و در نهایت باید در صحن علنی شورای عالی کار مطرح شود.
وی افزود: هفته گذشته نشست شورای عالی کار برگزار شد اما درباره دستمزدها به نتیجه نرسیدیم.
وی علت به نتیجه نرسیدن این جلسه را جمع آوری نظرات کارفرمایان، کارگران و دولت اعلام کرد.
عباسی با بیان اینکه ریاست شورایعالی کار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است افزود: وزیر صنعت ، معدن و تجارت و وزیر اقتصاد نیز در این شورا شرکت می کنند.
وی گفت: دولت و کارفرمایان زمانی که تورم بالا بود برای حقوق کارگر آن تورم را در نظر نمی گرفتند و اکنون که تورم کاهش یافته است معیشت کارگران را در نظر نمی گیرند.
وی افزود: دستمزد کارگران دستکم باید بر اساس معیشت آنها باشد اما اکنون کارگران و بازنشستگان با دشواری زندگی می کنند.
وی گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار سبد هزینه خانواده چهار نفره سه میلیون و 200 هزار تومان در ماه است اما دستمزد کارگران برای سال 94 هفتصد و 12 هزار تومان تعیین شد.
عباسی افزود: این مبلغ هزینه معیشت یک هفته کارگران را پوشش نمی دهد.
وی گفت: اکنون که دیگر تحریمی وجود ندارد و برجام اجرا شده است دولت و کارفرمایان باید نگاه مثبتی به معیشت کارگران داشته باشند.
عباسی افزود: در تعیین دستمزد کارگر برخی تسهیلات از جمله حق مسکن در نظر گرفته نشده است.
وی گفت: کارگران می خواهند همه موضوعات به ویژه تعیین دستمزد آنها بر اساس ماده 41 قانون کار باشد.
عباسی افزود: کارگران هم از طرف دستمزدها و هم سندها ، تعهدها وچک های سفید امضاء شده تحت فشار هستند.
وی گفت: اگر کارفرمایان بر اساس شرایط اقتصادی تحت فشار هستند نباید همه فشار روی دوش کارگران باشد و کارفرمایان باید به معیشت کارگران توجه کنند.
وی افزود: کارگران از نرخ دستمزدها همیشه ناراضی بوده اند.
عباسی با مقایسه شرایط کارمندان و کارگران گفت: کارمندان چک سفید امضا نمی دهند و 70 درصد از آنها قراردادی نیستند.
وی افزود: تقاضای ما برای کارگران ایجاد امنیت شغلی ، شغل پایدار و امید است.
اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار نیز در این برنامه با بیان اینکه هر سال نشست های کارشناسی با حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران و کارفرمایان تشکیل می شود گفت: اکنون نیز ستاد تعیین دستمزد کارگران فعال است.
وی افزود: یکشنبه هفته آینده در کمیته کارشناسی نظرهای کارگران و کارفرمایان جمع بندی می شود و این جمعبندی به شورای عالی کار ارسال خواهد شد.
آهنی ها گفت: سبدی که انجمن های صنفی کارگران برای دستمزد آنها تعیین کرده دستکم دو میلیون و یکصد و 50 هزار تومان است و این سبد تاکنون نهایی نشده است زیرا کارفرمایان نیز در حال تعیین سبد دستمزد برای کارگران هستند.
وی افزود: سبد دستمزد کارفرمایان برای کارگران تاکنون قطعی نشده است و تصمیم گیری ها درباره عدد و رقم باید منطقی تر باشد.
آهنی ها گفت: هزینه معیشت هر نفر روزانه پنج هزار و 245 تومان اعلام شده است که اگر آن برای چهار نفر در نظر بگیریم این مبلغ 27 و 6 دهم درصد است حداقل دستمزدی است که انجمن های صنفی کارگران برای آنها در نظر گرفته است.
وی افزود: 70 درصد اقتصاد ایران دولتی است و صنایعی که خصوصی است بین 10 تا 40 درصد سهم نیروی انسانی را شامل می شود.
آهنی ها گفت: در حالی که صنایعی مانند نفت، گاز و پتروشیمی در اختیار دولت است نباید بر اساس دستمزد کارگران این بخش ها میانگین دستمزد تعیین شود زیرا در تصمیم گیری ها انحراف ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه دولت باید مسائل و مشکلات کارفرمایان و کارگران را حل کند افزود: به عنوان نمونه یکی از کشورها برای کاشی و سرامیک صادراتی ایران 160 درصد تعرفه در نظر گرفته است اما این تعرفه برای کاشی و سرامیک ایتالیا، چین و اسپانیا 15 درصد تعیین شده است.
آهنی ها گفت: چرا کسی از دولت درباره افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان سؤال نمی کند؟

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: