رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


آشنایی با الهه های ایران باستان +عکس

وقتی از ایران باستان صحبت می شود یعنی ایران قبل از تاریخ نوشته شده یعنی تقریبا قبل از سلطنت مادها بر قسمتی از ایران. ایرانیان باستان دارای الهه ...


رقابتی‌ترین انتخابات مجلس خبرگان در تهران؛ تقابل لیست‌های مختلف

سیاست | دوشنبه ۰۳ اسفند ۹۴ ساعت ۱۶:۴۵ | نسخه چاپي

تهران-انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان تهران را باید رقابتی‌ترین انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.
به گزارش مهر،انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حالی روز جمعه در سراسر کشور برگزار می‌شود، که ۳۳ داوطلب برای کسب ۱۶ کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در استان تهران تأیید صلاحیت شده اند.
بدون تردید نگاه بسیاری از کارشناسان و فعالان سیاسی داخلی و خارجی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به نتایج این انتخابات در استان تهران است، انتخاباتی که بسیاری از چهره‌های اصولگرا و اصلاح طلب در آن نامزد شده‌اند.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان تهران را باید رقابتی‌ترین انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.
حساسیت بالای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان تهران
حساسیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان تهران آن‌چنان بالاست که رادیوهای بیگانه و رسانه‌های تصویری دشمن، از روزهای قبل وارد جنگ رسانه‌ای شده‌اند و تلاش دارند تا از ورود علما و روحانیون انقلابی در این مجلس جلوگیری به عمل‌آورند.
تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات مجلس خبرگان رهبری طی روزهای اخیر انجام‌شده و هر یک از داوطلبان به ارائه برنامه‌ها و نظرات خود درباره جایگاه ولایت‌فقیه و آینده مجلس خبرگان رهبری پرداخته‌اند.
از طرف دیگر برخی از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز بنر و پوسترهای متعددی را در شهرهای مختلف استان تهران نصب‌کرده‌اند و تلاش دارند تا مردم هر چه بیشتر با ویژگی‌های علمی و عملی آنان آشنا شوند.
این در حالی است که اکثر داوطلبان تأیید صلاحیت شده و شاخص انتخابات مجلس خبرگان رهبری به همان تبلیغات لیست گروه‌های سیاسی اکتفا کرده‌اند و از انجام خرج‌های کلان در این حوزه اجتناب ورزیده‌اند.
در این میان گروه‌های مذهبی، سیاسی و افراد و شخصیت‌های سرشناس کشوری، طی روزهای اخیر فهرست‌های موردحمایت خود را برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری منتشر کرده‌اند.
انتشار لیست های انتخاباتی برای مجلس خبرگان
بر همین اساس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه روحانیت مبارز و آیت الله هاشمی رفسنجانی ازجمله گروه‌ها و شخصیت‌هایی بودند که نامزدهای موردحمایت خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان تهران را معرفی کردند.
برخی از علما و روحانیون در تمامی فهرست‌های انتخاباتی حضور فعالانه دارند و از طرف دیگر برخی روحانیون شاخص نیز در هیچ‌کدام از فهرست‌های مطرح قرار نگرفته‌اند.
در لیست خبرگان مردم که لیست موردحمایت هاشمی رفسنجانی است، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سر لیست قرارگرفته و افرادی نظیر حسن روحانی، ابراهیم امینی، محمد‌‌ امامی کاشانی، محمود‌‌ علوی، محمدعلی موحد‌‌ی کرمانی، ابوالفضل میرمحمد‌‌ی، محمد‌‌ محمد‌‌ی نیک(ری‌شهری)، محسن قمی، محمد‌‌علی تسخیری، محمد‌‌ سجاد‌‌ی عطاآبادی، قربانعلی د‌‌ری نجف‌آبادی، ‌هاشم بطحایی، محمدحسن زالی (فاضل گلپایگانی)، نصرالله شاه آبادی و محسن اسماعیلی به چشم می خورند.
لیست موردحمایت هاشمی رفسنجانی علاوه بر تعدادی اشتراکات با لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز، تفاوت‌های قابل‌توجهی نیز دارد.
یاران اعتدال و امید نیز لیست خود را با قرار دادن نام‌های اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی، محمد امامی کاشانی، ابراهیم امینی، سید محمودعلوی، قربانعلی دری نجف آبادی، محمد محمدی نیک(ری شهری، سید محمدی سجادی عطاآبادی، محمدعلی موحدی کرمانی، محسن قمی، سید ابوالفضل میر محمدی، محمدعلی تسخیری، محسن اسماعیلی، سید هاشم بطحایی، سید محمد علی امین و محمد حسن زالی بستند.
ورود رسانه‌های خارجی برای عدم رأی آوری آیت الله جنتی، یزدی و مصباح یزدی

رقابتی‌ترین_انتخابات_مجلس_خبرگان_در_تهران؛_تقابل_لیست‌های_مختلف_247098_9563_240217_انتخابات_94__مجلس_خبرگان__مجلس_خبرگان_رهبری_
بسیاری از کارشناسان رقابت اصلی را میان لیست خبرگان مردم با محوریت هاشمی رفسنجانی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محوریت آیت‌الله یزدی، جنتی و مصباح یزدی می‌دانند.
اما آنچه در این میان بسیار قابل‌توجه و مهم به نظر می‌رسد، ورود رسانه‌های ضدانقلاب و خارجی برای جهت دادن به مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری است.
رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی طی روزهای اخیر تلاش کرده‌اند تا ملت ایران را از دادن رأی مجدد به آیت‌الله جنتی، مصباح یزدی و یزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری منصرف کنند که این موضوع با واکنش شخصیت‌های مختلف کشور مواجه شد.
طی روزهای اخیر گروه‌های مختلف در فضای مجازی برای حمایت از آیت‌الله جنتی، یزدی و مصباح یزدی راه‌اندازی شده است.
اسامی موردحمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری
همچنین جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز لیست موردحمایت خود برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری را منتشر کرد که اسامی افرادی چون احمد‌‌ جنتی، محمد‌‌تقی مصباح یزد‌‌ی، محمد‌‌ یزد‌‌ی، علیرضا اعرافی، محمد‌‌باقر باقری کنی، غلامرضا مصباحی مقد‌‌م، سید‌‌ محمد‌‌رضا مد‌‌رسی یزد‌‌ی، علی مؤمن، حسن روحانی، ابراهیم امینی، محمد‌‌علی موحد‌‌ی کرمانی، سید‌‌ ابوالفضل میر محمد‌‌ی، محسن قمی، ‌ محمد‌‌ محمد‌‌ی ری شهری، قربانعلی د‌‌ری نجف‌آبادی و محمد‌‌ امامی کاشانی به چشم می‌خورد.
برخی شانس لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را برای کسب بیشترین کرسی در انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری در استان تهران، بیش از سایر فهرست‌های منتشرشده می‌دانند.


در این میان لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دارای اشتراکات و تفاوت‌هایی با فهرست‌های جامعه روحانیت مبارز و لیست موردحمایت هاشمی رفسنجانی است.
میانگین سنی لیست موردحمایت هاشمی رفسنجانی و جامعه مدرسین
وقتی اسامی موردحمایت هاشمی رفسنجانی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موردبررسی قرار می‌گیرد، این نتیجه به دست می‌آید که میانگین سنی افراد حاضر در این دو لیست تااندازه‌ای نزدیک به هم است.
میانگین سنی لیست جامعه مد‌‌رسین، ۷۴.۸و میانگین سنی لیست مورد‌‌ حمایت‌هاشمی، ۷۲.۷سال است.
معرفی ۱۸ نفر برای ۱۶ کرسی مجلس خبرگان توسط جامعه روحانیت مبارز
جامعه روحانیت مبارز تهران که همواره لیست مشترکی را با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر می‌کرد در این انتخابات، لیستی با چند تفاوت را به تصویب رساند.
در لیست جامعه روحانیت مبارز تهران افرادی نظیر محمد امامی کاشانی، ابراهیم امینی، علیرضا اعرافی، محمدباقر باقری کنی، احمد جنتی، قربانعلی دری نجف‌آبادی، حسن روحانی، محمد ری‌شهری، محسن قمی، محمدعلی موحدی کرمانی، محمدتقی مصباح یزدی، محمدرضا مدرسی، ابوالفضل میرمحمدی، غلامرضا مصباحی مقدم، اکبر هاشمی بهرمانی، محمد یزدی به چشم می‌خورند.
چند روز پس از انتشار لیست جامعه روحانیت مبارز، آیت‌الله حمیدی و تسخیری نیز به لیست موردحمایت این جامعه اضافه شدند تا تعداد افراد معرفی‌شده از طرف جامعه روحانیت به ۱۸ نفر افزایش پیدا کند.
قرار گرفتن اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در لیست جامعه روحانیت مبارز تهران از نکات قابل‌توجه این لیست محسوب می‌شود.
به هر ترتیب باید منتظر ماند و دید که کدام یک از لیست های انتخاباتی بیشترین کرسی را در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان تهران کسب می کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟