پسر عاشق پیشه نامزد سابقش را زیر کتک کشت +تصاویر

پسر عاشق پیشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعی داشت قتل او را با داستانی مخفی کند.


دختر پرسپولیسی با تیپ پسرانه در ورزشگاه کری خواند+عکس

دختر هوادار پرسپولیس دیدار سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کرد.
حد نصاب لازم برای رقابت در عرصه انتخابات مجلس خبرگان وجود دارد

سیاست | شنبه ۰۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۴:۳ | نسخه چاپي

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه خوشبختانه در شرایط کنونی حد نصاب لازم برای رقابت در عرصه انتخابات مجلس خبرگان وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم انتخابات در یک فضای آرام و دورتر از جناح‏‌بندی‌‏های سیاسی انجام شود.

به گزارش قدس آنلاین ،آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم و کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص اهمیت انتخابات اخیر مجلس خبرگان اظهار داشت: یکی از نکاتی که شرایط انتخابات این دوره را از دوره‎های قبل متفاوت کرده، شرایط برون‌‏مرزی و ابعاد بین‌‏الملل انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که انقلاب اسلامی به عنوان یک تجلی در حوزه محور مقاومت خود را نشان داده و مقاومت هم در شرایط کنونی به یک مقاومت بین‌‏المللی زنجیره‌‏وار تبدیل شده است. امروز ما در نقاط مختلف جهان از جمله لبنان، فلسطین، یمن، عراق، سوریه و ... شاهد شکل‌‏گیری یک زنجیره‏ای از مقاومت اسلامی هستیم.
"به نظر من این موضوع یکی از تجلیات بین‏‌الملل انقلاب اسلامی است. زیرساخت این تجلی هم یک تجلی گفتمانی انقلاب اسلامی در جهان است و حاصل کارهای فکری و معرفتی زیادی است که انجام می‎شود".
رئیس جامعه المصطفی العالمیه همچنین تصریح کرد: به نظر من نسل افراد آگاه و عالم به گفتمان انقلاب اسلامی تکثیر شده است بنابراین گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک زنجیره در جهان مطرح شده و معادلات قدرت را تغییر داده است. در برابر این پیشرفت و تثبیت این جایگاه انقلاب اسلامی در عرصه بین‌‏الملل از طرفی دوستان ما امیدوارتر شده‌‏اند و از طرف دیگر تکیه بیشتری بر این گفتمان دارند.
آیت‌الله اعرافی افزود: در این فضا صفی از دشمنی علیه این گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفته که ریشه اصلی آن استکبار و رژیم صهیونیستی است و عوامل آنها هم آل سعود و گروه‌هایی مانند داعش است. این تعامل گفتمانی در منطقه سبب شده که بحث‌‏های شیعه و سنی رشد پیدا کند.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه با درایتی که رهبر معظم انقلاب دارند، در حال حاضر ایران دارای یک پایگاه قدرت منطقه‎‏ای و حتی بین‏‌المللی است، گفت: این قدرت در معرض یکی سری دشمنی‌‏هاست. دشمنان این قدرت، تمرکز خود را به سمت رهبری نشانه رفته‌‏اند. به همین دلیل خبرگان قوی و داشتن آهنگ متناسب با انقلاب اسلامی بسیار مهم است.
این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: فارغ از اینکه دیگران چه تلقی دارند، ذات این گفتمان اهمیت اساسی دارد و به این دلیل پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از حساسیت ویژه‌‏ای برخوردار است و طبعاً تفاوت‌‏هایی هم که گفتمان‌‏های درون کشور وجود دارد، بر اهمیت انتخابات می‌افزاید.
آیت‌الله اعرافی ضمن اظهار امیدواری از اینکه انتخابات با شکوه خوبی تجلی کرده و پایه‌‏های قدرت کشور را تثبیت کند، اظهار داشت: باید تاکید کنم که در حال حاضر بر یک کشتی نشسته‏‌ایم که در یک منطقه طوفانی حرکت می‏‌کند. ثبات قدرت در اینجا بدون شک می‏‌تواند آینده ما و توسعه کشور را تامین کند. این ثبات قدرت و لنگرگاه اصلی آن ثبات رهبری است که باید همگی هوشیار باشیم و انتخابات را خوب و درست برگزار کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد کاندیداهای مجلس خبرگان در کشور به ویژه استان تهران گفت: بدون شک باید در عرصه انتخابات رقابت وجود داشته باشد که در حال حاضر این رقابت در مجلس خبرگان وجود دارد. البته هر چه که رقابت قوی‏تر و با تعدد افراد واجد شرایط باشد بهتر است. خوشبختانه الان آن حد نصاب رقابت وجود دارد اما ای کاش این رقابت بیشتر و جدی‏‌تر بود.
وی در پایان تاکید کرد: باید تلاش کنیم انتخابات در یک فضای آرام و دورتر از جناح‏‌بندی‌‏های سیاسی انجام شود. همچنین از آنجا که جایگاه مجلس خبرگان جایگاه رفیعی است و کار آن بسیار مهم است، باید تلاش کرد انتخابات مجلس خبرگان دستخوش بحث‏‌های روزمره و جناحی نشود. البته بحث‏‌های سیاسی جایگاه خودش را دارد و مردم سالاری دینی نیز همین منظور را دارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: