خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


دی‌میستورا: حمله تروریستی حمص، تلاش برای ناکام گذاشتن مذاکرات ژنو۴ بود

فرستاده سازمان ملل به سوریه در بیانیه‌ای حملات تروریستی به دو مقر امنیتی سوریه در حمص را محکوم کرد.


علی اکبر صالحی: ایران ۹۵۰ تن کیک زرد و الیاف کربن می‌خرد

رییس سازمان انرژی اتمی از خرید حدود هزار تن کیک زرد در آینده نزدیک از قزاقستان خبر داد و گفت که ۳۰۰ کیلو از این مقدار قرار است در ایران به uf۶ ...


صالحی امیری:

شورای صدور پروانه ساخت و نمایش چارچوب قانونی دارد و عضویت دیگران در آن غیرضروری است

سینمای ایران در روزهای اخیر با چالش هایی رو به رو بوده است؛ از ماجراهایی که در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با برخی از سینماگران مطرح ...


حد نصاب لازم برای رقابت در عرصه انتخابات مجلس خبرگان وجود دارد

سیاست | شنبه ۰۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۴:۳ | نسخه چاپي

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه خوشبختانه در شرایط کنونی حد نصاب لازم برای رقابت در عرصه انتخابات مجلس خبرگان وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم انتخابات در یک فضای آرام و دورتر از جناح‏‌بندی‌‏های سیاسی انجام شود.

به گزارش قدس آنلاین ،آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم و کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص اهمیت انتخابات اخیر مجلس خبرگان اظهار داشت: یکی از نکاتی که شرایط انتخابات این دوره را از دوره‎های قبل متفاوت کرده، شرایط برون‌‏مرزی و ابعاد بین‌‏الملل انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که انقلاب اسلامی به عنوان یک تجلی در حوزه محور مقاومت خود را نشان داده و مقاومت هم در شرایط کنونی به یک مقاومت بین‌‏المللی زنجیره‌‏وار تبدیل شده است. امروز ما در نقاط مختلف جهان از جمله لبنان، فلسطین، یمن، عراق، سوریه و ... شاهد شکل‌‏گیری یک زنجیره‏ای از مقاومت اسلامی هستیم.
"به نظر من این موضوع یکی از تجلیات بین‏‌الملل انقلاب اسلامی است. زیرساخت این تجلی هم یک تجلی گفتمانی انقلاب اسلامی در جهان است و حاصل کارهای فکری و معرفتی زیادی است که انجام می‎شود".
رئیس جامعه المصطفی العالمیه همچنین تصریح کرد: به نظر من نسل افراد آگاه و عالم به گفتمان انقلاب اسلامی تکثیر شده است بنابراین گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک زنجیره در جهان مطرح شده و معادلات قدرت را تغییر داده است. در برابر این پیشرفت و تثبیت این جایگاه انقلاب اسلامی در عرصه بین‌‏الملل از طرفی دوستان ما امیدوارتر شده‌‏اند و از طرف دیگر تکیه بیشتری بر این گفتمان دارند.
آیت‌الله اعرافی افزود: در این فضا صفی از دشمنی علیه این گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفته که ریشه اصلی آن استکبار و رژیم صهیونیستی است و عوامل آنها هم آل سعود و گروه‌هایی مانند داعش است. این تعامل گفتمانی در منطقه سبب شده که بحث‌‏های شیعه و سنی رشد پیدا کند.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه با درایتی که رهبر معظم انقلاب دارند، در حال حاضر ایران دارای یک پایگاه قدرت منطقه‎‏ای و حتی بین‏‌المللی است، گفت: این قدرت در معرض یکی سری دشمنی‌‏هاست. دشمنان این قدرت، تمرکز خود را به سمت رهبری نشانه رفته‌‏اند. به همین دلیل خبرگان قوی و داشتن آهنگ متناسب با انقلاب اسلامی بسیار مهم است.
این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: فارغ از اینکه دیگران چه تلقی دارند، ذات این گفتمان اهمیت اساسی دارد و به این دلیل پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از حساسیت ویژه‌‏ای برخوردار است و طبعاً تفاوت‌‏هایی هم که گفتمان‌‏های درون کشور وجود دارد، بر اهمیت انتخابات می‌افزاید.
آیت‌الله اعرافی ضمن اظهار امیدواری از اینکه انتخابات با شکوه خوبی تجلی کرده و پایه‌‏های قدرت کشور را تثبیت کند، اظهار داشت: باید تاکید کنم که در حال حاضر بر یک کشتی نشسته‏‌ایم که در یک منطقه طوفانی حرکت می‏‌کند. ثبات قدرت در اینجا بدون شک می‏‌تواند آینده ما و توسعه کشور را تامین کند. این ثبات قدرت و لنگرگاه اصلی آن ثبات رهبری است که باید همگی هوشیار باشیم و انتخابات را خوب و درست برگزار کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد کاندیداهای مجلس خبرگان در کشور به ویژه استان تهران گفت: بدون شک باید در عرصه انتخابات رقابت وجود داشته باشد که در حال حاضر این رقابت در مجلس خبرگان وجود دارد. البته هر چه که رقابت قوی‏تر و با تعدد افراد واجد شرایط باشد بهتر است. خوشبختانه الان آن حد نصاب رقابت وجود دارد اما ای کاش این رقابت بیشتر و جدی‏‌تر بود.
وی در پایان تاکید کرد: باید تلاش کنیم انتخابات در یک فضای آرام و دورتر از جناح‏‌بندی‌‏های سیاسی انجام شود. همچنین از آنجا که جایگاه مجلس خبرگان جایگاه رفیعی است و کار آن بسیار مهم است، باید تلاش کرد انتخابات مجلس خبرگان دستخوش بحث‏‌های روزمره و جناحی نشود. البته بحث‏‌های سیاسی جایگاه خودش را دارد و مردم سالاری دینی نیز همین منظور را دارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟