۷ نشانه اینکه شوهرتان از ازدواجتان راضی است

دوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانید. بعد برای هر کار خوبی که برایتان انجام می‌دهد قدردان باشید.


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...ماشین پرنده به بازار آمد / قیمت 600 هزار دلار (+عکس و فیلم)

شتاب صفر تا 100 این خودرو 10 ثانیه است. خودرو روی زمین چالاک عمل می‌کند و می‌تواند به سرعت 160 کیلومتر در ساعت دست‌ یابد. اما زمان 10 دقیقه‌ای برای ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


بیمارستان‌سازان ایتالیا در راه ایران

جهان | سه شنبه ۲۷ بهمن ۹۴ ساعت ۲۳:۲۱ | نسخه چاپي

معاون درمان وزیر بهداشت جزییات توافقات انجام شده با اتحادیه بیمارستان‌سازان ایتالیا و همچنین تجهیز ناوگان امداد هوایی کشور را اعلام کرد.
به گزارش  ایسنا، دکتر محمداقاجانی به سه دستاورد مهم در سفر اخیر خود به همراه وزیر بهداشت و هیات دولت به کشورهای فرانسه و ایتالیا در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: در این سفر تلاش‌هایی برای حوزه سلامت صورت گرفت و در حوزه درمان نیز چند اتفاق رخ داد.
وی افزود: اولین دستاورد این سفر در  حوزه درمان انجام مذاکراتی درباره ساخت بیمارستان جدید و مذاکره در این زمینه با اتحادیه بیمارستان‌سازان در ایتالیا بود که اتحادیه بسیار قدرتمندی بود. در این راستا جلساتی برگزار شد و قرار شد نمایندگانی از این اتحادیه به ایران سفر کنند و جهت ساخت بیمارستان‌های جدید و مدرن هم سرمایه‌گذاری کرده و هم بتوانیم از توان فنی آنها برای طراحی و ساخت بیمارستان‌ها استفاده کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه این موضوع یکی از مهم‌ترین زمینه‌های مذاکرات ما در این سفرها بود، گفت: چراکه به شدت با کمبود تخت بیمارستانی در کشور مواجه هستیم و نیازمند ساخت بیمارستان‌های بزرگ و مدرن هستیم. براساس قراردادی که با اتحادیه بیمارستان‌سازان ایتالیا انجام شده، قرار است ساخت دو بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی و یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی را در ایران متعهد شوند. سایر کشورها نیز پیشنهادات متعددی را ارائه کردند و قرار شد در سفری که به زودی به ایران خواهند داشت جزییات قرارداد و سرمایه‌گذاری آنها مورد بحث و بررسی قرار گیرد. ما برای توسعه بیمارستان‌ها در کشور هم به سرمایه‌گذاری خارجی و هم به استفاده از دانش فنی آنها نیازمندیم.
آقاجانی زمینه دوم همکاری ایران با کشورهای ایتالیا و فرانسه را در حوزه آمبولانس هوایی عنوان کرد و گفت: در این زمینه با دو شرکت اروپایی مذاکراتی را انجام داده‌ایم. به این صورت که دو شرکت اروپایی برای تجهیز ناوگان اورژانس هوایی به بالگردهای پیشرفته امدادی اقدام کنند. البته دراین زمینه از چند ماه گذشته مذاکراتی در جریان بود که در این سفر با دو کمپانی ایتالیا و فرانسه در این زمینه صحبت و بنا شد که از طریق وزارت راه و وزارت بهداشت این موضوعات پیگیری شود.
وی با بیان اینکه نمایندگان این کمپانی‌ها قبلا سفرهایی به ایران داشته‌اند، افزود: بنابراین قرار شده که پیشنهاد جامع و کاملی از سوی وزارت بهداشت و وزارت راه به این کمپانی‌ها ارائه شود تا به توافق نهایی برای تجهیز اورژانس هوایی با بالگردهای جدید و مدرن دست یابیم.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره میزان نیاز کشور به این خدمت گفت: در حال حاضر نیاز کشور وجود ۵۰ بالگرد برای ۴۴ پایگاه هوایی است که جایابی، نیازسنجی و بررسی‌های فنی آن انجام شده و در حال رایزنی با شرکت‌های سازنده هستیم تا بتوانیم این نیاز کشور را تامین کنیم.
آقاجانی در ادامه صحبت‌هایش به زمینه سوم همکاری‌ها اشاره کرد و گفت: در جریان این سفرها بازدیدهایی از بیمارستان‌های ایتالیا وفرانسه داشتیم که از جمله آن بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان تخصصی سوختگی در پاریس بود که با روش‌های تخصصی مدرن و جدید برای درمان سوختگی اقدام می‌کرد. به دنبال این بازدید بنا شد تبادل علمی بین این مرکز و مراکز دانشگاهی کشور ما در زمینه دانش و مهارت درمان‌های نوین سوختگی انجام شود، بتوانیم از تجارب آنها برای تجهیز بخش‌های سوختگی استفاده کنیم وهمچنین روش‌های نوین آنها را برای درمان و ترمیم سوختگی از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و تبادل تجربیات استفاده کنیم. بنابراین با استفاده از این موضوعات می‌توانیم گام جدیدی برای رشد درمان سوختگی در کشور برداریم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟