یکی از قربانیان تعرض جنسی ترامپ+تصاویر

یکی از قربانیان سوءاستفاده جنسی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری در کنفرانس مطبوعاتی ابعاد تازه ای از رفتار زننده وی ...


جنجال حضور مانکن برزیلی در ایران برای انجام جراحی زیبایی بینی!+عکس

حضور یک مانکن برزیلی در ایران برای انجام دادن جراحی زیبایی بینی سوژه کاربران در فضای مجازی شده است.


دختر پرسپولیسی با تیپ پسرانه در ورزشگاه کری خواند+عکس

دختر هوادار پرسپولیس دیدار سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کرد.


گزیده اخبار مهم انتخابات در هفته گذشته

دیدار مهم سران اصولگرا؛ تکرار حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی

اخبار انتخابات در هفته گذشته با یک ابلاغیه مهم آغاز شد که در آن، مقام معظم رهبری متن سیاست‌های کلی انتخابات را به روسای قوای سه‌گانه و رئیس ...


هوای استان‌های شمالی سرد و بارانی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از تداوم زبانه پر فشار و هوای نسبتا سرد در نوار شمالی کشور طی ۳ روز آینده خبر داد.


کلاهبرداری به بهانه استخدام نگهبان؛دستگیری متهم سابقه دار

حوادث | دوشنبه ۲۶ بهمن ۹۴ ساعت ۲۳:۳۹ | نسخه چاپي

متهم سابقه‌داری که به بهانه استخدام نگهبان اقدام به کلاهبرداری از جوانان جویای کار می کرد با گذشت سه ماه از ثبت اولین شکایت از سوی یکی از مالباختگان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ۲۸ آذر مرد جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۳۰ نازی آباد به مأمورین اعلام کرد: به بهانه استخدام در یک پاساژ تجاری در منطقه نازی آباد، از طریق تماس با شماره درج شده در یک آگهی استخدامی با جوانی حدودا ۳۰ ساله آشنا شده اما وی در یک لحظه، با استفاده از اعتماد من اقدام به سرقت کارت عابربانک و برداشت تمامی پول داخل حساب به مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کرد.
پرونده در پایگاه هفتم پلیس آگاهی
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۱۶ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
اظهارات مالباخته
مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ۲۳ آذر ماه و در محدوده بازار تهران، با یک آگهی استخدام با این مضمون برخورد کردم «به دو نفر نگهبان با حقوق مناسب نیازمندیم- ساعت تماس: ۱۵ الی ۲۰ – شماره تماس : ***۰۹۳۶۱۶۸۶» . با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفتم؛ به من اعلام شد که آگهی، برای استخدام نگهبان برای کار در یک پاساژ تجاری در منطقه نازی آباد است و به این بهانه فردی با من قرار ملاقات گذاشت. در زمان ملاقات، جوانی حدودا ۳۰ ساله با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ به سر ملاقات در محدوده بازار نازی آباد آمد؛ این شخص عنوان کرد که جهت استخدام نیاز است تا به عنوان ضمانت یک عابربانک به نام خودم و با موجودی حداقل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به همراه یک سفته دو میلیون تومانی تحویل دهم؛ زمانیکه موارد مورد نیاز برای استخدام را تهیه کردم مجددا با این شخص تماس گرفته و اینبار در مقابل یک پاساژ تجاری در محدود بازار نازی آباد با من قرار ملاقات گذاشت. در زمان ملاقات دوم این شخص پس از گرفتن کارت عابربانک، کسب اطمینان از وجود پول در داخل حساب و اطلاع از شماره رمز کارت، به بهانه گرفتن عکس [پرسنلی] در مقابل یک عکاسی توقف کرد و از من خواست تا برای گرفتن عکس به همراه وی از ماشین پیاده شوم که به محض پیاده شدن، ناگهان او اقدام به قفل کردن درهای خودرو کرد و به سرعت از محل متواری شد.
شناسایی تعداد دیگری از شکات
با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که همگی آنها به این شیوه و شگرد و در قالب «استخدام نگهبان برای کار در یک پاساژ تجاری توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای» مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند؛ تعدادی از این شکات پس از مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی عنوان کردند که متهم پرونده به بهانه های مختلف «گرفتن عکس»، «تهیه تصویر از مدارک شناسایی» و ... آنها را از ماشین پیاده و پس از متواری شدن از محل موجودی حساب های آنها را ( به صورت میانگین ۵ میلیون تومان) برداشت کرده است، حتی یکی از مالباختگان نیز در اظهاراتش به ماموران گفت: در داخل حساب عابربانکم مبلغ ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول موجود بوده که تمامی این پول، در طی چندین نوبت برداشت شده است.
شناسایی متهم
با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری و اظهارات مالباختگان بر داشتن حداقل دو جلسه ملاقات با فرد کلاهبردار، کارآگاهان پایگاه هفتم اقدام به چهره نگاری تصویر متهم پرونده کرده و نهایتا با بهره گیری از اطلاعات موجود از سوابق مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از افراد سابقه دار بنام «امیر» شدند که از سال ۸۸ تاکنون بارها به به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «سرقت مقرون به آزار» ، «تحصیل مال نامشروع» و «کلاهبرداری» بارها دستگیر و روانه زندان شده بود. بررسی آخرین نشانی محل سکونت متهم شناسایی شده نشان می داد او تغییر مکان داه است و کسی از محل زندگی جدیدش آگاهی ندارد . در حالی که همه راه های رسیدن و دستگیر کردن متهم به بن بست رسیده بود. ماموران موفق شدند در جریان گشت های انتظامی سرنخی از متهم متواری را به دست آورند.
دستگیری متهم
با توجه به بلامکان بودن متهم، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی کامل خودرو متهم و شماره پلاک خودروی سواری او و همچنین تصویر متهم بهمراه مشخصات خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ در اختیار کلانتری های جنوب و جنوب غرب تهران به ویژه کلانتری ۱۳۰ نازی آباد قرارگرفت.
سرانجام ۲ بهمن ماه ماموران کلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حین گشت زنی اقدام به شناسایی خودرو تحت تعقیب (پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ) با دو سرنشین کرده که بلافاصله هر دو سرنشین دستگیر و در بررسی های به عمل آمده، ضمن شناسایی متهم تحت تعقیب پایگاه هفتم پلیس آگاهی مشخص می شد که سرنشین دوم خودرو جوان جویای کاری است که متهم قصد داشته تا به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از وی کند. با توجه به اینکه مرد جوان در جریان کلاهبرداری های سریالی متهم دستگیر شده هیچ نقشی نداشت وی آزاد شد. اما متهم اصلی پرونده که در حین دستگیری هم در حال فریب یکی از طعمه هایش بود برای بازجویی های فنی و تخصصی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با حضور متهم در پایگاه پلیس آگاهی وی بلافاصله از سوی دو تن از مالباختگان شناسایی شد. بررسی های فنی و تخصصی ماموران نشان می داد که متهم سابقه دار بارها اقدام به کلاهبرداری کرده است . با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق و شناسایی تعدادی از مالباختگان ، متهم برای نجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: