چرا «فردا» تعطیل نیست؟

در این گزارش به بررسی چرایی تعطیل‌نشدن هشتم ربیع‌الاول امسال، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام عصر(عج) پرداخته شده است.


طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه‌ایثارگران در حال تدوین است

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان خبر تدوین طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه ایثارگران، گفت: این وزارتخانه رفع مشکلات را محقق می‌سازد.


2 میلیارد تومان هزینه تایید صلاحیت یک کاندیدای مجلس!

سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات روز گذشته نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون تایید صلاحیت‌ها واکنش نشان داد.


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


از زورگیری مقابل چشم شوهر تا کمین در اطراف دانشگاه!

حوادث | يكشنبه ۲۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۷:۱۹ | نسخه چاپي

سه جوان تبهکار که اقدام به زورگیری از اقشار مختلف جامعه می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، در مورخه ۲۰/۱۰/۱۳۹۴ دو جوان با مراجعه به واحد گشت کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی به مأمورین اعلام کردند که توسط سرنشنیان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵، در داخل پارک فتح مورد زورگیری و سرقت گوشی های تلفن همراه خود قرار گرفتند.
از
دو جوان مالباخته در اظهارات خود به مأمورین عنوان کردند که در حین سرقت متوجه ی خونریزی شدید یکی از سارقین از ناحیه پا شدند؛ با توجه به اطلاعات بدست آمده و احتمال مراجعه سارقین به مراکز درمانی جهت انجام اقدامات درمانی بر روی پای یکی از سارقین، بلافاصله طرح مهار در محدوده مراکز درمانی محدوده ی سرقت انجام شد.
با توجه به مشخصات ارائه شده از سوی مالبختگان و اجرای طرح مهار از سوی مأمورین کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی، یکی از سارقین توسط مالباختگان ، در مقابل در ورودی یکی مرکز درمانی و سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ شناسایی شد؛ مأمورین کلانتری نیز قبل از هرگونه اقدام متهم جهت متواری شدن از محل، او را دستگیر کردند.
همزمان با لحظه دستگیری اولین سارق، دومین متهم نیز در حین خروج از درمانگاه متوجه دستگیری همدست خود می شود؛ این متهم، به قصد فرار از دست مأمورین و به صورت پیاده اقدام به فرار می کند که طی یک تعقیب و گریز و شلیک چند تیر هوایی از سوی مأمورین دستگیر می شود.
در ادامه و با حضور مأمورین در داخل مرکز درمانی، سومین سارق نیز که از ناحیه پا دچار خونریزی شده بود، دستگیر و پس از پایان اقدامات درمانی به کلانتری منتقل می شود.
با دستگیری سه متهم و در بازرسی اولیه از متهمین، بیش از ده دستگاه گوشی تلفن همراه از جمله دو گوشی تلفن همراه سرقت شده در داخل پارک فتح بهمراه دو قبضه قمه و چاقو کشف و هر سه متهم نیز توسط مالباختگان مورد شناسایی ۱۰۰ درصدی قرار گرفتند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز رسیدگی به پرونده و بررسی گوشی های تلفن همراه بدست آمده از متهمین و همچنین اعتراف صریح آنها به سرقتی بودن تمامی گوشی ها، کارآگاهان اقدام به شناسایی تعدادی از مالباختگان کردند؛ با حضور تعدادی از مالباختگان در پایگاه پنجم آگاهی، هر سه متهم توسط آنها مورد شناسایی قرار گرفتند.
یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۴:۳۰ مورخه ۱۳/۱۰/۱۳۹۴ در باغ راه فدک، بهمراه همکار خود در حال فیلمبرداری بودم که ناگهان [ توسط متهمین ] با چاقو مجروح و نهایتا مورد سرقت گوشی تلفن همراه خود به ارزش تقریبی ۳ میلیون تومان قرار گرفتم.
مالباخته ای دیگر نیز پس از شناسایی متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۲:۰۰ مورخه ۱۴/۱۰/۱۳۹۴ بهمراه همسرم در پارک تندرستی واقع در خیابان شاهین جنوبی بودیم که ناگهان چند جوان (متهمین) با دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه من و همچنین سرویس طلای همسرم کردند.
یکی دیگر از شکات نیز پس از شناسایی متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از خروج از دانشگاه، در حین پائین آمدن از پل عابر پیاده بودم که دو جوان به بهانه پرسیدن آدرس به من نزدیک شدند که ناگهان قمه ای زیر گردنم گذاشتند و گوشی تلفن همراهم را به زور گرفتند؛ در همین حین فرد دیگری در حال پائین آمدن از پل عابر پیاده بود که به سراغ او نیز رفتند و با تهدید چاقو، گوشی تلفن همراه او را نیز سرقت کردند.
شاکی دیگر که در داخل ماشین مورد زورگیری قرار گرفته بود، پس از شناسایی متهمین به کارآگاهان گفت: در اتوبان [شهید] ستاری – خیابان خلیل آباد داخل ماشین نشسته بودم که ناگهان دو جوان سوار ماشین شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کرده و در مسیر خلاف اتوبان از محل متواری شدند.
هر سه متهم پرونده بنام های فرید ، علی و حامد، پس از شناسایی توسط تعدادی از شکات و مالباختگان صراحتا به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کردند؛ متهمین در اعترافات خود عنوان داشتند: پیش از آغاز سرقت ها تنها یک [دستگاه] موتورسیکلت نداشتیم؛ به همین علت هر کدام با گذاشتن مبلغ ۲۰۰ هزار تومان، پول خرید یک دستگاه موتورسیکلت دیگر را تهیه و پس از آن، با دو دستگاه موتورسیکلت شروع به زورگیری بویژه زورگیری گوشی های تلفن همراه کردیم.
در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی دهها مالباخته و اعتراف صریح متهمین به سرقت های متعدد در مناطق مختلف شهر تهران، دهها محل وقوع سرقت در مناطق مختلف تهرانسر، پارک آبرسان، شهرک دریا، محدوده دانشگاه علامه طباطبایی، اتوبان شهید ستاری، گیشا، پارک نیلوفر در منطقه تهرانسر، اتوبان همت، جنت آباد، میدان صنعت، شهرک قدس، سعادت آباد، محدوده ایستگاه مترو استادیوم آزادی، اتوبان یادگار امام، شهرک استقلال، پونک، دهکده المپیک، نیاوران، گیشا، شهرزیبا، خیابان دماوند، مرزداران، اشرفی اصفهانی و ... مورد شناسایی قرار گرفتند.
سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران، شناسایی دهها مالباخته و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین پرونده از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه نمایند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: