جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


کشتار در روز ولنتاین+تصاویر

عکس | يكشنبه ۲۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۷:۱۹ | نسخه چاپي

۸۷ سال پیش در چنین روزی یکی از مشهورترین جنایات مافیایی به دست گروه تبهکاری آل کاپون در گاراژی در لینکلن پارک شیکاگو به وقوع پیوست؛ اتفاقی که به کشتار روز ولنتاین شهرت دارد.
به گزارش فرادید، آلفونسو گابریله کاپونی معروف به آل کاپون اسطوره تبهکاری در تاریخ امریکا که در دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی با حذف گروه های مافیایی رقیب قدرت بلامنازع تبهکاران امریکا بود در جریان نزاع قدرت بر سر قاچاق مشروبات الکلی ۶ تن از اعضای این گروه را در گاراژی به رگبار بست.
ماجرا از این قرار بود که چهار تن از افراد گروه کاپون که دو تن از آنان لباس پلیس به تن داشتند حین جابجایی محموله قاچاق در گاراژ کلرک در لینکلن پارک شیکاگو توسط گروه شمالی ها آنها را غافلگیر کردند. گروهشمالی ها به سرکردگی جورج کلرنس مورن معروف به حشره به تصور اینکه پلیس آنها را محاصره کرده اسلحه های خود را زمین می گذارند و پشت به دیوار می ایستند. گروه کاپون تمام افراد حاضر در گاراژ از جمله خود حشره را به رگبار می بندد و تنها یکی از آنها موفق به فرار می شود. در جریان این کشتار از دو تفنگ و دو مسلسل گروه کاپون بیش از ۱۵۰ تیر شلیک می شود.
گفته می شود یک هفته قبل از این کشتار هربرت هوور سی و یکمین رئیس جمهور امریکا با شعار مبارزه با فساد و رشوه خواری انتخاب شده بود و گروهی از جمله فرانک ویلسون را مامور رسیدگی به جرایم تبهکاری به ویژه گروه آل کاپون کرده بود. گروهی که در نهایت موفق شد کاپون را به دام بیاندازد.
گرچه مافیای بزرگ نقشه حذف رقبا را بی عیب و نقص اجرا کرده بود و پلیس هیچ مدرکی برای به متهم کردن او به کشتار روز ولنتاین پیدا نکرد اما فرانک ویلسون مامور سمج پلیس در نهایت توانست دو سال بعد مدارکی دال بر درآمدهای غیرقانونی کاپون به دست بیاورد. او این مدارک را به دادگاه داد و دادگاه نیز نه به خاطر جنایات کاپون بلکه به دلیل فرار مالیاتی او را به ۱۱ سال زندان محکوم کرد. بسیاری کشتار روز ولنتاین را اشتباه کاپون و نقطه افول قدرت او می دانند چرا که تنها دو سال بعد او به زندان افتاد و رقبا در غیاب او تشکیلاتش را نابود کردند.
تصاویر/
صحنه کشتار شمالی ها در گاراژ کلرک در شیکاگو
تصاویر/
جسد شش تن از اعضای گروه تبهکاری که در گاراژ کلرک به رگبار بسته شدند.
تصاویر/
پلیس سردسته باند شمالی ها معروف بهحشره را از گاراژ خارج می کند.
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک به پزشکی قانونی
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان به پزشکی قانونی
تصاویر/
محل کارجورج کلرنس مورنمعروف به حشره رئیس باند شمالی ها در لینکلن پارک
تصاویر/
انتقال جسد یکی از اعضای باند شمالی ها به پزشکی قانونی
تصاویر/
هیات منصفه پزشکی قانونی بالای یکی از اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک؛ بین ۲۰ تا ۲۵ گلوله در بدن هر یک از کشته شده ها پیدا شد.
تصاویر/
پلیس در حال پرس و جو از مادر دکتررینهارد شوایمر یکی از اعضای باند شمالی ها و قربانی کشتار روز ولنتاین
تصاویر/
بازسازی صحنه کشتار در گاراژ کلرک با حضور هیات منصفه پزشکی قانونی
تصاویر/
بررسی سلاح هایی که پلیس معتقد است در کشتار روز ولنتاین از آنها استفاده شده است.
تصاویر/
آل کاپون دو سال پس از کشتار در دادگاه، کشتار ولنتاین یکی از موارد اتهامی بود که کاپون از آن تبرئه شد.
تصاویر/
مراسم تشییع باند شمالی ها برای اجساد قربانیان کشتار روز ولنتاین
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: ولنتاین ،

دیدگاه شما چیست؟