فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


تصاویر: حراج سکه در بانک کارگشایی

همزمان با افزایش اخیر قیمت سکه در بازار که در یکی دو ماه گذشته تا مرز ۲۰۰ هزار تومان هم رشد قیمت داشته است، بانک ملی تصمیم به توزیع سکه از طریق ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


کشتار در روز ولنتاین+تصاویر

عکس | يكشنبه ۲۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۷:۱۹ | نسخه چاپي

۸۷ سال پیش در چنین روزی یکی از مشهورترین جنایات مافیایی به دست گروه تبهکاری آل کاپون در گاراژی در لینکلن پارک شیکاگو به وقوع پیوست؛ اتفاقی که به کشتار روز ولنتاین شهرت دارد.
به گزارش فرادید، آلفونسو گابریله کاپونی معروف به آل کاپون اسطوره تبهکاری در تاریخ امریکا که در دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی با حذف گروه های مافیایی رقیب قدرت بلامنازع تبهکاران امریکا بود در جریان نزاع قدرت بر سر قاچاق مشروبات الکلی ۶ تن از اعضای این گروه را در گاراژی به رگبار بست.
ماجرا از این قرار بود که چهار تن از افراد گروه کاپون که دو تن از آنان لباس پلیس به تن داشتند حین جابجایی محموله قاچاق در گاراژ کلرک در لینکلن پارک شیکاگو توسط گروه شمالی ها آنها را غافلگیر کردند. گروهشمالی ها به سرکردگی جورج کلرنس مورن معروف به حشره به تصور اینکه پلیس آنها را محاصره کرده اسلحه های خود را زمین می گذارند و پشت به دیوار می ایستند. گروه کاپون تمام افراد حاضر در گاراژ از جمله خود حشره را به رگبار می بندد و تنها یکی از آنها موفق به فرار می شود. در جریان این کشتار از دو تفنگ و دو مسلسل گروه کاپون بیش از ۱۵۰ تیر شلیک می شود.
گفته می شود یک هفته قبل از این کشتار هربرت هوور سی و یکمین رئیس جمهور امریکا با شعار مبارزه با فساد و رشوه خواری انتخاب شده بود و گروهی از جمله فرانک ویلسون را مامور رسیدگی به جرایم تبهکاری به ویژه گروه آل کاپون کرده بود. گروهی که در نهایت موفق شد کاپون را به دام بیاندازد.
گرچه مافیای بزرگ نقشه حذف رقبا را بی عیب و نقص اجرا کرده بود و پلیس هیچ مدرکی برای به متهم کردن او به کشتار روز ولنتاین پیدا نکرد اما فرانک ویلسون مامور سمج پلیس در نهایت توانست دو سال بعد مدارکی دال بر درآمدهای غیرقانونی کاپون به دست بیاورد. او این مدارک را به دادگاه داد و دادگاه نیز نه به خاطر جنایات کاپون بلکه به دلیل فرار مالیاتی او را به ۱۱ سال زندان محکوم کرد. بسیاری کشتار روز ولنتاین را اشتباه کاپون و نقطه افول قدرت او می دانند چرا که تنها دو سال بعد او به زندان افتاد و رقبا در غیاب او تشکیلاتش را نابود کردند.
تصاویر/
صحنه کشتار شمالی ها در گاراژ کلرک در شیکاگو
تصاویر/
جسد شش تن از اعضای گروه تبهکاری که در گاراژ کلرک به رگبار بسته شدند.
تصاویر/
پلیس سردسته باند شمالی ها معروف بهحشره را از گاراژ خارج می کند.
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک به پزشکی قانونی
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان به پزشکی قانونی
تصاویر/
محل کارجورج کلرنس مورنمعروف به حشره رئیس باند شمالی ها در لینکلن پارک
تصاویر/
انتقال جسد یکی از اعضای باند شمالی ها به پزشکی قانونی
تصاویر/
هیات منصفه پزشکی قانونی بالای یکی از اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک؛ بین ۲۰ تا ۲۵ گلوله در بدن هر یک از کشته شده ها پیدا شد.
تصاویر/
پلیس در حال پرس و جو از مادر دکتررینهارد شوایمر یکی از اعضای باند شمالی ها و قربانی کشتار روز ولنتاین
تصاویر/
بازسازی صحنه کشتار در گاراژ کلرک با حضور هیات منصفه پزشکی قانونی
تصاویر/
بررسی سلاح هایی که پلیس معتقد است در کشتار روز ولنتاین از آنها استفاده شده است.
تصاویر/
آل کاپون دو سال پس از کشتار در دادگاه، کشتار ولنتاین یکی از موارد اتهامی بود که کاپون از آن تبرئه شد.
تصاویر/
مراسم تشییع باند شمالی ها برای اجساد قربانیان کشتار روز ولنتاین
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: ولنتاین ،

دیدگاه شما چیست؟