مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


چه میکنن این نیمکت‌نشین‌های پرسپولیس! / کاریکاتور

«برانکو: اوکراینی‌های نیمکت‌نشین پرسپولیس عالی کار می‌کنند!» این اظهار نظر دستمایه کارتون محمدرضا میر شاه ولد در خبر ورزشی امروز ...


کشتار در روز ولنتاین+تصاویر

عکس | يكشنبه ۲۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۷:۱۹ | نسخه چاپي

۸۷ سال پیش در چنین روزی یکی از مشهورترین جنایات مافیایی به دست گروه تبهکاری آل کاپون در گاراژی در لینکلن پارک شیکاگو به وقوع پیوست؛ اتفاقی که به کشتار روز ولنتاین شهرت دارد.
به گزارش فرادید، آلفونسو گابریله کاپونی معروف به آل کاپون اسطوره تبهکاری در تاریخ امریکا که در دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی با حذف گروه های مافیایی رقیب قدرت بلامنازع تبهکاران امریکا بود در جریان نزاع قدرت بر سر قاچاق مشروبات الکلی ۶ تن از اعضای این گروه را در گاراژی به رگبار بست.
ماجرا از این قرار بود که چهار تن از افراد گروه کاپون که دو تن از آنان لباس پلیس به تن داشتند حین جابجایی محموله قاچاق در گاراژ کلرک در لینکلن پارک شیکاگو توسط گروه شمالی ها آنها را غافلگیر کردند. گروهشمالی ها به سرکردگی جورج کلرنس مورن معروف به حشره به تصور اینکه پلیس آنها را محاصره کرده اسلحه های خود را زمین می گذارند و پشت به دیوار می ایستند. گروه کاپون تمام افراد حاضر در گاراژ از جمله خود حشره را به رگبار می بندد و تنها یکی از آنها موفق به فرار می شود. در جریان این کشتار از دو تفنگ و دو مسلسل گروه کاپون بیش از ۱۵۰ تیر شلیک می شود.
گفته می شود یک هفته قبل از این کشتار هربرت هوور سی و یکمین رئیس جمهور امریکا با شعار مبارزه با فساد و رشوه خواری انتخاب شده بود و گروهی از جمله فرانک ویلسون را مامور رسیدگی به جرایم تبهکاری به ویژه گروه آل کاپون کرده بود. گروهی که در نهایت موفق شد کاپون را به دام بیاندازد.
گرچه مافیای بزرگ نقشه حذف رقبا را بی عیب و نقص اجرا کرده بود و پلیس هیچ مدرکی برای به متهم کردن او به کشتار روز ولنتاین پیدا نکرد اما فرانک ویلسون مامور سمج پلیس در نهایت توانست دو سال بعد مدارکی دال بر درآمدهای غیرقانونی کاپون به دست بیاورد. او این مدارک را به دادگاه داد و دادگاه نیز نه به خاطر جنایات کاپون بلکه به دلیل فرار مالیاتی او را به ۱۱ سال زندان محکوم کرد. بسیاری کشتار روز ولنتاین را اشتباه کاپون و نقطه افول قدرت او می دانند چرا که تنها دو سال بعد او به زندان افتاد و رقبا در غیاب او تشکیلاتش را نابود کردند.
تصاویر/
صحنه کشتار شمالی ها در گاراژ کلرک در شیکاگو
تصاویر/
جسد شش تن از اعضای گروه تبهکاری که در گاراژ کلرک به رگبار بسته شدند.
تصاویر/
پلیس سردسته باند شمالی ها معروف بهحشره را از گاراژ خارج می کند.
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک به پزشکی قانونی
تصاویر/
انتقال اجساد کشته شدگان به پزشکی قانونی
تصاویر/
محل کارجورج کلرنس مورنمعروف به حشره رئیس باند شمالی ها در لینکلن پارک
تصاویر/
انتقال جسد یکی از اعضای باند شمالی ها به پزشکی قانونی
تصاویر/
هیات منصفه پزشکی قانونی بالای یکی از اجساد کشته شدگان گاراژ کلرک؛ بین ۲۰ تا ۲۵ گلوله در بدن هر یک از کشته شده ها پیدا شد.
تصاویر/
پلیس در حال پرس و جو از مادر دکتررینهارد شوایمر یکی از اعضای باند شمالی ها و قربانی کشتار روز ولنتاین
تصاویر/
بازسازی صحنه کشتار در گاراژ کلرک با حضور هیات منصفه پزشکی قانونی
تصاویر/
بررسی سلاح هایی که پلیس معتقد است در کشتار روز ولنتاین از آنها استفاده شده است.
تصاویر/
آل کاپون دو سال پس از کشتار در دادگاه، کشتار ولنتاین یکی از موارد اتهامی بود که کاپون از آن تبرئه شد.
تصاویر/
مراسم تشییع باند شمالی ها برای اجساد قربانیان کشتار روز ولنتاین
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: ولنتاین ،

دیدگاه شما چیست؟