مشخصات فنی پ‍ژو ۲۰۰۸ که ایران خودرو تولید آن را آغاز کرد/ اولین محصول مونتاژ داخل پس از برجام

با تجهیز خطوط پژو 2008 تولید این محصول در شرکت ایران خودرو آغاز شده و روی خط تولید قرار گرفته است .این مدل خودرو 2008، نمونه محصولی است که تولید ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.
واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


تحویل شناورهای جدید سپاه در هفته آینده؛ اس ۳۰۰ در دو مرحله تحویل ایران خواهد شد

سیاست | چهارشنبه ۲۱ بهمن ۹۴ ساعت ۱۳:۵۵ | نسخه چاپي

وزیر دفاع از ساخت جدیدترین تانک ایران با نام «کرار» خبر داد و گفت: طراحی این تانک از صفر تا ۱۰۰ در صنعت دفاعی صورت گرفته و ویژگی‌های آن بهتر از تانک T۹۰ (روسیه) نباشد، کمتر هم نیست.

به گزارش میزان، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی به منظور تشریح دستاوردها و توانمندی‌های نظامی کشور بخصوص در حوزه موشکی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما حضور یافت.

وزیر دفاع در این گفتگو با اشاره به تحویل انبوه موشک های هواپایه کروز نصر به نهاجا گفت: ما همواره به دنبال ارتقای تجهیزات هستیم و موشک نصر هم که هواپایه شد، تا پیش از این ساحل به دریا و سطح به سطح بود که برای اینکه روی هواپیما نصب شود، تغییراتی روی آن اعمال شد.

اهم سخنان وی از این قرار است:

**این موشک قابلیت شلیک از روی جنگنده فانتوم F۴ را پیدا کرده است. ما توانسته‌ایم رادار نجم را به نتیجه رسانده و شناورهای زیادی را تولید کنیم.

**طراحی تانک ایران به نام «کرار» از صفر تا ۱۰۰ در صنعت دفاعی صورت گرفته و اگر ویژگی‌های آن بهتر از تانک T۹۰ (روسیه) نباشد، کمتر هم نیست.این تانک در رده پیشرفته‌ترین تانکهای جهان است.

**موشک عماد تولید انبوه می‌شود اما همین موشک در دقت اصابت بهتر خواهد شد و سال آینده ورژن دوم آن رونمایی خواهد شد. موشک عماد نقض برجام یا قطعنامه ۲۲۳۱ نیست، ما هیچوقت قصد استفاده از کلاهک‌های اتمی را نداشته ایم و این یک تهمت بود. ما تست موشک عماد را به این دلیل انجام دادیم که به دنیا بگوییم برنامه‌ های خود را به هیچ عنوان تعطیل نمی‌کنیم.

**جریان های افراطی و صهیونیستی برای فشار به ایران این موشک را بهانه کردند. آنها می‌گفتند ایران به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی است در حالیکه خود بخود با توجه به جریان مقاومت و اوضاع منطقه، این رژیم نابود خواهد شد و البته ما هم در هر شرایطی از مقاومت اسلامی حمایت می کنیم.

**{درخصوص خرید سامانه موشکی S۳۰۰ از روسیه }اولین هیات آموزشی ایران ظرف دو سه روز آینده به کشور برمی‌گردد و هیات بعدی اعزام خواهد شد. سامانه‌های S۳۰۰ آماده و حتی بسته‌بندی هم شده و در حال فکر برای انتقال آن هستیم که بخشی از آن را در ۳ ماهه اول سال میلادی و بخش دیگر را بعد از آن را تا نیمه اول سال آینده میلادی تحویل می‌گیریم. به هرحال شاید این سامانه مشکلاتی داشته باشد که رفع خواهد شد و ما هم در قرار داد گنجاندیم که تغییرات جدید در آن اعمال شود و سیستم بروز شده است.
وی تاکید کرد: اگر به S۴۰۰ هم نیاز داشته باشیم آن را می‌گیریم.

**وزیر دفاع خاطرنشان کرد: البته ما سیستم پدافندی برد بلندی را نیز در کنار این موارد طراحی و تولید کردیم که نمونه اولیه آن تا پایان سال ۹۵ تست خواهد شد. از آخرین فناوری های دنیا در این حوزه و در ساخت سامانه باور۳۷۳ استفاده شده است.
**ما به دنیا اعلام کرده‌ایم که برای آنها «بازار» نیستیم بلکه شریکیم.در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین نیز پهپادهایی متناسب با نیاز امروز خود داریم و البته به سمت پهپادهای بُرد بلند و رادارگریز شناسایی و رزمی نیز حرکت کرده ایم. پهپادهای ما به انواع موشک های ضدهوایی و ضدسطحی تجهیز هستند.

**{ در مورد تجهیز نیروی هوایی ارتش به جنگنده های سوخو۳۰} امروز نیاز داریم توجه جدی به نیروی هوایی و جنگنده ها شود و هواپیمایی که متخصصان در ستادکل اعلام کردند، هواپیمای سوخو روسی بود که آن را مطرح کردیم و به سمت قرارداد ‌می‌رویم و گفتیم با همکاری و شراکت باید در ساخت و تولید نیز شرکت کنیم.

**درخصوص جنگنده J۱۰ چینی صحبتی نشده است

**{درباره جنگنده قاهر} این هواپیما یک طراحی مفهومی و طراحی مهندسی شد و یک نمونه از آن را نیز ساختیم ولی ادامه نیافت چون صاعقه و کوثر ۸۸ که یک هواپیمای آموزشی در حد صوت است را در دستور کار داشتیم تا نیاز آموزشی نهاجا برطرف شود و بعد به سمت قاهر که یک هواپیمای پشتیبانی نزدیک است، برویم و در ورژن‌های بعدی هم آن را رهگیر و بمب افکن کنیم. لذا بعد از اینکه کوثر۸۸ وارد فاز تولید شد، کارهای تحقیقاتی قاهر را ادامه می‌دهیم.

**{در خصوص توان زیرسطحی} ما زیردریایی‌های سبک را با تجهیز موشک و اژدر می‌سازیم و زیردریایی فاتح نیز تاکنون چند بار تست شده و موارد اصلاحی آن در حال انجام است و بنا داریم تا سال آینده الحاق آن صورت بگیرد.

**{درمورد پایگاه فضایی امام خمینی(ره)} در این پایگاه بجز پرتاب‌هایی که بخواهد ماهواره را در مدار هماهنگ با زمین قرار دهد، مشکلی نداریم و باقی پرتاب‌ها نیز در باقی مدارها می‌تواند انجام شود که برای رفع این نقص نیز یا باید این پایگاه را ارتقا دهیم و یا از ماهواره‌هایی که توان تغییر مداری دارند، استفاده کنیم. در این پایگاه پرتاب ماهواره تا مدار ۵۰۰ کیلومتر صورت می گیرد و استقرار آن نیز تمام شده که بنا داشتیم آن را در روز فضایی افتتاح و ماهواره‌بر سیمرغ را نیز پرتاب کنیم که به دلایلی عقب افتاد.

**در وزارت دفاع سیستم های ناوبری را طراحی و یک نمونه را نیز تولید کردیم که برای پوشش کل فضای کشور ۵ سامانه کافیست اما برای آنکه به یک سطح بالاتر برویم و بتوانیم خارج از مرزها را هم پوشش دهیم باید به ماهواره متصل شویم.در حال حاضر سیستم های ناوبری در حد نیازمان را در اختیار داریم.

**{درخصوص حوادث منطقه} آنچه که در منطقه رخ می‌دهد، طراحی امریکایی-صهیونیستی است و امریکایی‌ها می‌خواهند برگشتشان به منطقه، بعد از فضاحت دخالت در عراق و افغانستان، قابل توجیه باشد. امریکا نمی‌خواهد در جنگ نیابتی هزینه ای کند، اما می‌خواهد بیشترین سود را ببرد.

**عربستان علاقه مند است حرف ورود به سوریه را بزند چراکه تمام برنامه های آنها در منطقه با شکست مواجه شده است. عربستان از ابتدا در سوریه حضور داشته و تروریستها را تجهیز و تامین کرده است اما امروز سوریه دست بالا را در مذاکرات دارد و سعودی ها می‌خواهند آن را پایین بیاورند لذا این ادعا یک ژست و بلوف از طرف سعودی هاست و آنها هر کاری می‌کنند تا بشار اسد نباشد. عربستان نمی‌تواند ببیند یک دولت شیعی در عراق حاکم باشد و برای همین هر اقدامی در جهت تضعیف آن می‌کند و در این باره با امریکا و ترکها هم جهت شده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟