بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


عابدینی: آبروی فوتبال را بردند؛ وزارت ورزش برود دنبال فدراسیون‌های دیگر!

عابدینی: آبروی فوتبال را بردند؛ وزارت ورزش برود دنبال فدراسیون‌های دیگر!

ورزش | دوشنبه ۱۹ بهمن ۹۴ ساعت ۱۴:۲۳ | نسخه چاپي

عضو مجمع فدراسیون فوتبال درخصوص پافشاری وزارت ورزش برای انتخاب سرپرست در پایان دوره کفاشیان گفت: وزارت ورزش از روز اول دنبال زدن فوتبال بود اما بهتر است برود سراغ فدراسیون‌های دیگر.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عابدینی در بررسی مشکلات تیم فوتبال امید ایران و حذف از رقابتهای انتخابی المپیک گفت: تیم امید به هر دلیل حذف شده است و حالا اظهار نظرهای آنچنانی را شاهد هستیم. تیم امید کادر خوبی داشت ولی تجربه لازم را نداشت. ما مقابل ژاپن حذف شدیم. بنده معتقدم بر اساس طبیعت فوتبال، اقتصاد و بسیاری بخش ها از ژاپن ضعیف تر هستیم و متاسفانه در مرحله حذفی به این تیم برخورد کردیم. البته بچه ها آن تلاش و همیت ایرانی را به کار گرفتند ولی در نهایت از مسابقات حذف شدیم.
دعوای میلیاردی تیم امید
وی ادامه داد: ما همه منتظر هستیم شکست را ببینیم و بعد مرثیه خوانی کنیم. عادت نکردیم حمایت بی دریغ قبل از مسابقات بین المللی انجام دهیم و آن را جزو وظایف خود بدانیم. کمیته المپیک، فدراسیون و وزارت ورزش باید پشت این تیم می بودند. ما جنگ میلیاردی راه انداخیتم و نگران پنج میلیارد هزینه رفته بودیم.
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: آیا این تیم از نظر تدارکات خوب بود؟ آیا حقوق آنها را به موقع پرداخت کردیم؟ ولی مستقیم می رویم سراغ نقاظ ضعف بازی. بخشی از بازی بیرون زا زمین رخ می دهد. ولی به این مسایل کاری نداریم. اگر می خواهیم فوتبال ایران به آسیا تنه بزند و خود را تحمیل کند خود نیاز به یک همیت ملی دارد.
اجرایی شدن مصوبات هیات رئیسه فوتبال
عابدینی در خصوص پافشاری وزارت ورزش برای انتخاب یک سرپرست برای فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این کلمه سرپرستی از کجا آمده است؟ بر اساس اساسنامه مجمع فدراسیون حق دارد مصوباتی بگذارد و این لازم الاجرا است. در آخرین مصوبه درخواست دو ماه تعویق در برگزار انتخابات شد که مصوب شد بنابراین حرفی در این موضوع نیست و باید اجرا شود.
از روز اول وزارت دنبال زدن فوتبال بود
وی افزود: برخی دوستان از وقتی به وزارت آمدند از همان روزهای اول دنبال زدن فوتبال بودند. اگر سجادی از روز اول فوتبال را با تعامل پیش می برد شاید این اتفاقات رخ نمی داد. الان پیچ و مهره های فوتبال دنیا کمی شل شده است. چرا تلاش می کنیم که به دنیا بگوییم در ناهنجاری ها از شما عقب نیستیم؟ اگر فیفا و کنفدراسیون ها دچار تزلزل شده اند چرا ما داریم اصرار می‌کنیم که ما هم دچار مشکل هستیم. حتی بحث فساد را وسط کشیدند. ولی من می گویم یکی از سالم ترین فوتبال ها را داریم.
غیر قانونی بودن سرپرست
عضو مجمع فدراسیون فوتبال ادامه داد: بحث سرپرستی در فدراسیون فوتبال کاملا غیرقانونی است. مگر می‌شود رئیس فدراسیون که در این فدراسیون حضور دارد بگویید برود و برای دو ماه سرپرست بیاوریم؟ این دو ماه رئیس فدراسیون باید بماند و بعد از آن هر فردی را که به هر روزی می خواهید به فوتبال تزریق کنید را بگذارید. ولی به دوستان بگویم که مجمع فدراسیون مقتدری است. از وزارت درخواست داریم تعامل را در این دو ماه بیشتر کنند. وزارت ما را از موارد خاص نترسانند. آن چیزی که ما را می ترساند کنفدراسیون آسیا است که به راحتی ما را تتعلیق خواهند کرد.
هشدار به وزارت ورزش
عابدینی در بخش دیگری از اظهارتتش به وزارت ورزش هشدار داد: اگر سرپرست انتخاب شود مجمع آن را بلافاصله غیرقانونی اعلام می کند. کنفدراسیون آسیا نیز به هیچ عنوان با سرپرست ارتباط بر قرار نمی کند و آن را نمی پذیرد. وزارت ورزش با ۱۰ فدراسیون دیگر دچار چالش شده است و برود سراغ آنها. با فوتبال کاری نداشته باشد و اوضاع را بدتر نکند.
وی یادآور شد: ما گرفتاری زیاد داریم. گزارش کذایی کمیسیون اصل نود را داریم، مشکل عربستان را داریم، موضوع تیم ملی و آماده سازی آن را داریم. وقتی فوتبال با هم این مشکلات ۸۰ هزار نفر را به استادیوم می کشاند، دوستان نمی توانند با این کار هنجار را به داخل بکشانند و فوتبال راه خود را می رود.
ادعای عربستان سیاسی است نه فوتبالی
از عابدینی درباره ادعای عربستان درباره نا امن بودن بازی در ایران پرسده شد که وی پاسخ داد: ما امن ترین کشور دنیا هستیم. چالشی که اروپا با نا امنی با مهاجرت های اخیر پیدا کرده است در اینجا وجود ندارد. ما در مرکز حوادث نظامی آسیا قرار داریم ولی امن ترین جای دنیا هستیم.
وی ادامه داد: بهانه عربستان کاملا سیاسی است و ربطی به فوتبال ندارد. وقتی فیفا می گوید حتی تبلیغ سیاسی روی پیراهن داشته باشید محروم می شوید آن وقت این کار سیاسی نیست؟ ما باید با تمام قوا مقابل این اتفاق بایستیم ولی اگر فیفا و AFC نپذیرفتند آن وقت سراغ تصمیم دیگر برویم.
واکنش به گزارش مجلس
عابدینی تاکید کرد: اگر بخواهیم در راستای نظام‌مندی و قانون حرف بزنیم باید دربست احترام بگذاریم. ولی کمیسیون اصل نود مواضع کلی گویی داشته است و بنده اعتقاد دارم که همه اعضای کمیسیون اصل نود این گزارش را قبول ندارند. ما دو تا روش داریم. یکی اینکه گزارش را به ما بدهند و ما آن را پاسخ دهیم ولی باید پاسخ ما را هم در صحن مجلس قرائت کنند. اسم من هیچ جا نیست و آقایانی که هستند دفاع می کنند و باید دفاعیه آنها را قرائت کنند.
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: آنها کل فوتبال را زیر سوال بردند و این بی انصافی است. هر روز در همه جای ایران فوتبال جریان دارد ولی نباید همه فوتبال را زیر سوال ببرند. اگر اتفاقی افتاده برخورد شده و می شود. اگر بالاتر از این مسایل بوده که سازمان بازرسی کشور آن را بررسی می کند و در آرامش آن را در اختیار مقامات قضایی می‌دهد. شما آبروی افراد شناخته شده فوتبال را سر نیزه کردید ولی تصویر یک جنایتکار را شطرنجی می کنید. به نظرم دوستان کمیسیون اصل نود در حق فوتبال جفا کردند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟