افشین یداللهی، ترانه سرای مشهور درگذشت

افشین یداللهی ترانه سرای سرشناس کشور بر اثر تصادف در گذشت.


جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


سورپرایز اقتصادی اوباما برای دموکرات‌ها

سورپرایز اقتصادی اوباما برای دموکرات‌ها

اقتصاد | يكشنبه ۱۸ بهمن ۹۴ ساعت ۱۴:۲۱ | نسخه چاپي

باراک اوباما روز جمعه را جشن گرفت. در عکسی که او در فیس‌بوک خود منتشر کرد، لبخندی به پهنای صورت دارد و در کنار لبخند او عدد ۹/ ۴ درصد ثبت شده است. این عدد نرخ بیکاری را در ایالات متحده نشان می‌دهد.
به گزارش دنیای اقتصاد، او در صفحه فیس‌بوک خود در شرح عکس نوشته است: ارزش جشن گرفتن دارد. سپس در کادر عکس هم نوشته شده است: پایین‌ترین رقم بیکاری در ۸ سال گذشته. به گزارش شبکه خبری «CNBC»، دولت آمریکا در ماه ژانویه توانسته است با ایجاد ۱۵۱ هزار شغل، نرخ بیکاری را در این کشور به رقم ۹/ ۴درصد برساند.
در حالی که بازار مالی شکننده به نظر می‌رسد و نشانه‌های رکود در تولید و سود شرکت‌ها دیده می‌شود اما موتور ایجاد اشتغال کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. گزارش منتشر شده برای ایجاد اشتغال در ماه ژانویه نشان می‌دهد تعداد افرادی که وارد بازار کار شده‌اند تامل‌برانگیز است. در عین حال که تعداد زیادی وارد بازار کار شده‌اند، دستمزدها نیز از رشد نسبی برخوردار بوده است.
باراک اوباما که در این خصوص در کاخ سفید مقابل دوربین رفت، گفت: «برای نخستین بار در هشت سال گذشته است که دولت نرخ بیکاری را به زیر ۵درصد رسانده است.» او ادامه داده است: آمریکا کار می‌کند. در سال‌های گذشته ۱۴ میلیون نفر جذب بازار کار شده‌اند. ۷۱ درصد از رشد ایجاد شده در خلق مشاغل مربوط به بخش خصوصی است.
پیش‌تر پیش‌بینی می‌شد که دولت بتواند ۱۹۰ هزار موقعیت شغلی ایجاد کند اما اوباما در تحقق این هدف موفق نبوده است. زیرا دولت در ماه گذشته‌اش توانسته بود ۲۹۲ هزار موقعیت شغلی ایجاد کند که یکی از بهترین عملکردهای دولت در ۸ سال گذشته به حساب می‌آمد.
مایکل آرون، رئیس یک سرمایه‌گذاری درخصوص نرخ بیکاری به دست آمده گفت: نرخ بیکاری پایین آمد و مقداری هم دستمزدها بالاتر رفته است. اگرچه رقمی که مد نظر دولت بود به دست نیامد اما نرخ به دست آمده نشانه بهبودی بازار کار است.
میراث اوباما برای مناظرات انتخاباتی
رقم به دست آمده در نرخ بیکاری ممکن است موجب بهبودی اوضاع دموکرات‌ها در رویارویی مستقیم با جمهوری‌خواهان باشد. جمهوری‌خواهان در سه زمینه میراث باراک اوباما را مورد هدف قرار داده‌اند: سیاست خارجی، شکنندگی اقتصاد و مسائل امنیتی آمریکا در داخل. با رقمی که در ۵ فوریه سال ۲۰۱۶ به دست آمد، ممکن است جمهوری‌خواهان در مناظرات خلع‌سلاح شوند.
با این حال برنی سندرز، از هم‌قطاران باراک اوباما در حزب دموکرات‌ها از رقم به دست آمده راضی نیست و تبدیل به اولین نامزدی شد که به این رقم به دست آمده انتقادی غیر مستقیم وارد کرد. به گزارش سایت «هیل» برنی سندرز نامزد سوسیالیست‌ دموکرات‌ها روز جمعه اعلام کرد که نرخ بیکاری به دست آمده گویای همه واقعیت‌های اقتصادی نیست.
او گفت: «نرخ بیکاری به زیر ۵ درصد رسیده اما این کل تصویر از اقتصاد آمریکا نیست.» او تاکید کرد این نشانه پیشرفت است اما گویای همه چیز نیست. سندرز که در منچستر سخنرانی می‌کرد، گفت: در این آمارها چندین موضع لحاظ نمی‌شود. کسانی که شغل پاره وقت دارند، در آرزوی شغل تمام وقت به سر می‌برند، باید دید چند درصد از این افراد توانسته‌اند از یک شغل ثابت و قابل اتکا برخوردار شوند.
البته این تنها سناتور ورمونت نبود که به این گزارش واکنش نشان داد. جمهوری‌خواهان نیز از رقم به دست آمده راضی نبودند. زمانی که از سناتور سندرز پرسیده می‌شود چرا شما نگاه حزبی به موضوع ندارید، دست به دفاع از حزب خود زد و گفت: جمهوری‌خواهان آن‌گونه که من موضوع را می‌بینم، نمی‌بینند.
او افزود: در ماهی که جورج‌بوش دفتر کار خود را تحویل داد، ۸۰۰ هزار نفر شغل خود را از دست دادند. ۸۰۰ هزار یک رقم نجومی است. او اعتقاد دارد که انتقاد وی نفی‌کننده رشد در بازار کار نیست، اما گویای همه واقعیت‌های اقتصادی هم نیست.
به روز مشاغل خوش آمدید
سایت پولیتیکو نزدیک به جمهوری‌خواهان برای گزارش ۵ فوریه تیتر «به روز مشاغل خوش‌آمدید» را انتخاب می‌کند و می‌نویسد: ایجاد شغل ۲۰۰ هزاری میسر نشد اما رقم نرخ بیکاری به زیر ۵ درصد رسید. مارک زندی یکی از کارشناسان اقتصادی آمریکا می‌گوید: فهرست ایجاد مشاغل در ماه فوریه هم بیشتر از ماه ژانویه خواهد بود.
به نظر می‌رسد اوباما بتواند در ماه فوریه ۱۸۳ هزار شغل ایجاد کند. برخی کارشناسان اعتقاد دارند که بهبود نرخ بیکاری در دوران اوباما موقعیت برنی سندرز را در مناظره‌ها بیش از پیش تقویت خواهد کرد. زیرا وی در طیف سوسیالیست‌های این حزب قرار گرفته و می‌تواند از میراث باراک اوباما به سود خود استفاده کند.
به نوشته سایت «یو اس نیوز» رقابت تنگاتنگی بین دو نامزد اصلی دموکرات‌ وجود دارد تا از میراث باراک اوباما به سود خود استفاده کنند. سندرز سعی دارد از دستاوردهای باراک اوباما در زمینه عدم دخالت نظامی در سایر کشورها استفاده کند و هیلاری کلینتون هم به بخش بهبودی اقتصادی‌اش نیازمند است.
به نوشته رابرت شلزینگر، ستون‌نویس «یو اس نیوز»، سندرز در مناظره دموکرات‌ها بارها به این موضوع اشاره کرده است که باراک اوباما با دخالت نظامی در عراق مخالف بوده اما هیلاری کلینتون در زمانی که سناتور بوده با رای مثبت خود همپای تیم جورج‌بوش در حمله به عراق شده است.
در همین راستا سندرز در مناظره‌ای که روز پنج‌شنبه در دورهام برگزار شد، حالت تهاجمی‌تری به خود گرفت و عملکرد هیلاری کلینتون را در وزارت امور خارجه، امور مالی و نزدیکی وی به سرمایه‌گذاران وال استریت زیر سوال برد.
به گزارش سی‌ان‌ان، یکی از مهم‌ترین مباحثی که درباره هیلاری کلینتون وجود دارد، منبع کمک‌هایی است که وی برای کمپین‌های تبلیغاتی خود دریافت می‌کند. سندرز وی را متهم می‌کند که از افراد نزدیک به وال استریت این کمک‌ها را دریافت می‌کند.
این در حالی است که هیلاری کلینتون در مناظره روز پنج‌شنبه از تکرار این موضوع به شدت بر آشفت و به سندرز توصیه کرد، حرف‌های خود را رو‌در‌رو بزند و برای گفته‌های خود نیز دلیل بیاورد. با این حال پس از مناظره روز پنج‌شنبه آرای سندرز در نظرسنجی‌ها به شدت بالا کشیده است.
در همپشایر آرای بزنی سندرز ۸/ ۵۶ درصد شده و آرای هیلاری نیز به ۶/ ۳۷ درصد رسیده است. بر همین اساس در نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در نیوهمپشایر در جبهه جمهوری‌خواهان، دونالد ترامپ با ۶/ ۳۱ درصد در صدر قرار گرفته و مارکو روبیو با ۶/ ۱۵و تد‌کروز با ۵/ ۱۲درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. برخی می‌گویند جب بوش، نامزد مشهور جمهوری‌خواهان ممکن است در صورت شکست سنگین در نیوهمپشایر از رقابت‌ها کناره‌گیری کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟