پهپادی که با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می‌شود!+تصاویر

یک مخترع آمریکایی با نصب پنل حاوی لامپ‌های LED قدرتمند بر روی یک پهپاد پیشرفته موفق شد تا ابزاری جالب برای کاوش در تاریکی شب بسازد. این مسئله ...


پرسپولیس قدرتمندترین تیم ایران است؛ هنوز پولم را از باشگاه نگرفتم

دستیار پیشین برانکو ایوانکویچ با بیان اینکه پرسپولیس قدرتمندترین تیم فوتبال ایران است گفت: هنوز طلبم را از پرسپولیس نگرفته‌ام و از طریق دادگاه فیفا پیگیر این موضوع هستم.


شهاب حسینی در قیصرِ 1395

سال 1348 فیلم «قیصر» روی پرده آمد، کسی اما در روزهای اول تحویلش نگرفت. مسعود کیمیایی خودش را برای پذیرش دومین شکست در سینما آماده می کرد که خیلی ...


شهاب حسینی در قیصرِ 1395

سال 1348 فیلم «قیصر» روی پرده آمد، کسی اما در روزهای اول تحویلش نگرفت. مسعود کیمیایی خودش را برای پذیرش دومین شکست در سینما آماده می کرد که خیلی زود ورق برگشت و مخاطبان برای دیدن فیلم صف کشیدند.


مبلغ ۱۰هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت بازگردانده می‌شود

وزیر ارتباطات مخابرات را وادار به بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی کرد. تسنیم گزارش جامعی از افزوده شدن بند جدید و عجیبی در قبوض تلفن‌های ثابت ...


۵۴ پایگاه هوایی هند به حالت آماده باش در آمد

۵۴ پایگاه هوایی هند به حالت آماده باش در آمد

جهان | شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰ | نسخه چاپي

بعد از حمله به پایگاه هوایی «پتان کوت» ایالت پنجاب هند، این کشور ۵۴ پایگاه هوایی خود را به حالت آماده باش در آورده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، هند بدنبال حمله تروریستی به پایگاه هوایی «پتان کوت» که در جریان آن ۷ نفر از نیروهای امنیتی کشته شدند برای حفاظت از پایگاههای هوایی خود ۱۲۸ میلیارد روپیه هزینه می کند.
از ۲۹۵ پایگاه هوایی هند ۵۴ پایگاه هوایی به حالت آماده باش درآمده است. این پایگاههای هوایی بیشتر در بخش مرزی با پاکستان قرار دارند.
نیروی هوایی هند بعد از حمله تروریستی به پایگاه هوایی «پتان کوت» تصمیم گرفته است برای محافظت بیشتر از پایگاههای هوایی خود ۱.۲۳ میلیارد دلار هزینه کند. این هزینه شامل سیستم مدار بسته، سیستم رادار و ردیابی خواهد بود.
رسانه های هندی گزارش دادند که دو روز بعد از حمله به پایگاه هوایی «پتان کوت» وزیر دفاع این کشور دستور حسابرسی امنیتی را صادر کرد. به گفته مقامات دولتی برای حفاظت از هر پایگاه هوایی تقریباً ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار هزینه خواهد شد. در فاز اول این طرح ۵۴۰۰ تا ۸۱۰۰ میلیارد روپیه هزینه خواهد شد.
نیروی هوایی هند در فاز دوم طرحی افزایش نیروهای امنیتی برای بالا بردن میزان امنیت پایگاههای هوایی به دولت تقدیم می کند. نیروی هوایی در اقدامی دیگر به بیش از ۲۰ پایگاه هوایی بخش غربی دستور داده است درصورت مشاهده هرگونه شی مشکوکی آنرا مورد هدف قرار دهند. پایگاههای هوایی «انتیپور»، «سرینگر»، «آدمپور»، «هلوارا»، «چندی گر»، «امبالا» و «هندن» از جمله پایگاههای هستند که به حالت آماده باش کامل درآمده اند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: