با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...دستگیری دادستان زیمباوه در رابطه با پرونده سوء قصد به موگابه

دستگیری دادستان زیمباوه در رابطه با پرونده سوء قصد به موگابه

جهان | چهارشنبه ۱۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۲۹ | نسخه چاپي

دادستان کل زیمباوه به اتهام اهمال در رسیدگی به پرونده افراد مظنون به سوء قصد علیه رئیس جمهور این کشور بازداشت شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقام ارشد قضایی زیمباوه روز سه شنبه به اتهام سوءاستفاده از مقام خود در کاهش سطح حساسیت رسیدگی به پرونده دو فرد متهم به بمب گذاری در مزرعه شخصی روبرت موگابه رئیس جمهور این کشور دستگیر شد.
ژوناس تومانا دادستان کل زیمباوه و یکی از نزدیکان موگابه است که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در این سمت فعالیت کرده است. وی متهم است برای رسیدگی به پرونده ترور چند نظامی متهم به ترور موگابه اهمال کرده است.
گفته می شود در صورت محکومیت دادستان زیمباوه بیش از ۱۵ سال زندان انتظار وی را می کشد. در حال حاضر تومانا با وسیقه ای معادل هزار دلار آزاد شده است. افراد مظنون نظامیان بازنشسته این کشور هستند که در ۲۲ ژانویه سال جاری به اتهام توطئه علیه رئیس جمهور دستگیر شده بودند.
تومانا دو نفر از مظنونین را آزاد کرده است و می گوید آنها با این توطئه ارتباطی نداشتند. وی به خاطر آزادکردن این افراد متهم به خیانت به رئیس جمهور شده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟