بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


واکنش رقبای فرهادی به «ترامپ» و تحریم مراسم اسکار

اصفر فرهادی، کارگردانی فیلم «فروشنده» که در میان رقبای اسکار خارجی تنها فیلمسازی است که به صورت مستقیم هدف این قانون مهاجرتی قرار گرفت.


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


واکنش رقبای فرهادی به «ترامپ» و تحریم مراسم اسکار

اصفر فرهادی، کارگردانی فیلم «فروشنده» که در میان رقبای اسکار خارجی تنها فیلمسازی است که به صورت مستقیم هدف این قانون مهاجرتی قرار گرفت.دستگیری دادستان زیمباوه در رابطه با پرونده سوء قصد به موگابه

دستگیری دادستان زیمباوه در رابطه با پرونده سوء قصد به موگابه

جهان | چهارشنبه ۱۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۲۹ | نسخه چاپي

دادستان کل زیمباوه به اتهام اهمال در رسیدگی به پرونده افراد مظنون به سوء قصد علیه رئیس جمهور این کشور بازداشت شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقام ارشد قضایی زیمباوه روز سه شنبه به اتهام سوءاستفاده از مقام خود در کاهش سطح حساسیت رسیدگی به پرونده دو فرد متهم به بمب گذاری در مزرعه شخصی روبرت موگابه رئیس جمهور این کشور دستگیر شد.
ژوناس تومانا دادستان کل زیمباوه و یکی از نزدیکان موگابه است که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در این سمت فعالیت کرده است. وی متهم است برای رسیدگی به پرونده ترور چند نظامی متهم به ترور موگابه اهمال کرده است.
گفته می شود در صورت محکومیت دادستان زیمباوه بیش از ۱۵ سال زندان انتظار وی را می کشد. در حال حاضر تومانا با وسیقه ای معادل هزار دلار آزاد شده است. افراد مظنون نظامیان بازنشسته این کشور هستند که در ۲۲ ژانویه سال جاری به اتهام توطئه علیه رئیس جمهور دستگیر شده بودند.
تومانا دو نفر از مظنونین را آزاد کرده است و می گوید آنها با این توطئه ارتباطی نداشتند. وی به خاطر آزادکردن این افراد متهم به خیانت به رئیس جمهور شده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟