برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


توضیح پدر بانوی والیبالیست درباره محرومیت جنجالی دخترش در تیم ملی والیبال

:پدر بازیکن تیم ملی والیبال بانوان گفت:«من پیگیر حواشی که برای دخترم ایجاده شده هستم و مستندات مورد نیاز را هم به فدراسیون ارائه کردم.»


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


گراف 42 ماهه از قیمت ملک

گراف ۴۲ ماهه از قیمت ملک

اقتصاد | سه شنبه ۱۳ بهمن ۹۴ ساعت ۱۳:۱۳ | نسخه چاپي

بازار خرید و فروش مسکن در کل کشور طی نیمه اول امسال رکودی عمیق‌تر از معاملات ملک در پایتخت را تجربه کرد. گزارش جدید مرکز آمار ایران از وضعیت قیمت مسکن، زمین و اجاره‌بها طی ۴۲ ماه منتهی به نیمه اول ۹۴ نشان می‌دهد، در حال حاضر شیب تغییرات قیمت‌ ملک در شهرها به تبعیت از تهران، صاف شده و معاملات کشوری زمین و مسکن به ترتیب ۳۶ درصد و ۵/ ۲۴ درصد افت کرده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت زمین و مسکن در کشور طی سال ۹۱ به ترتیب ۱۲۰ درصد و ۵۳ درصد جهش کرد. مطابق گزارش مرکز آمار، بالاترین عمق رکود معاملاتی در کشور در حال حاضر در بازار زمین و کمترین عمق در بازار اجاره مسکن است.
مرکز آمار ایران روز گذشته گزارشی منتشر کرد که اطلاعات آن در کنار داده‌های قبلی این مرکز، امکان ارزیابی تغییرات قیمت در سه بازار زمین، مسکن و اجاره را طی ۴۲ ماه اخیر فراهم می‌کند. از اطلاعات و داده‌های منتشر شده از سوی این مرکز نشان می‌دهد در حال حاضر اگرچه عمق رکود معاملات خرید مسکن در کل کشور حدود دوبرابر شهر تهران است اما «قیمت کشوری آپارتمان» در نیمه اول سال ۹۲ که جهش در تهران و سایر شهرهای کشور اتفاق افتاد، به مراتب کمتر از قیمت آپارتمان‌های پایتخت رشد کرده است.
مطابق بررسی‌های انجام شده عمیق‌ترین رکود معاملاتی در کشور از بین سه بازار خرید مسکن، فروش زمین و اجاره مسکن در حال حاضر در بازار زمین و کمترین در بازار اجاره مسکن وجود دارد. در نیمه اول سال ۹۲ قیمت مسکن در شهر تهران به طور متوسط ۶۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۱ رشد پیدا کرد، اما این جهش در همان زمان برای قیمت کشوری مسکن در حد ۱۸ درصد رخ داد.
طبق اعلام روز گذشته مرکز آمار ایران در نیمه اول امسال متوسط هر مترمربع واحد مسکونی در کل کشور به رقم یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳تغییرات چندانی نداشته است.
مطابق گزارش مرکز آمار در نیمه اول سال ۹۳ در کشور متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی یک میلیون و ۴۳۰هزار تومان بوده است. با این حال در نیمه سال ۹۲ که به عنوان نقطه اوج رونق معاملات مسکن ثبت شده است، میانگین قیمت کشوری مسکن از متری یک میلیون و ۲۳۰هزار تومان به یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
براساس این گزارش، در نیمه اول امسال حجم خرید و فروش آپارتمان در کل کشور ۵/ ۲۴ درصد نسبت به نیمه اول سال ۹۳ افت پیدا کرد و این در حالی است که رکود مسکن در تهران طی همین بازه زمانی باعث افت ۱۴ درصدی معاملات شد که این موضوع نشان می‌دهد اوضاع خرید و فروش آپارتمان در تهران بهتر از سایر شهرهای کشور بوده است.
مطابق با داده‌های مرکز آمار قیمت مسکن از ابتدای سال ۹۱ در کل کشور روند افزایشی پیدا کرد و از متری ۷۸۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان در نیمه دوم سال ۹۱ رسید.
بررسی‌های این مرکز از بازار زمین کشور نیز حاکی از جهش ۱۳۷ درصدی قیمت ملک کلنگی در تهران در نیمه سال ۹۲ است. به طوری که قیمت هر مترمربع زمین در نیمه سال ۹۲ به مرز ۶ میلیون تومان رسید اما در کشور طی همین مدت قیمت زمین ۵/ ۱۴ درصد افزایش پیدا کرد.
در نیمه اول امسال قیمت زمین در کشور به یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان رسیده که نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و ثبات دارد. معاملات در بازار زمین کل کشور نیز تحت‌تاثیر رکود شدید ساخت وساز ۳۶ درصد نسبت به نیمه اول سال ۹۳ افت داشت.
همچنین در سال ۹۱ در فاصله نیمه‌اول تا نیمه دوم سال قیمت زمین در کشور ۱۲۹ درصد رشد کرده است. بخش دیگری از این گزارش به بازار اجاره اختصاص دارد. نیمه اول سال ۹۴ متوسط اجاره بهای ماهانه در کشور متری ۷ هزار و ۵۰۰ تومان شده که همچون شهر تهران ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته همین موقع رشد کرده است.
وضعیت معاملات اجاره نسبت به خرید و فروش در کشور بهتر است. حجم معاملات در نیمه اول سال ۹۴ نسبت به نیمه اول سال ۹۳ فقط ۹ درصد کم شده است.
گراف
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟