رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


حامد کرزی: سید حسن نصر الله را نمی شناسم!

حامد کرزی: سید حسن نصر الله را نمی شناسم!

جهان | دوشنبه ۱۲ بهمن ۹۴ ساعت ۱۳:۵۸ | نسخه چاپي

رئیس‌جمهور سابق افغانستان با بیان آرزویم برقراری صلح در افغانستان است، گفت: به قدرت بازنمی‌گردم، دوران خدمت من دیگر گذشته و وظیفه خودم را در قبال مردم افغانستان انجام داد‌ه ام.
به گزارش فارس، رئیس‌جمهور سابق افغانستان پس از پایان دوران مسئولیت خود با انبوهی از اخبار له یا علیه خود مواجه شده بود که در معدودی از مواقع به دفاع از خود می‌پرداخت.
جناب آقای کرزی، بیش از یک سال است که پس از ۱۴ سال قدرت و زمامداری امور افغانستان را واگذار کرده‌اید، از زندگی کنونی خود راضی هستید؟
بله کاملاً. از زندگی کنونی خود راضی هستم، زندگی شخصی‌ام الحمدالله آرام است، فرزندانم در داخل کشور به مدرسه می‌روند. فقط آرزویم این است که خداوند افغانستان را زودتر به صلح رسانده و آرام کند و به این صورت یک زندگی خوب و خوشحالی را برای تمام مردم ما میسر سازد.
آقای کرزی، بنیاد «حامد کرزی» را با چه اهدافی بنا کردید؟ قرار است چه اتفاقی بیفتد و تاکنون این بنیاد چه دستاوردی داشته است؟
بنیاد حامد کرزی فقط و فقط برای تشویق آن جوانان افغانستانی است که استعداد بسیار عالی و توانایی ذهنی دارند تا درس بخوانند، اما امکانات مالی برای آنها میسر نیست. ما تلاش می‌کنیم برای این جوانان در حد توان بنیاد وسایل تعلیم و تربیت و آموزش را در داخل و بیرون از افغانستان فراهم کنیم.
چند وقت پیش مصوبه‌ای از دولت رسانه‌ای شد که بنابر دستور اشرف‌غنی قرار بود دولت ماهیانه مبلغی را برای اجاره و هزینه‌های دفتر شما بپردازد و بلافاصله بعد تکذیب شد، دلیل این کار چه بود؟
من نمی‌دانم چرا این کار را کردند. این فرمان را خود رئیس جمهور افغانستان صادر کردند، ما از اشرف‌غنی تشکر می‌کنیم که مهربانی کرده و خواستند به عنوان تشکیلات مستقل بودجه‌ای به شورای افغانستان معرفی شود.
ما طرفدار این موضوع نبودیم و به رئیس جمهور نوشتیم که این مقدار بودجه برایمان زیاد است و نمی‌خواهیم که بودجه‌ای مستقل به ما اختصاص داده شود بلکه چیزی که قانون حکم می‌کند، برای ما کافی است.
اگر روزی احساس کنید که افغانستان واقعاً به حضور مجدد حامد کرزی نیاز دارد، امکان این بازگشت وجود خواهد داشت؟
خیر، به ریاست جمهوری باز نمی‌گردم. دوران خدمت من دیگر گذشته و من وظیفه خودم را در قبال مردم افغانستان انجام داده‌ام.
بدون شک اقداماتی که در دوران ریاست جمهوری خود انجام دادم کاستی‌ها و مشکلاتی داشته، ولی کاملاً بر این باور هستم که اکنون نوبت جوانان است که افغانستان را به پیش ببرند و اوضاع آن را بهتر کنند.
البته به عنوان یک شهروند افغانستان، شهروندی که تجربه متفاوت‌تری دارم و یک دوره کاری با تجربیاتی را پشت سر گذاشته‌ام، در موارد مهم ملی افغانستان حتماً در خدمت مردم خواهم بود و وظیفه‌ای که به عنوان یک شهروند به مردم و منافع کشور دارم، آن را حتماً انجام می‌دهم و به هیچ عنوان پا پس نمی‌کشم.
اخیراً به شما لقب سفیر آزادی بیان اعطا شد، در این باره کمی توضیح دهید؟
خوب به دلیل تعهد من به آزادی بیان، رونق مطبوعات آزاد، رسانه‌های آزاد و تعدادی از رسانه‌هایی که اکنون داریم است و یکی از دستاوردهای افغانستان و مردم این کشور است.
جناب کرزی شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره دوران زمامداری خود را برای ما بفرمایید؟
شیرین‌ترین خاطرات من، به رُشد جوانان افغانستانی مربوط می‌شود. زمانی که دیدم دختران ما به مدرسه رفتند، جوانانمان از دانشگاه‌های افغانستان فارغ‌التحصیل شدند، جوانان خارج تحصیل‌کرده‌تر و توانمندتر بازگشتند و زمانی که دیدیم اوضاع زندگی مردم ما بهتر شد.
البته لحظات بسیار تلخی هم در زندگی من وجود داشته که مربوط به تلفات غیرنظامیان افغانستان، بمباران خانه‌های مردم و کشته شدن کودکان ما بر اثر حملات هوایی هواپیماهای خارجی بوده است.
نظر شما درباره این ۴ شخصیت چیست؟ «آیت‌الله امام خامنه‌ای» رهبر ایران، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان؟
«آیت‌الله خامنه‌ای» یک شخصیت بسیار عالم، متوازن و بردبار و رهبر انقلاب ایران هستند که از احترام کامل ما برخوردار هستند. از ایشان تشکر می‌کنیم که در جریان سفرهایم مهربانی کرده، با من دیدار داشتند و در مورد افغانستان شفقت و مهربانی دارند و همیشه از ادبیات، شعر و شاعری و از پیوندهای ۲ کشور با لطف و مهربانی یادآوری می‌کنند.
«ولادیمیر پوتین» شخصی است که در مقابل آمریکا و اهداف آمریکا به سود منطقه ایستاد و ما در این راستا کاملاً پشتیبانی وی را داریم و به همین ترتیب رهبران ایران نیز همین کار را کردند.
«باراک اوباما» رئیس جمهور یک ملت بزرگ و توانمند است و ما به مردم آمریکا احترام ویژه‌ای قائل هستیم و به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده به وی احترام می‌گذاریم.
از سیدحسن نصرالله معرفت و شناختی ندارم، در مطبوعات دیده‌ام که سخنور توانمند هستند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟