صف «نامزدهای پوششی» اصلاح‌طلبان پشت سر روحانی

گرچه بحث نامزد پوششی برای اصلاح طلبان از ماه‌ها پیش مطرح بوده، اما هیچ‌گاه تا این حد جدی نبوده است. آیا سازوکار اصلاح‌طلبان بعد از درگذشت ...


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی ...


تست و برسی شاسی بلند جدید رنو در ایران / وقتی قد بلند رنو، سانتافه را تهدید می کند (+عکس)

بعد از هشت بار مسابقه درگ با هیوندای سانتافه MPi 178 اسب بخار، به طور قطع می توان گفت که شتاب اولیه و ثانویه کولئوس از سانتافه بهتر است.


توقف تولید پژو۴۰۵ و پراید/اجرای قرارداد با فولکس واگن تا مرداد

رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به احتمال توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا سال ۹۷، گفت: قرارداد فولکس واگن تا مرداد سال آینده اجرایی می شود.


مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای ...


پاسخ کفاشیان به وزارت: نمی‌توانید برای فدراسیون سرپرست بگذارید

پاسخ کفاشیان به وزارت: نمی‌توانید برای فدراسیون سرپرست بگذارید

ورزش | يكشنبه ۱۱ بهمن ۹۴ ساعت ۱۰:۴۸ | نسخه چاپي

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت‌های سجادی که گفته بود برای فدراسیون سرپرست می گذاریم، گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌ها فرق می‌کند و وزیر نمی‌تواند تغییری ایجاد کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی کفاشیان درباره نشست‌های کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد: ما دو جلسه را در قطر داشتیم. یکی برای بازی های آسیایی ۲۰۱۹ امارات بود که گزارشی را درباره آخرین شرایط برگزاری جام ملتها ارائه کردند. دومین جلسه هم هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که یکی از مباحث آن بازی در کشور بی طرف با درخواست امارات و عربستان بود.
رئیس فدراسیون ادامه داد: ما دو روز بحث های زیادی داشتیم. این یک بدعت و خارج از عرف و اساسنامه AFC است و آنجا گفتیم اگر هر کشوری بخواهد مسائل سیاسی را در فوتبال دخالت بدهد، از این به بعد هر منازعه در دولت‌ها باعث این درخواست می‌شود . این حرف ما مورد پذیرش هیات رئیسه هم بود. برای همین یک تاخیری در مسابقات انداختند و درخواست امارات را هم قبول نکردند و درخواست عربستان برای بازی نکردن با تیم ملی ما در ایران را هم قبول نکردند.
وی افزود: اصرار ما بر این است که بازی ها در ایران و عربستان برگزار شود ولی اگر نشد باید تصمیم بگیریم که آیا در یک کشور بی طرف برگزار شود و یا به نحو دیگری برخورد کنیم. قرار شد جلساتی را با باشگاه‌های خودمان و سازمان لیگ داشته باشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره برگزاری مجمع فدراسیون در اردیبهشت ماه و اینکه سجادی معاون وزیر ورزش گفته بود باید سرپرست فدراسیون تا زمان انتخابات تعیین شود، تاکید کرد: اساسنامه ما و حتی اساسنامه هیات‌ها به این صورت است که وقتی ریاست هیات‌ها بعد از چهار سال تمام می شود، با سرپرستی اداره نمی شود. بالاترین مقامی که در فوتبال وجود دارد، مجمع فدراسیون است. برای همین باید قبل از مجمع انتخابات یک مجمع عادی می گذاشتیم که تعیین تکلیف می کردیم که با توجه به تاخیر در مجمع عادی، به دو ماه زمان نیاز داشتیم تا در اسفندماه انتخابات را برگزار کنیم ولی مجمع تصمیم گرفت به خاطر این تاخیر انتخابات در اردیبهشت برگزار شود.
وی ادامه داد: برای همین به هیچ عنوان به این شکل نیست که رئیس فدراسیون کنار برود و سرپرست بیاید. حکم رئیس فدراسیون را مجمع می دهد نه شخص خاصی. اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیونها فرق می کند. در فدراسیون‌های دیگر رئیس مجمع که وزیر است، حق دارد آنرا تغییر بدهد ولی در فدراسیون فوتبال اینطور نیست. اگر قرار است تغییری صورت بگیرد، باید با نظر مجمع باشد. اگر رئیس فدراسیون استعفا بدهد یا فوت کند یا به دلیلی کنار برود، نایب رئیس فدراسیون وظیفه را بر عهده می گیرد.
کفاشیان که با رادیو ورزش گفتگو می کرد درباره گزارش مجلس هم خاطرنشان کرد: گزارش کمیسیون اصل نود گزارش کلی بود که خیلی موارد مستندات خاصی که ثابت کند فساد یا تخلفی صورت گرفته نیست. اگر هم فسادی بوده در فدراسیون توسط رکن قضایی برخورد داشتیم. ما داریم پاسخی را در بخشهای مختلف اماده می کنیم که اگر لازم بود به قوه قضائیه و مجلس ارسال کنیم و حتی اگر شد در صحن علنی خوانده شود. ما در حال حاضر مشکل خاصی نداریم و این گزارشی است که به کلیات پرداخته است. مصداق این گزارش حرف یکسری آدمها بوده که آنجا مطرح شده و چیز تازه ای نیست. در واقع سندی وجود ندارد. اگر سندی باشد، قوه قضائیه روی آن تصمیم می گیرد و با آن برخورد می شود.
وی درباره انتخابات فیفا و حمایت از کاندیدهای این انتخابات، گفت: مدنظر ما و آسیا ریاست شیخ سلمان است. ما باید یک شخص را از آسیا برای فیفا انتخاب کنیم که برای ما یک حسن و امتیاز است. فعلا حمایت ما از شیخ سلمان است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟