پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


«نه» سران خلیج فارس به عربستان؛ اتحادت را نمی خواهیم

سی و هفتمین اجلاس دو روزه سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در حالی در منامه پایتخت بحرین به کار خود خاتمه داد که سعودی ها در مورد تشکیل «اتحاد خلیجی» از سران عرب پاسخ منفی گرفتند.


بازنده هدفمندی یارانه‌ها؛ فقرا یا ثروتمندان؟

یکی از اهدافی که هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌کرد، توزیع عدالت اقتصادی بود، اما حال پس از گذشت 6 سال، نه‌تنها توزیع درآمد بهبود نیافته، بلکه ...


اتحاد نیروی هوایی آمریکا با موجودات فرازمینی؟!

استیو بارون شکارچی معروف یوفوها(UFO) ویدئویی منتشر کرده که در آن ادعا می‌شود یوفوها در محدوده پایگاه نیروی هوایی نلیز مشاهده شده‌اند.


با ارزش‌هایتان زندگی کنید

سبك زندگي | سه شنبه ۰۶ بهمن ۹۴ ساعت ۱۴:۵۹ | نسخه چاپي

کارکنان هر سازمان و شرکتی باید هر روز به خود یادآوری کنند که یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده مدیران و رهبران مافوق آنها به مناصب بالای مدیریتی و رهبری برسند این بوده که آنها در دوران کارمندی خود به خوبی اصول خودمدیریتی و خودرهبری را پذیرفته و به کار بسته‌اند و به واسطه همین کار بوده که به مقام مدیریت رسیده‌اند و بنابراین با پیاده کردن اصول خودمدیریتی می‌توان خود را برای تصدی موقعیت‌های مدیریتی مهیا ساخت.
و اما توصیه‌های خودمدیریتی امروز:
با ارزش‌هایتان زندگی کنید. واقعیت آن است که هر فردی باید به ارزش‌هایی که قبولشان دارد معتقد و پایبند باشد چرا که اگر خود فرد برای ارزش‌های مورد قبولش ارزشی قائل نشود دیگران نیز نسبت به آن بی‌اعتنا خواهند بود.
ایده‌ها و نظراتتان را بر زبان بیاورید چرا که اگر آنها را بیان نکنید هیچ کس از آنها مطلع نخواهد شد. بیان افکار و ایده‌ها به شما نیز احساس مسوولیت بیشتری در قبال آنها می‌دهد.
به سخنان و قول‌های خود وفادار باشید. تبدیل شدن خوش قولی و ماندن بر سر حرف خود به یکی از عادات کاری افراد می‌تواند به تقویت پتانسیل خودمدیریتی آنها کمک شایانی کند و باعث می‌شود دیگران هم برای قول و سخن آنها ارزش قائل شوند.
مسوولیت صفر تا صد کارتان را بر عهده بگیرید و تلاش نکنید که مسوولیتی که متوجه شما بوده را فرافکنی کنید. اگر اشتباهی هم مرتکب شدید شجاعانه پای اشتباه خود بایستید.
به دیگران اعتماد داشته باشید تا دیگران نیز با خیال راحت به شما اطمینان کنند. شک و تردید بیش از حد نسبت به همه چیز و همه کس، دیگران را نیز نسبت به شما بدگمان می‌کند.
اخلاقیات کاری را به‌طور کامل و بدون هیچ استثنایی رعایت کنید. به یاد داشته باشید که موفق‌ترین و ماندگارترین مدیران و رهبران دنیا کسانی هستد که اخلاقیات کاری را رعایت کرده و می‌کنند.
همیشه یادگیرنده باشید. تداوم داشتن احساس محصل بودن و یادگیرنده بودن به شما نظم و انضباط دوران تحصیل‌تان را یادآوری می‌کند و همان طوری که معلم‌ها نیازی به سوال پرسیدن و امتحان کردن دانش‌آموزان ممتاز ندارند، مدیرانتان نیز نیازی به مدیریت کردن و گوشزد کردن نکات کاری به شما احساس نخواهند کرد.
دانسته‌های خود را در محیط کار به دیگران منتقل کنید. این کار باعث می‌شود تا سایر همکارانتان نیز چنین کنند و در صورت لزوم به شما مشاوره‌های ارزشمندی ارائه دهند. آموختن به دیگران و کمک کردن به آنها از صفات اغلب مدیران موفق و تاثیرگذار است، پس این عادت مدیران را در خود تقویت کنید.
منفعل نباشید. همیشه به یاد داشته باشید که این شما هستید که باید سخن بگویید و بهترین کسی که می‌تواند حرف‌تان را به کرسی بنشاند خودتان هستید. پس به جای گرفتن موضع انفعالی و دست روی دست گذاشتن و منتظر صدور فرمان ماندن بهتر است دست به کار شوید و ایده‌پرداز و جهت‌دهنده خود و دیگران باشید.
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: