مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه داردافشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


کشف ۸۴۱ کیلوگرم مواد مخدر در ورامین

کشف ۸۴۱ کیلوگرم مواد مخدر در ورامین

حوادث | دوشنبه ۰۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۲:۴۴ | نسخه چاپي

بررسی ابعاد مختلف طرح ذوالفقار، وضعیت امنیتی ورامین، جذب پلیس افتخاری، کشفیات روزهای اخیر و موضوعات دیگر، محور گفت‌وگو با فرمانده انتظامی شهرستان ورامین بود.

سرهنگ شاهپور فلاحی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرگزاری مهر ضمن اشاره به تلاش‌های پلیس برای برقراری نظم و امنیت عمومی اظهار داشت: پلیس به‌صورت شبانه‌روزی برای گسترش نظم و امنیت عمومی در حال تلاش بوده و با اقدامات صورت گرفته، امروز ضریب امنیتی افزایش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین با اشاره به اهمیت و ارزش امنیت در جامعه افزود: امنیت اساسی‌ترین نیاز امروز جامعه است و سایر نیازمندی‌های انسان را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد، به همین خاطر همه باید برای ارتقای امنیت عمومی تلاش کنند.

وی رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی مطلوب را نیازمند امنیت پایدار دانست و ادامه داد: رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی نیازمند امنیت مطلوب هستند که حق و مطالبه مردم و شهروندان است و این موضوع مورد تأکید دانشمندان قرار داشته که پس از نیازهای اولیه برای زنده ماندن، مهم‌ترین نیاز بشر، نیاز به امنیت است.
فلسفه وجودی نیروی انتظامی برقراری امنیت پایدار است

فلاحی با اشاره به تاکید و جایگاه امنیت در دین مبین اسلام اضافه کرد: ائمه معصومین(ع) نیز ارزش و اهمیت امنیت را مورد تأکید قرار دادند و پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند که دو نعمت مجهول هستند که این دو نعمت، سلامتی و امنیت نام دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین با تشریح فلسفه نیروی انتظامی عنوان کرد: فلسفه وجودی نیروی انتظامی، برقراری امنیت پایدار با حضور و مشارکت مردمی است و ما در هر شرایطی نیاز به امنیت داریم.

وی بیان داشت: در جهان امروزی نمی‌توان یک‌نهاد سیاسی و یک‌نهاد خاص اجتماعی، تأمین‌کننده امنیت باشد، بلکه مجموعه‌ای از عوامل بایستی دست‌به‌دست هم بدهند که نقش تأمین امنیت را ایفا کنند.

عضو شورای تأمین شهرستان ورامین سپس به تشریح تفاوت های امنیت در گذشته و حال پرداخت و یادآور شد: در گذشته‌های دور، امنیت فقط به معنای نبود تهدید نظامی تفسیر می‌شد و به تهدیدات مرزی اطلاق می‌شد و مردم و دولت و نیروهای مسلح در هر جامعه برای تأمین امنیت خود، به دنبال سلاح و مهمات بودند.
امروز مبارزه برای ارتقای امنیت به درون خانه‌ها کشیده شده است

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین متذکر شد: امنیت امروز و تأمین آن با امنیت سال‌های گذشته تفاوت دارد، چراکه فضاهای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، ماهواره، اینترنت و بازی‌های کامپیوتری، شاخص‌ها و فاکتورهای امنیت را ظریف‌تر کرده است.

فلاحی تأکید کرد: دشمن و استکبار جهانی همیشه به دنبال ناامن کردن ایران بوده و همواره در رسیدن به اهداف شومش ناکام بوده اما همچنان با روش‌های مختلف و ابزارها و تجهیزات دیگر به دنبال رسیدن به اهداف خود است.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین گفت: امروز صحنه‌های نبرد و مبارزه برای ارتقای امنیت به درون خانه‌ها کشیده شده است و مبارزه و مقابله باید از درون خانه‌ها، مساجد، مدارس و محافل عمومی شروع شود.

وی افزود: امروز با توجه به گسترش ابعاد امنیت، جامعه نیاز به امنیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اخلاقی و روحی و روانی دارد، لذا همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و تشکل‌های مردمی و تک‌تک افراد جامعه در ارتقای امنیت نقش‌آفرین هستند.
برخورد با هنجارشکنان و متخلفان در دستور مأموران انتظامی ورامین
فلاحی ادامه داد: امنیت بسیار مطلوبی در کشور حاکم بوده که مرهون خون مطهر شهدا و مبارزات و اندیشه‌های امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری است.
وی اضافه کرد: نیروهای مسلح شرط لازم برای برقراری امنیت هستند اما در نظام اسلامی، تضمین‌کننده امنیت، وجود ولی‌فقیه و فرماندهی کل قوا بوده و همین امر باعث تمایز امنیت در ایران اسلامی‌شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ورامین تأکید کرد: بنا به تدابیر فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، برخورد با هنجارشکنان و متخلفان در دستور کار نیروی انتظامی شهرستان قرارگرفته است.

width=600
عملیات ذوالفقار رضایتمندی مردم و مسئولان ورامین را به همراه داشته است

وی بیان داشت: طرح‌های عملیاتی به‌منظور پاک‌سازی نقاط آلوده از لوث دارندگان سلاح‌های غیرمجاز و فروشندگان مواد مخدر در ورامین و شرق استان تهران در حال اجرا است.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین گفت: در عملیات ذوالفقار که طی روزهای گذشته در شرق استان تهران و شهرستان ورامین به اجرا درآمد از همه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پلیس‌های تخصصی استفاده شد و با انجام اقدامات پلیسی، برخورد جدی با مجرمان و هنجارشکنان صورت گرفت.

فلاحی افزود: این عملیات به‌منظور ارتقای امنیتی شهرستان ورامین انجام شد که موفقیت‌های خوبی را به همراه داشت و رضایتمندی مسئولان و مردم را به وجود آورد.
۸۴۱ کیلوگرم مواد مخدر در عملیات ذوالفقار کشف شد

عضو شورای تأمین شهرستان ورامین ادامه داد: کشف بیش از ۸۴۱ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان که به‌صورت ماهرانه‌ای توسط قاچاقچیان جاسازی‌شده بود، کشف ۲۰ فقره سرقت‌های مختلف، توقیف ۵۲۹ دستگاه خودرو در شرق استان تهران، توقیف ۴۵۶ موتورسیکلت مزاحم، کشف مقادیر قابل‌توجهی انواع سلاح جنگی، شکاری و سرد از اراذل‌واوباش، کشف لوح های فشرده غیرمجاز و اقلام ضد فرهنگی، کشف تعداد قابل‌توجهی تجهیزات ماهواره‌ای و مشروبات الکلی خارجی و دست‌ساز و دستگیری ۷۲۵ نفر متهمان مربوطه در شرق استان تهران از دستاوردهای این طرح بود.

فلاحی تأکید کرد: اعمال قانون برای رانندگان متخلف در طرح ذوالفقار با حضور عوامل راهور و پلیس راهنمایی و رانندگی موردتوجه قرار گرفت و فرمانده انتظامی شرق استان تهران به‌صورت میدانی این طرح را کنترل و نظارت می‌کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین با تقدیر از مسئولان قضایی و دادستان شهزستان که در اجرای طرح ذوالفقار همکار و مشوق مأموران انتظامی بودند، ادامه داد: همدلی و همکاری مسئولان و اعضای شورای تأمین شهرستان، قوت قلبی برای همکاران انتظامی بودند.
اقتدار پلیس در نمایش کشفیات طرح ذوالفقار به نمایش درآمد

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین گفت: کشفیات طرح ذوالفقار در محل فرماندهی انتظامی منطقه به نمایش درآمد که نشان‌دهنده اقتدار و صلابت نیروی انتظامی و پلیس بود.

وی با اشاره به‌ضرورت همکاری مردم با پلیس یادآور شد: در حین اجرای طرح، تماس‌های مردمی با پلیس برقرار شد و همین امر موفقیت این طرح را بیشتر کرد، البته توقع همکاران پلیس بیش از این است و قطعاً همکاری مردم می‌تواند به موفقیت پلیس کمک بیشتری کند.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین با تأکید بر ضرورت انعکاس تلاش ها و دستاوردهای پلیس در حوزه های مختلف، از عملکرد رسانه ها تقدیر کرد و گفت: نیروی انتظامی شهرستان همکاری خوبی با رسانه‌ها و اصحاب جراید و خبرگزاری ها داشته و اصحاب رسانه خوشبختانه در انعکاس دستاوردهای پلیس موفق بوده‌اند که باید از تلاش های آنان قدردانی کرد.
شماره ۱۱۰ پل ارتباطی مردم با نیروی انتظامی است

وی با اشاره به ادامه یافتن طرح های پلیس برای ارتقای امنیت و نظم عمومی در شهرستان ورامین تأکید کرد: طرح‌های جدیدی به‌صورت مستمر و محله‌ای ادامه خواهد پیدا کرد و همه متخلفانی که در تیررس پلیس هستند، به دست قانون سپرده خواهند شد و امنیت شهرستان ارتقا پیدا می‌کند.

فلاحی سپس تلفن ۱۱۰ را پل ارتباطی مردم با پلیس دانست و گفت: مردم موارد مشکوک را از طریق این تلفن به پلیس اطلاع دهند و پلیس ۱۱۰ وظیفه رسیدگی به مطالبات و خواسته‌های مردم دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین با اشاره به جذب پلیس افتخاری گفت: تلاش پلیس آن است که پلیس افتخاری را در سطح شهرستان گسترش داده و از تجربیات آنان بیش‌ازپیش استفاده کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟