خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.انتخابات «غیرعلنی» شد؛ تایید صلاحیت مردی از جنس بلور

انتخابات «غیرعلنی» شد؛ تایید صلاحیت مردی از جنس بلور

| دوشنبه ۰۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۱۲ | نسخه چاپي

مینی سریال «غیرعلنی» در فضایی دور از جغرافیای واقعی، قصه پسری را به تصویر می‌کشد که ورودش به انتخابات او را با حقایقی آشنا می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، این روزها مینی سریال ۱۰ قسمتی «غیرعلنی» به کارگردانی مهرداد خوشبخت مهمان خانه ای قدیمی در منطقه طرشت تهران است و بهاره رهنما، برزو ارجمند، متین ستوده و مهران رجبی جلوی دوربین سیروس عبدلی بازی می کنند.
تصویربرداری این مجموعه تا ۲۳ بهمن ادامه دارد و در لوکیشن های مختلفی جلوی دوربین می رود اما هیچ نشانی از این مکان ها قرار نیست جلوی دوربین خودنمایی کنند چرا که «غیرعلنی» در فضایی انتزاعی و غیر واقعی روایت می شود و به هیچ جغرافیای خاصی تعلق ندارد.

انتخابات_«غیرعلنی»_شد؛_تایید_صلاحیت_مردی_از_جنس_بلور_انتخابات_مجلس______سریال_ایرانی______شبکه_دو_سیما__
رضا جودی تهیه کننده سریال درباره فضا و شخصیت پردازی آن می گوید: این مجموعه قصه چند کاراکتر است که در مقطع انتخابات درگیر ماجرایی می شوند و زندگی هرکدام متاثر از این اتفاق اجتماعی به سویی کشیده می شود. ما در لوکیشن های مختلفی ضبط داشتیم و این خانه قدیمی هم مثلا خانه متروکه است که دعوای فامیلی باعث شده به این شکل باقی بماند و موقعیت به سمتی می رود که این خانه را تبدیل به ستاد انتخاباتی می کنند.
به گفته تهیه کننده، یکی از مواردی که کار را سخت و دشوار می کرد پنهان کردن فضای تصویربرداری بود چون مثلا این قصه در شهرستانی روایت می شود که اصلا وجود خارجی ندارد و هیچ اسمی از آن مطرح نمی شود.
جودی می گوید ما هیچ شهرستانی را نمی توانستیم لوکیشن قرار دهیم چون با توجه به موضوعی که انتخاب کردیم هر کجا می رفتیم ممکن بود بر جریان انتخابات آن شهر تاثیرگذار باشد.
در یکی از اتاق های این خانه رهنما، ارجمند و ستوده خود را برای تمرین آماده می کنند. مثل اکثر خانه های قدیمی هر اتاق دو در به دو جهت مختلف دارد و می توان در گوشه ای دنج تمرین را تماشا کرد. برزو ارجمند که نقش یکی از کاندیداها را بازی می کند از پوستر تبلیغاتی خود که عکس یک کفتر بالای سرش دارد راضی نیست.

انتخابات_«غیرعلنی»_شد؛_تایید_صلاحیت_مردی_از_جنس_بلور_انتخابات_مجلس______سریال_ایرانی______شبکه_دو_سیما__
برزو ارجمند که در تبلیغات انتخاباتی خود را «مردی از جنس بلور» معرفی کرده به دختری علاقمند شده و برای اینکه قابلیت هایش را به خانواده او اثبات کند کاندید انتخابات می شود اما بعد از ورودش به این عرصه متوجه جریاناتی می شود و پی می برد همه چیز به آن سادگی که فکرش را می کرد نبود. بهاره رهنما هم نقش زنی فرصت طلب را بازی می کند که سعی دارد از هر موقعیتی به نفع خود استفاده کند.
تمرین که تمام می شود در سمت دیگر خانه گروه تدارکات جعبه ای از میوه های بسته بندی شده را به همان شکلی که اغلب برای پذیرایی در ستادهای انتخابی آماده می کنند به خانه می آورند. تهیه کننده توضیح می دهد: سعی کردیم فضاسازی را کاملا انتخاباتی طراحی کنیم و در عین اجتماعی بودن، موقعیت های طنز را هم در کار بگنجانیم.
مهرداد خوشبخت کارگردان این مینی سریال با تصویربردار صحبت می کند تا با توجه به مسیری که رهنما باید بعد از گفتن دیالوگ، قاب را ترک کند برای دکوپاژ تصمیم بگیرند. مهران رجبی هم اگرچه در صحنه حضور دارد اما انگار قبل از حضور ما، بازی اش به پایان رسیده و با سایر عوامل مشغول گپ و گفت است.
بیرون از خانه بنرهای تبلیغاتی به در و دیوار چسبانده شده و ریسه های چراغ سرتاسر دیوار را روشن می کند. هر کس از جلوی در رد می شود و رفت و آمدها را در حیاط قدیمی می بیند متوجه می شود خبری در این خانه است اما چون همه چیز در سکوت پیش می رود و به خاطر سرمای هوا اغلب افراد پالتوهای تیره به تن دارند مشخص نمی شود در این خانه چه خبر است.

انتخابات_«غیرعلنی»_شد؛_تایید_صلاحیت_مردی_از_جنس_بلور_انتخابات_مجلس______سریال_ایرانی______شبکه_دو_سیما__
چند نفر از کسانی که مشخص است در این محل زندگی می کنند بی توجه به بنرها از شلوغی رفت و آمدها نگران شده و فکر می کنند کسی از اعضای این خانه مرحوم شده است. آنها سعی در ورود به خانه دارند که با توضیح یکی از عوامل پشت صحنه متوجه جریان می شوند و خودشان به تصورشان می خندند.
پس از گذشت ۴۰ روز از آغاز تولید، ضبط هفت قسمت به پایان رسیده و تا اواخر ماه آینده این پروژه به کار خود پایان می دهد.
داستان «غیرعلنی» مربوط به رقابت انتخاباتی سه جوان است که یکی از آن ها عشق به یک دختر را در دل دارد و پیروزی خود در انتخابات را به منزله اثبات خود به خانواده دختر می داند اما در این مسیر دچار چالش‌هایی می‌شود.
مینی سریال «غیرعلنی» در ۱۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای به قلم مهدی حمزه و حسین تراب نژاد با کارگردانی مهرداد خوشبخت توسط رضا جودی در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی تهیه و تولید می شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟