پسر عاشق پیشه نامزد سابقش را زیر کتک کشت +تصاویر

پسر عاشق پیشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعی داشت قتل او را با داستانی مخفی کند.


یکی از قربانیان تعرض جنسی ترامپ+تصاویر

یکی از قربانیان سوءاستفاده جنسی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری در کنفرانس مطبوعاتی ابعاد تازه ای از رفتار زننده وی ...


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر ...


پهپادی که با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می‌شود!+تصاویر

یک مخترع آمریکایی با نصب پنل حاوی لامپ‌های LED قدرتمند بر روی یک پهپاد پیشرفته موفق شد تا ابزاری جالب برای کاوش در تاریکی شب بسازد. این مسئله ...


شهاب حسینی در قیصرِ 1395

سال 1348 فیلم «قیصر» روی پرده آمد، کسی اما در روزهای اول تحویلش نگرفت. مسعود کیمیایی خودش را برای پذیرش دومین شکست در سینما آماده می کرد که خیلی زود ورق برگشت و مخاطبان برای دیدن فیلم صف کشیدند.


چرا نسبت به حقوق ایرانیان زندانی در خارج از کشور بی‌تفاوت هستید؟

چرا نسبت به حقوق ایرانیان زندانی در خارج از کشور بی‌تفاوت هستید؟

سیاست | شنبه ۰۳ بهمن ۹۴ ساعت ۲۲:۵۱ | نسخه چاپي

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار پیگیری حقوق اتباع ایرانی در کشورهای دیگر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به «حسن روحانی»، خواستار عزم جدی دولت برای پیگیری حقوق از دست رفته ایرانیان در دادگاه‌ها و کشورهای خارجی شد.
متن این نامه بدین شرح است:
پس از توافق هسته‌ای، سیاستمداران امریکا تحت عنوان مردم و جامعه امریکا با گذشت بیش از سه دهه به یاد گروگانهاى امریکایى در ایران افتاده و با تهیج افکار عمومى، پیشنهاد کردند که از محل پول هاى توقیف شده قبل از رهاسازى بابت هرروز اقامت اجبارى کارکنان سفارت امریکا در ایران ده هزار دلار کسر بعنوان غرامت به آنان پرداخت شود که با احتساب مدت ۴۴۴ روز، مبلغی بالغ بر چهار میلیون چهارصد و چهل هزار دلار خواهد بود.
نگارنده این نامه، «یوسف پیرزاده» درتاریخ ١٣٨۴/١٢/۴ به اتهام واهى خرید لوازم نظامی براى جمهوری اسلامی در کشور آلمان دستگیر و علاوه بر تحمل بازداشت غیر قانونی و انواع فشار‌های جسمی و روحی، خسارات مادی بسیاری را نیز متحمل شدم. این شرایط على رغم پرونده سازى و نسبت دادن اتهامات مختلف توسط کشور آلمان، سکوت وصف ناپذیر دولت‌های نهم و دهم، بدون دخالت و حمایت دولت با استفاده و استخدام وکلاى مختلف با هزینه شخصی در تاریخ ١٣٨۶/۵/٧ پایان یافت و اینجانب آزاد و به کشور بازگشتم. با توجه به تبلیغات رسانه‌ای و عدم اثبات اتهامات، انتظار مى رفت دولت وقت از این فرصت استفاده کرده با حمایت از اینجانب مظلومیت خود و تبعه کشور را به آگاهى مردم جهان برساند! پیگیر ی‌های متعدد از سوی من در خصوص احقاق حقوق ملى و فردى پایمال شده بواسطه اتهام‌های وارده و منتسب به دولت جمهورى اسلامى در ١١٨ ماه گذشته به موجب بى توجهى دولت و عدم حمایت آن‌ها على رغم نامه نگارى و درخواست مکرر در خصوص این مهم عقیم ماند. ، این درد مانند رازی‌ست که حکایتش شرم آور، یادآورى آن دردناک‌تر، سکوت و عدم پیگیرى آن نیز خیانت به ایران و ایرانیست.
امید است دولت به این موضوع توجه کرده و یک اقدام عملى موثر غیر از نامه نگارى داخلى مانند اعلام شکایت، پیگیرى در دادگاه هاى بین المللى از جمله دادگاه لاهه، دادگاه حقوق بشر اروپا و کنوانسیون وین و یا گزارش به سازمان ملل و... را انجام داده و امکان دریافت و جبران خسارات و دلجویى از افراد آسیب دیده را فراهم کند.
آقای رئیس‌جمهور محترم. کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خواهشمند است بمنظور شفاف سازی و اطلاع رسانی، علت عدم پیگیری یا ناموفق بودن اقدام هاى صورت گرفته احتمالى را اعلام کنید. قطعاً مردم فهیم از حضور دولت و دفاع از حقوق ملى حمایت کرده و نسبت به شرایط دلگرم خواهند شد.
هموطنان عزیزم ...
چرا تاکنون یک سایت خبرى، روز نامه نگار، فیلم ساز و نویسنده ایرانى به این مشکل فراگیر و ملى اتباع ایرانى بصورت جدى نپرداخته و از زاویه نگاه یک تبعه ایرانى و یک هموطن که با این شرایط مواجه و با اشکال مختلف ممکن است درگیر موضوع گردد، نگاه ننموده؟ این روح بى تفاوتى چگونه و به وسیله چه عواملى به کالبد این ملت دمیده شد!
کشورهاى غربی با فرهنگ سازی در دنیا و قبول هزینه هاى مادى و سیاسى درحمایت از اتباع خود درتمام صحنه‌ها تمام قد ظاهر شده و از حقوق آنان دفاع می‌کنند تا با بالا بردن روحیه مردم، غرور ملى آنان حفظ شود و داشتن تابعیت براى تبعه یک مزیت و افتخار باشد. نمونه بارز آن پرونده جیسون رضائیان و سه نفر دیگر، پرونده رکسانا صابرى امریکایى ایرانى تبار، ملوانان امریکایی دستگیر شده در آبهاى ایران، تاجر، دو خبرنگار و دو ماهیگیر آلمانى، معلم فرانسوى و موارد مشابه استکه هرگز خود را تنها احساس نکردند.
دولت ایران از مردم و اتباع خود درمقابل بیگانگان چگونه دفاع مى کند!؟
به امید روزى که داشتن حقوق مساوى در جهان براى ایرانى آرزو نباشد و برای دستیابی به حقوق اولیه ملى و مسلم، حمایت دولت از اتباع کشور نیازی به هیچ ارتباط، پیگیری و نامه نگاری نداشته باشد.
کمپین دفاع از حقوق ایرانیان

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: