رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


خاتمی: شورای نگهبان با غوغاسالاری عقب‌نشینی نمی‌کند

خاتمی: شورای نگهبان با غوغاسالاری عقب‌نشینی نمی‌کند

سیاست | جمعه ۰۲ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۵۸ | نسخه چاپي

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با انتقاد از برگزاری میتینگ‌های ضد شورای نگهبان گفت: این اقدامات به مصلحت کشور نیست و با غوغاسالاری، شورای نگهبان عقب‌نشینی نکرده و نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران گفت: اهانت به شورای نگهبان سابقه ۳۰ ساله دارد. امام خمینی(ره) جواب اهانت کنندگان را داد، مقام معظم رهبری نیز جواب می‌دهند.
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: فقهای شورای نگهبان دین خود را به این حزب و آن حزب نمی‌فروشند و دین مدارانه عمل می‌کنند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، آرامش فضای انتخابات را مسئله مهم خواند و گفت: در راستای ایجاد این آرامش، تریبون داران باید مراقب حرفهایشان باشند. مسئولان فکر نکنند حرفشان، حرف شهروند معمولی است.
وی با انتقاد از برگزاری میتینگ‌های ضد شورای نگهبان گفت: برگزاری این میتینگ‌ها نه رفتار درستی است و نه به مصلحت کشور و انتخابات است.
آیت‌الله خاتمی گفت: با غوغاسالاری، شورای نگهبان عقب‌نشینی نکرده و نخواهد کرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، حضور مردم در انتخابات را مهم خواند و گفت: مردم ما همیشه در عرصه انتخابات حاضر بودند و مایه عزت نظام بودند. در انتخابات، پیروز ملت ایران است.
وی، قانون‌مداری عملی مسئله مهم در انتخابات خواند و تصریح کرد: این روزها آنقدر قانون، قانون گفته می‌شود که تکراری است. ما انتظار قانون‌مداری عملی داریم، نه قانون‌مداری شعاری.
هتک‌کنندگان شورای نگهبان، خودمدار هستند نه قانون‌‌مدار
آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: برخی قانون را برای تامین نظر خود قبول دارند. اگر نظرشان تامین نشد، شورای نگهبان و هیات نظارت را هتک می‌کنند؛ این خودمداری است که به تعبیر قرآن کریم از بت‌پرستی بدتر است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: قانون نظارت را برعهده شورای نگهبان قرار داده است که این نظارت استصوابی است و در همه مراحل انجام می‌شود.
وی در خصوص وظایف ردصلاحیت‌شدگان گفت: کسانی که احراز صلاحیت نشده‌اند و یا ردصلاحیت شده‌اند، حق قانونی‌شان این است که اعتراض کنند. هیچکس مدعی نیست که شورای نگهبان و هیات نظارت معصوم هستند.
آیت‌الله خاتمی افزود: عدم احراز صلاحیت و یا ردصلاحیت برای حضور در انتخابات مجلس است و بدین معنا نیست که فرد مذکور به درد نمی‌خورد؛ چه بسا صلاحیت حضور در مجلس نداشته، اما برای حضور در پست‌های مدیریتی فردی صالح است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران به نامزدهای انتخابات که صلاحیتشان احراز نشده و یا ردصلاحیت شده‌اند توصیه کرد امتحان خود را پس بدهند و طوری عمل نکنند که در پست‌های دیگر نیز نتوان از آنها استفاده کرد.
وی هتک حرمت شورای نگهبان را عامل غبارآلوده شدن فضای انتخابات خواند و گفت: این امر زمینه‌ساز فتنه است، آن وقت چه کسی می‌خواهد فتنه را جمع کند؟ آنها که زمینه‌ساز فتنه هستند؟
نمی‌خواهیم آرامش قبرستانی حکمفرما باشد
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: باید مراقب حرف‌ها بود، ما نمی‌خواهیم آرامش قبرستانی حکمفرما باشد. انتقاد و اعتراض کنید اما نه با نیش و کنایه.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به فقها و حقوقدانان شورای نگهبان گفت: به عنوان یک طلبه کوچک که شاگرد برخی فقهای شورای نگهبان هستم عرض می‌کنم که حق‌الناس امر بسیار مهمی است.
وی ادامه داد: اگر به شما اثبات شد که ردصلاحیت فردی مبنایی نداشته است، تاییدش کنید. اینها فرزندان انقلاب هستند و از سوی دیگر کسانی که واجد شرایط نیستند به هیچ قیمت تایید صلاحیت نکنید.
آیت‌الله خاتمی گفت: برای برخی آبروی این و آن مهمتر از آبروی نظام است. شورای نگهبان باید امانت شهیدان را حفظ کند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: شورای نگهبان باید قانون‌مدارانه عمل کرده و از سرزنش‌ها و انتقادات نابه‌جا بیمی به دل راه ندهد.
وی همچنین از اقدام سپاه پاسداران در دستگیری ملوانان آمریکایی سپاسگزاری کرد و گفت: امیدواریم این رفتار الگویی برای برخورد با متجاوزان باشد.
آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود، سنجیده سخن گفتن را از مبانی اصلی تقوا خواند و گفت: هر پیامکی که برای ما آمد مجاز نیستیم که نقل کنیم. پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) فرمودند در دروغ‌گویی آدم همین بس که هر چه شنید نقل کند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: بعد از اینکه تحقیق کردیم و خبری راست بود هم اجازه نداریم هر خبر راستی را نقل کنیم؛ چه بسا راستی که فتنه‌آمیز شود.
وی با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بهمن، ماه انقلاب است. نسل اولی‌ها خاطرات انقلاب را برای نسل‌های بعد بگویند تا نسل‌های بعد بدانند آنچه به دست آمده، ارزان به دست نیامده است.
نسل انقلاب، امانت خود را به نسل‌های بعد منتقل کنند
آیت‌الله خاتمی افزود: بگویند که ۵۷ سال این کشور شب ظلمانی بود و دین‌ستیزی، اخلاق‌ستیزی، آزادی‌ستیزی و استقلال‌ستیزی حرف اول را می‌زد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: امامی به صحنه آمد که قهرمان و شجاع بود و این قطره‌ها را دور هم جمع کرد و سیل خروشان شدند و این سیل کاخ ۲۵۰۰ ساله آنها را ویرانه کرد و بر این ویرانه، نظام جمهوری اسلامی بنا شد.
وی گفت: مسئولیت نسل ‌اولی‌ها این است که این انقلاب پرشکوه را که معجزه قرن بود، قدر بدانند و این امانت را به نسل‌های بعد منتقل کنند.
آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنرانی خود در خصوص فرجامِ برجام گفت: از مردم مسئول و مقاوم تشکر می‌کنم. اگر مقاومت شما مردم و فرزندان فن‌آور شما نبود و اگر در اراک و فردو آن تاسیسات را نداشتیم، این مقدار موفقیت را به دست نمی‌آوردیم؛ این ثمره شیرین مقاومت شماست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: اگر بخواهیم به آرمان‌های خود برسیم، از مقاومت نتیجه می‌گیریم.
برجام فتح‌الفتوح نبود
وی ضمن تشکر از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه گفت: باید قضایا را واقع‌بینانه دید. برجام یک موفقیت است و بخشی از تحریم‌ها رفع شده، نه همه تحریم‌ها.
آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه برجام فتح‌الفتوح نبود، گفت: ما هزینه‌های سنگینی را دادیم. کدام ایرانی در تلویزیون صحنه برداشتن قلب رآکتور اراک را دید و حسرت نخورد؟ این هزینه سنگین بود.
تعبیر شکست و فروختن کشور برای برجام اشتباه است
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: البته برجام موفقیت هم هست که نظام ما توانست برخی شیاطین را از حرف باطلشان پایین بکشد.
وی با تاکید بر اینکه تعبیر شکست را برای برجام اشتباه می‌دانم، گفت: کدام شکست؟ کدام فروختن کشور؟ کشوری که رهبری هوشیار و بیدار مثل مقام معظم رهبری دارد و مسئولان و مذاکره‌کنندگانی که رهبری از آنان به امین، متدین و شجاع تعبیر کرده است، شکست نمی‌خورند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه ما خیرالشرین را انتخاب کردیم، گفت: باید واقع‌بینانه قضایا را دید.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه این موفقیت از جانب خدا بوده است، تصریح کرد: آفت هر پیروزی غرور است. اگر موفقیت را از جانب خدا بدانیم، جلوی غرور فردی و جناحی ما گرفته می‌شود.
وی افزود: رئیس‌جمهور درست گفت، این پیروزی، پیروزی ملت بود نه پیروزی یک حزب و جناح.
آفت برجام خوش‌بینی به آمریکاست
آیت‌الله خاتمی، آفت برجام را خوش‌بینی به دشمن خواند و گفت: اگر فکر کنیم آمریکا به ما لطف کرده است، دشمن را بزک کرده‌ایم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: طبق آیات قرآن، دشمنان هر چه از دستشان بربیاید فتنه می‌کنند، رنج ما را می‌خواهند و در حرفهایشان دشمنی می‌بارد.
وی افزود: اوباما در حالی برجام را امضا کرد که تحریم‌های جدید علیه ایران را امضا می‌کرد؛ این یعنی اینکه آمریکا همان شیطان ۳۰ سال پیش است.
افراد متمایل به رابطه با آمریکا افراطی هستند
آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه کسانی که تمایل به رابطه با آمریکا دارند، افراطی هستند، گفت: آنها خواستار ارتجاع و عقب‌گرد هستند. این افراد نباید به مسلمانانی که مرگ بر آمریکا می‌گویند، تندرو بگویند. این افراد خودشان تندرو هستند و اسلام را درک نمی‌کنند.
همچنین آیت‌الله خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه هیات نظارت باید امین باشد، گفت: امین بودن به دو چیز است، اول تسلیم بودن در برابر قانون و دوم اجرای قانون.
وی ادامه داد: اگر کارگزاری بگوید من زیر بار ردصلاحیت‌های شورای نگهبان نمی‌روم و به زیر مجموعه‌اش اعلام کند که شما هم باید بایستید زیرا تقلب شده است، این فرد تسلیم قانون نیست.
وی تاکید کرد: کسی که تسلیم قانون نیست، نمی‌تواند مجری قانون باشد. این فرد امین نیست و نباید در رأس مسئولیت اجرایی باشد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه کسانی به درد قوه‌مجریه می‌خورند که مسئولیت را امانت بدانند، گفت: دو بینش در این خصوص وجود دارد، عده‌ای مسئولیت را امانت دانسته و عده‌ای مسئولیت را لقمه‌ای چرب می‌دانند.
وی ادامه داد: آن کسی که مسئولیت را لقمه چرب می‌داند، حرص می‌زند و تشنه قدرت است و به هر قیمتی تلاش دارد قدرت را به دست آورد، اما آن کسی که مسئولیت را امانت می‌داند حرص نمی‌زند و به قیمت کار حرام حاضر نیست مسئولیت را به دست آورد.
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: آن کسی که مسئولیت را امانت می‌داند، تسلیم قانون است، اما آن که مسئولیت را لقمه‌ای چرب می‌داند سعی می‌کند از قانون هم عبور کند. خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: افرادی که مسئولیت را لقمه چرب می‌دانند، وعده‌های دروغ می‌دهند و خرج میلیاردی می‌کنند و حاضرند برای اثبات خود، رقیب را تخریب کنند، اما کسانی که مسئولیت را امانت می‌دانند، دورغ نمی‌گویند و به مردم وعده‌های دروغ نمی‌دهند، خرج میلیاردی نمی‌کنند و حاضر نیستند رقبا را تخریب کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟