هیچکس از جنگ آمریکا و روسیه جان سالم به در نمی برد

رئیس جمهوری روسیه در تازه ترین مصاحبه خود گفت اگر جنگی بین این کشور و آمریکا در بگیرد، هیچ بشری در روی زمین جان سالم به در نخواهد برد.


محسنی‌اژه‌ای: اتهام افراد دستگیر شده مرتبط با داعش محاربه است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افرادی که جزء داعش هستند اعلام جنگ مسلحانه کرده و اقدامات تروریستی را ملاحظه کردند و محارب شناخته می‌شوند.


استیو جابز می‌خواست به جای یک دکمه دو دکمه روی آیفون باشد

استیو جابز اصرار داشت به جای تعبیه یک دکمه هوم روی آیفون دو دکمه نصب شود.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


حراجی‌های خیریه با طعم جنجال و حاشیه

حراجی‌های خیریه با طعم جنجال و حاشیه

ورزش | چهارشنبه ۳۰ دي ۹۴ ساعت ۱۵:۱۶ | نسخه چاپي

اوایل هفته جاری در یک اقدام خیرخواهانه، پیراهن هادی نوروزی و نیز لباس حسن کامرانی‌فر، کمک‌داور بازنشسته فوتبال ایران در مشهد به مزایده گذاشته شد.
به‌طور کلی به نظر می‌رسد سنت حراج‌های خیرخواهانه در ورزش ایران در حال رواج است و به تدریج ورزشکاران بیشتری به این قبیل اقدامات خداپسندانه تمایل نشان می‌دهند.
البته برگزاری مزایده‌هایی از این جنس در کشورمان، حاشیه‌هایی هم داشته است.
به بهانه حراج پیراهن مرحوم نوروزی، بد نیست نگاهی بیندازیم به برخی از حراجی‌های مشابهی که در این سال‌ها انجام شده؛ جایی که پیراهن حمید استیلی در بازی با آمریکا با رقمی اعجاب‌آور به فروش رسید و البته لباس ایمون زاید در داربی ۷۴، تقلبی از آب در آمد!
گل قرن و پیراهن جادویی!
خردادماه ۹۳ اما در اتفاقی عجیب، پیراهن حمید استیلی در جام‌جهانی ۹۸ فرانسه با قیمت بسیار قابل توجه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. چنانکه می‌بینید، این عدد با ارقامی که معمولا به چنین مناسبت‌هایی پرداخت می‌شود اختلاف اساسی دارد.
این تفاوت چشمگیر اما چندان هم بی‌مناسبت نیست؛ چه اینکه در آن مراسم، شخص حمیدرضا سیاسی با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در گلریزان شریک شد و نیز شرکت بهنام پیشروی کیش که حامی مالی پرسپولیس بود هم پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را بر عهده گرفت تا همراه با سایر کمک‌های مردمی، چنین رقم بالایی فراهم شود.
البته این مراسم هم خالی از حاشیه نبود؛ چه اینکه بعدتر گفته شد استیلی پیراهنی را که با آن به آمریکا گل زده، در همان زمان به یکی از دوستانش هدیه داده و بنابراین، لباس حراج رفته با آن پیراهن فرق دارد. از همه عجیب‌تر اینکه سه ماه پیش خبر رسید پیراهن حمید استیلی در بازی با آمریکا، در موزه فیفا گنجانده شده است. به نظر می‌رسد ماجرای پیراهن حمید، یک معمای چندمجهولی عجیب و غریب است!
پایان رأفت، آغاز مهربانی
بلافاصله بعد از پایان بازی معروف پیشکسوتان پرسپولیس و میلان، پایان رافت پیراهن پائولو مالدینی را از او گرفت که این کار مهاجم پیشین سرخپوشان، کلی برایش حاشیه به همراه داشت. رافت اما کمی بعد این پیراهن را حراج کرد و موفق شد مبلغ قابل توجه ۳۰۰ میلیون تومان در ازای فروش آن به دست بیاورد. گفته می‌شود پایان با این پول دو دستگاه ویژه دیالیز برای بیمارستانی در آستارا خرید.
جنجال جنس تقلبی
ایمون زاید با سه گلی که در ۱۰ دقیقه پایانی بازی پرسپولیس و استقلال در ۱۳ بهمن ۹۰ به ثمر رساند، عملا به جمع تاریخ‌سازان دربی تهران پیوست. شهرآورد پایتخت با ایمون بعد از ۳۸ سال طعم یک هت‌تریک را تجربه کرد و البته پرسپولیسی‌ها هم بعد از ۴ شکست موفق به پیروزی بر استقلال شدند.
بعد از این مسابقه، باشگاه پرسپولیس پیراهن زاید را به مزایده گذاشت که نهایتا یک علاقه‌مند، آن را به مبلغ ۹ میلیون تومان از آن خود کرد. حاشیه عجیب این مزایده آن بود که کمی بعد از پایان مراسم مشخص شد پیراهن اهدا شده به خریدار، اصلی نیست و با لباس زاید در دربی ۷۴ فرق دارد.
بعد از کلی جاروجنجال در نهایت پیراهن اصلی به برنده مزایده تحویل شد. همچنین در همان مراسم کفش زاید هم به قیمت چهارونیم میلیون تومان به فروش رفت؛ هرچند دیگر تشخیص اینکه کفش فروش رفته «اصل» هست یا نه، کار بسیار سختی به حساب می‌آید!
داستان خریدار ناشناس
آبان ماه امسال در اقدامی غیرمنتظره، سوشا مکانی پیراهنش در دربی ۸۱ را به مزایده گذاشت. البته هر نوع کمکی به خیریه قطعا قابل قبول و ارزشمند است، اما معمولا لباس‌هایی به این منظور به حراج گذاشته می‌شوند که صاحبش کار خاصی صورت داده باشد. سوشا در این بازی نه پنالتی گرفت، نه کلین‌شیت کرد، نه سیو خاصی داشت و نه حتی شاهد پیروزی تیمش بود.
به هر تقدیر اما او نیتش را عملی کرد و جالب اینکه پیراهنش به قیمت ۱۰ میلیون تومان به فروش رفت. رسانه‌ها از «خانمی که نمی‌خواست هویتش فاش شود» به‌عنوان خریدار پیراهن سوشا نام بردند.
هدیه‌ای از بهشت
در حراجی اخیر مشهد پیراهن هادی نوروزی، کاپیتان فقید سرخپوشان با رقم ۴۴ میلیون تومان خریداری شد و البته لباس کامرانی‌فر هم در ازای مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در اختیار یکی از خیران قرار گرفت. همچنین توپی که ازسوی پیشکسوتان حاضر در مجلس به امضا رسیده بود هم در ازای مبلغ ۵ میلیون تومان به یک علاقه‌مند واگذار شد.
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: حراجی ،

دیدگاه شما چیست؟