بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌ از همسر معروفش دامن زد!+تصاویر

با گذشت نزدیک به هفت سال از ازدواج بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل مرداد ماه امسال خبری مبنی بر جدایی دو بازیگر سینما و تلویزیون بار دیگر این دو ...


قبرستان کشتی‌های غرق شده+تصاویر

کشف کشتی‌های غرق شده اطلاعات جدیدی در رابطه با زندگی مردم در دوران قبل را در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.
ورود نفتکش‌های ایرانی به بنادر اتحادیه اروپا آزاد شد

ورود نفتکش‌های ایرانی به بنادر اتحادیه اروپا آزاد شد

اقتصاد | دوشنبه ۲۸ دي ۹۴ ساعت ۱۳:۱۲ | نسخه چاپي

اولین تحریم نفتی ایران به طور رسمی توسط موسسه لویدز انگلیس لغو شد تا با صدور گواهینامه‌های فنی تردد نفتکش های ایرانی در بنادر و پایانه‌های نفتی اتحادیه اروپا آزاد شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صفایی در جمع خبرنگاران با اشاره به لغو رسمی اولین تحریم نفتی ایران به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی نفت خام و فرآورده های نفتی، گفت: کشتی‌های نفتکش ایرانی از امروز تحت کلاس موسسه رده بندی بین‌المللی لویدز انگلیس تردد خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به اعلام آمادگی موسسه رده بندی لویدز انگلیس برای صدور گواهینامه کشتی‌های نفتکش‌ ایران، تصریح کرد:: لغو تحریم ها، نخستین اثر خود را بر روی نفتکش‌های ایرانی گذاشته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مذاکرات با شرکت‌های مختلف بیمه‌ای، فاینانسورها، موسسات رده بندی و تامین کنندگان قطعات یدکی و تجهیزات برای تجهیز بیشتر ناوگان کشتی های نفتکش ایرانی در دوران پسا تحریم آغاز شده است، بیان کرد: در صورت افزایش تولید و صادرات ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام ایران ناوگان کشتی‌های نفتکش آماده بارگیری و انتقال طلای سیاه به بازارهای مصرف هستند.
صفایی همچنین از اعلام آمادگی برای بازگشت کشتی‌های نفتکش ایران به بنادر و پایانه‌های نفتی اتحادیه اروپا خبر داد و افزود: به زودی تعدادی از کشتی‌های نفتکش ایران راهی اروپا خواهند شد و با شرکت هیا بزرگ نفتی جهان همکاری خواهند کرد.
به گزارش مهر، با لغو تحریم صدور گواهینامه‌های فنی توسط موسسه معتبر لویدز انگلیس عملا کشتی‌های نفتکش ایران می‌توانند با در اختیار داشتن مجوزهای فنی لازم در بنادر و پایانه‌های نفتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تردد کنند.
از سوی دیگر پیش بینی می‌شود با صدور گواهینامه‌های فنی، شرکت بیمه‌ای معتبر با ریسک کمتر اقدام به تامین پوشش بیمه‌ای کشتی‌های نفتکش ایرانی خواهند کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: