سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


قسمت اول

معرفی خودروهای تشریفات در کشور های جهان

امپراطور ژاپن از تویوتا سنتری، نخست‌وزیر ایتالیا از مازراتی، نخست‌وزیر مالزی از پروتون پردانا، رئیس جمهور چک از اشکودا ساپرپ و پادشاهی بریتانیا ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد و رنج‌روور با وزن تقریبی 2 هزار 177 کیلوگرم تنها در 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلوگرم می‌رسد.


تصویب خارج از چارچوب حکم مرتبط با زنان در برنامه ششم

تصویب خارج از چارچوب حکم مرتبط با زنان در برنامه ششم

جامعه | يكشنبه ۲۷ دي ۹۴ ساعت ۱۰:۳۴ | نسخه چاپي

در حالی که معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از تصویب تبصره‌ای مرتبط با زنان در برنامه ششم توسعه خبر داده است، مدیر امور فرهنگ برنامه ششم توسعه از تصویب چنین حکمی اظهار بی اطلاعی می کند.
به گزارش مهر،  بررسی لایحه احکام مورد نیاز برنامه ششم توسعه و مواد الحاقی آن هفته گذشته در دولت به پایان رسید. در حالی که پیش از این اعلام شده بود در حوزه زنان و خانواده هیچ حکمی برای ارسال به مجلس به تصویب نرسیده است، شهیندخت مولاوردی در روزهای پایانی هفته پیش از تصویب تبصره پیشنهادی معاونت امور زنان و خانواده با رای قاطع در هیئت دولت خبر داد و گفت: در صورت تصویب تبصره پیشنهادی در مجلس، انجام ماموریت های معاونت و دستگاه ها در حوزه زنان و خانواده تسهیل و در مسیر درست هدایت خواهد شد.
این اظهار نظر شهیندخت مولاوردی از آنجا دارای اهمیت است که وی پیش از این همواره با احتیاط از تنظیم احکام برنامه ششم سخن گفته بود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در یکی از نخستین اظهارنظرها پیرامون برنامه ششم توسعه، با لحنی نه چندان امیدوارانه نسبت به تصویب احکام ویژه زنان در برنامه ششم توسعه، گفت: برنامه ششم، یک برنامه جامع‌نگر با توجه ویژه به موضوعات خاص است. تصور می‌کردیم زنان و خانواده جزو موضوعات خاص است ولی با مولفه‌های تعریف شده در ساختار برنامه ششم، موضوع خاص، موضوعی است که محرک توسعه باشد و موانع توسعه را از سر راه بردارد.
شهیندخت مولاوردی در گفتگو با خبرگزاری مهر هم ضمن تایید این نکته که احتمال گنجاندن مباحث زنان در احکام برنامه ششم توسعه ضعیف است، افزود: احکام برنامه ششم توسعه برای ارائه به مجلس با محورهای خاصی از جمله توجه به رشد اقتصادی و بحران آب، محیط ‌زیست، توسعه گردشگری و رونق صندوق‌های بازنشستگی در حال تنظیم است اما در تنظیم سند برنامه ششم تاکید ویژه ای بر مسائل زنان و خانواده داریم.

شهیندخت
وی با تاکید ضمنی بر مطرح نشدن مسائل زنان در احکام برنامه، گفت: حتی اگر در احکام برنامه ششم مسائل زنان مطرح نشود، تلاش می کنیم در متن سند برنامه ششم توسعه که در دولت تصویب می شود، موضوعات مهم حوزه زنان و خانواده را بگنجانیم.
مولاوردی در حالی طی چند روز گذشته از تصویب حکم پیشنهادی این معاونت در قالب تبصره خبر داده است که مدیر امور فرهنگ‌، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که مسئولیت تنظیم تبصره های حوزه زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه را نیز برعهده دارد، با اظهار تردید در مورد تصویب تبصره ویژه زنان و خانواده در احکام برنامه ششم گفت: خبر ندارم حکمی در حوزه زنان و خانواده برای ارائه به مجلس به تصویب رسیده باشد.
در حالی که معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات دولت به منظور بررسی احکام مورد نیاز برای اجرای برنامه ششم توسعه، معتقد است تبصره پیشنهادی معاونت امور زنان و خانواده با رای قاطع در هیئت دولت به تصویب رسیده است، رضا معصومی راد با بیان اینکه حوزه زنان و خانواده زیرمجموعه موضوع فرهنگ است، به خبرگزاری مهر افزود: ما در زمینه زنان زیر نظر کمیته ای که مسئولیت آن با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است، سند راهبردی در حوزه زنان و خانواده را تهیه کردیم. در این سند گزارش وضع موجود، مسائل و معضلاتی که در این حوزه وجود دارد، اهداف کلی و کمی و راهبردها و اقدامات دستگاه های مختلف دیده شده است به طوری که این سند به صورت یک مجموعه برای دولت مشخص می کند که در سند برنامه ششم برای حوزه زنان و خانواده چه اقداماتی باید انجام شود تا اهداف پیش بینی شده محقق شود. اما این سند قرار نیست در قالب احکام به مجلس ارائه شود.

تصویب_خارج_از_چارچوب_حکم_مرتبط_با_زنان_در_برنامه_ششم_برنامه_ششم_توسعه______زنان______شهیندخت_مولاوردی__
وی ادامه داد: تاکید برنامه ششم توسعه روی اسناد برنامه است که مصوب دولت می شود اما برای پیشبرد این اهداف در بخش های مختلف هرجا لازم باشد مجوزی بگیریم این مجوزها را در لایحه احکام برنامه به مجلس ارائه می دهیم.
معصومی راد تاکید کرد: در بخش زنان و خانواده تا آنجا که ما در جلسات کمیته و شورا پیش رفتیم، هیچ حکمی که نیاز به ارائه به مجلس باشد و مجوز برای اقدامی خاص باشد وجود ندارد و همه اقدامات و برنامه هایی که باید دنبال کنیم در چارچوب اختیارات دولت، معاونت و دستگاه هاست که می توانند اجرا کنند.
وی با توضیح در مورد فرایند تصویب احکام برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهادات ابتدا به کمیته می رود و سپس به شورا ارائه می شود. در شورا پیشنهادات مورد بحث قرار می گیرد که ممکن است پیشنهادی تایید یا رد شود. پیشنهادها سپس به شورای تلفیق می رود و بعد به ستاد اصلی و از آنجا به دولت ارسال می شود.
مدیر امور فرهنگ‌، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: تبصره ها احکام برنامه است اما احتمال دارد در هیات دولت ایشان روی تبصره ای تاکید داشته اند. ممکن است ایشان روی موردی که ما نیاز ندیدیم به مجلس برود، اصرار داشته اند و دولت و شخص رئیس جمهور را قانع کرده اند که باید حتما در احکام برنامه ششم گنجانده شود.
هنوز مشخص نیست تبصره مورد نظر مولاوردی متضمن چه شاخص ها یا راهگشای چه محدودیت هایی در حوزه زنان و خانواده است که وی تا این حد روی تصویب آن اصرار داشته است، تا آنجا که خارج از مدار و فرایند تصویب احکام، در جلسه فوق العاده دولت آن را به کرسی نشانده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟