جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی نسخه 812 سوپرفست با موتور 6.5 لیتری V12 با خروجی 789 اسب بخار مقایسه کنید.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


تجاوز ۳ مرحله ای به یمن

تجاوز ۳ مرحله ای به یمن

جهان | جمعه ۲۵ دي ۹۴ ساعت ۱۳:۳۵ | نسخه چاپي

عربستان سعودی از ششم فروردین ماه با حمایت برخی کشورهای عربی و با هدف دخالت در امور داخلی یمن تجاوز به این کشور را آغاز کرده است. حاصل این تجاوز شهید و زخمی شدن هزاران نفر از مردم بیگناه یمن است. در طول ماه های گذشته چند دور مذاکرات با میانجیگری سازمان ملل متحد برگزار شده است. این مذاکرات با کارشکنی عربستان سعودی و عوامل وابسته به آن همچون «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری یمن با شکست مواجه شده است. بنا بر اعلام سازمان ملل متحد، تازه ترین دور مذاکرات که قرار بود ۱۴ ژانویه برگزار شود به تعویق افتاده است و هنوز زمان و مکان مذاکرات جدید تعیین نشده است. در همین راستا گفتگویی را با محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن ترتیب دادیم که از نظر می گذرد.
*برخی رسانه های گروهی مذاکرات ژنو برای حل بحران یمن را مثبت ارزیابی کردند، آیا جنبش انصار الله این مذاکرات را مثبت می داند، توافقاتی که در جریان این مذاکرات حاصل شد چیست؟
تمامی طرف های حاضر در این مذاکرات موافقت خود را با توقف درگیری ها و رفع محاصره یمن اعلام کردند اما تاکنون این توافقات اجرایی نشده است و هیچ توافقی جز توافق بر سر ادامه مذاکرات امضا نشد.
*محمد عبدالسلام از رهبران جنبش انصار الله یمن اعلام کرده است در صورتی که جدیت در حل بحران یمن وجود داشته باشد، راه حل ها آماده است، منظور از این جدیت چیست، راه حل های مد نظر انصارالله چیست؟
عربستان سعودی از شکاف و اختلافات سیاسی در یمن بهره برداری می کند و برای از بین بردن قیام مردم یمن، تضعیف این کشور و تحقق اهداف توسعه طلبانه خاص خود وارد یمن شد اما این اهداف را نمی تواند به صورت علنی و در میز مذاکرات محقق کند لذا به مانع تراشی بر سر راه مذاکرات روی آورده است تا بتواند به صورت میدانی [از طریق تجاوز] به اهداف خود دست یابد.
تصمیم گیری گروه های سیاسی یمنی حاضر در ریاض در اختیار مسئولان سعودی است به همین دلیل گفتگوهای حل بحران یمن بی فایده است. توقف درگیری و جنگ، پایان دادن به محاصره مناطق مختلف و توافق بر سر از بین بردن خلأ در قوه مجریه از جمله راهکارهای انصارالله برای حل بحران یمن است.
*محمد البخیتی بر ضرورت ایجاد مرحله انتقالی با مشارکت تمامی گروه های سیاسی برای حل بحران یمن تاکید کرده است، این گروه ها کدامند و آیا طرفداران «عبد ربه منصور هادی» در دولت انتقالی مشارکت خواهند داشت؟
مشارکت باید میان گروه های سیاسی باشد نه میان افراد و شخص عبد ربه منصور هادی چرا که وی تنها نماینده خود است، منظور از گروه های سیاسی، جنبش انصارالله و هم پیمانان آن، حزب کنگره ملی و هم پیمانان آن، حزب «اللقاء المشترک» و هم پیمانان آن و جنبش تجزیه طلب «الحراک الجنوبی» است.

تجاوز_۳_مرحله_ای_به_یمن_امارات______انصارالله_یمن______عربستان______محمد_البخیتی__
*آیا سطح مطالبات شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن در مقایسه با آغاز بحران یمن تغییر کرده است؟
تجاوز به یمن ۳ مرحله را پشت سر گذاشته است، در مرحله نخست، متجاوزان اطمینان داشتند به اهداف خود دست می یابند، در مرحله دوم احساس ناتوانی نسبت به تحقق اهداف وجود داشت و در مرحله سوم که ناتوانی بود در پی موفقیت های میدانی ارتش و کمیته های مقاومت مردمی یمن به ویژه موفقیت هایی که در داخل اراضی سعودی صورت گرفت و نبرد را به خاک عربستان کشاند ایجاد شد لذا ملاحظه می کنیم که موضع آنها نسبت به قضیه توقف درگیری ها و پذیرش گفتگو بدون هر گونه پیش شرطی تغییر کرده است.
این تغییر نتیجه قانع شدن متجاوزان نیست بلکه تاکتیکی است چرا که عربستان سعودی پس از ناکامی در تحقق اهداف خود در حمله به یمن توجیهی برای ادامه جنگ نداشت لذا گفتگوهای حل بحران یمن را با هدف به شکست کشاندن آن و انصار الله را مسئول این شکست معرفی کردن، پذیرفت تا توجیهی برای ادامه جنگ داشته باشد. علاوه براین احساس ناامنی عربستان در قبال مرزهایش باعث شد این کشور موضع خود را در قبال توقف درگیری ها تغییر دهد و مذاکرات را بپذیرد.
*اوضاع میدانی و نظامی یمن را چگونه ارزیابی می کنید، کنترل و نظارت بر تنگه باب المندب چگونه است؟
بیش از ۲۰ جبهه در مرزها و داخل یمن در حال نبرد با متجاوزان هستند و نیروهای ارتش و کمیته های مقاومت مردمی یمن در مرزهای عربستان دستاوردهای نظامی کسب کرده اند، به کارگیری موشک بالستیک از نوع قاهر از جمله این دستاوردها محسوب می شود. در مورد تنگه باب المندب نیز باید گفت که این منطقه به عرصه نبرد تبدیل شده است.
*جنبش انصار الله یمن اعلام کرده است از تمامی توان خود در نبرد با عربستان سعودی استفاده نکرده است، در چه صورتی این توان اجرایی خواهد شد؟
عربستان سعودی و امارات تمامی توان خود را در جنگ یمن به کار گرفته است، این در حالی است که ملت یمن تاکنون از تمامی نیروی انسانی خود استفاده نکرده است. کسانی که اوضاع را نظارت می کنند دریافته اند نیروهای ارتش و کمیته های مقاومت مردمی یمن به صورت تدریجی و فزاینده نسبت به تجاوز سعودی ها واکنش نشان می دهند و این باعث افزایش تلفات در میان نظامیان متجاوز شده است. واکنش به حملات سعودی ها تا پایان تجاوز ادامه خواهد داشت.
*نقش ایران، عمان و روسیه در حل بحران یمن را چگونه ارزیابی می کنید؟
این کشورها با تجاوز به یمن مخالفت کرده اند و در دستیابی به راه حلی برای حل بحران یمن نقش مثبتی ایفا کرده اند زیرا با هیچکدام از گروه های سیاسی یمن دشمنی ندارند و سیاست درهای باز را اتخاذ کرده اند.

منبع:مهر

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟