چه نوع کرم پودری بخریم؟

کرم‌پودر از جمله محصولات آرایشی است که تاثیر قابل‌توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، می‌تواند نقص‌های صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست می‌تواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


داستان استفاده از پرچم‌ عربستان در مذاکرات حج چه بود؟

علی محمد بیدار مغز، کارشناس تشریفات دیپلماتیک: دیدارهای تشریفاتی و کاری هیئت های ایران و عربستان در مذاکرات حج  مطابق اصول و قواعد تشریفات دیپلماتیک است و هیچ قاعده ای نقض نشده است.


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


عکس/ سه خودرو با هویت مخفی در فرودگاه امام(ره) !

ورود سه خودروی آلمانی جدید با هویت مخفی شده به کشور از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)


۲۱ توصیه برای جلوگیری از سرقت خودرو

حوادث | پنجشنبه ۲۴ دي ۹۴ ساعت ۱۴:۲۹ | نسخه چاپي

سرهنگ امیر فراستی. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، عوامل مختلفی مانند مجهز نبودن خودرو به لوازم ایمنی، ترک‌کردن خودرو با موتور روشن، رهاکردن خودرو در معابر بدون رعایت اصول امنیتی، سپردن سوئیچ به افراد غیرمطمئن و بی‌احتیاطی هنگام سوار‌کردن مسافر، توقف در مکان ناامن هنگام استراحت موجب کاهش ضریب امنیت و امکان بروز سرقت می‌شود.
برای جلوگیری از بروز سرقت خودرو باید به نکات زیر را توجه کنیم.
-همیشه هنگام رانندگی درهای خودرو را قفل کنید.
-اگر به هر دلیلی، مثلا پیاده‌شدن یک سرنشین، درِ خودرو باز شد، قبل از حرکت، مجددا آن را قفل کنید.
- هنگام توقف پشت چراغ قرمز، دقت کنید که حتما درها قفل باشند.
- هنگام پارک‌کردن خودرو برای مدتی طولانی، هرازچندگاهی به خودروی خود سر بزنید.
- تا حد امکان از خرید خودرو از افراد غیرمطمئن و ناشناس خودداری کنید.
- حتما قبل از انجام هرگونه معامله، با اعلام شماره پلاک خودروی موردنظر، درخصوص سرقتی‌بودن یا نبودن آن از پلیس ١١٠ استعلام کنید و آن را برای بازدید نزد کارشناس ببرید.
- سعی کنید خرید و فروش خودرو را در بنگاه‌های معتبر و مراکز رسمی خریدوفروش خودرو انجام دهید و از انجام معامله با دلالان بیرون از این مراکز بپرهیزید. خودروهایی که وارد این مراکز می‌شوند، ‌توسط مأموران آگاهی موردبررسی قرار می‌گیرد و با بررسی سیستم آنلاین خودروهای سرقتی ثبت‌شده در کلانتری‌ها، ‌از نظر سرقتی‌بودن یا نبودن کنترل می‌شوند.
- از خرید خودرو به صورت وکالتی اکیدا خودداری کنید.
- هنگام خرید خودرو حتما همه کلیدهای یدکی را از فروشنده تحویل بگیرید.
- از قراردادن سوئیچ و دسته‌کلید داخل خودرو خودداری کنید.
حتی اگر خودروی خود را در پارکینگ منزل یا داخل حیاط پارک می‌کنید، سوئیچ آن را بردارید.
- خودروی خود را به تعمیرگاه‌های غیرمعتبر و ناشناس نسپارید.
-خودروی خود را تنها به مراکز تعمیر دارای جواز کسب بسپارید و به‌هیچ‌وجه به تعمیرگاه‌ها و صافکاری‌های مستقر در کنار خیابان اعتماد نکنید.
- حتی در تعمیرگاه‌های معتبر نیز در صورت امکان تا پایان تعمیرات در محل بمانید؛ اگر این امر امکان‌پذیر نیست، کلیدهای غیرضروری نظیر کلید قفل و زنجیر و کلید منزل را از دسته‌کلید جدا کنید و همراه خود ببرید.
-از سپردن سوئیچ خودروی خود به اشخاص غیرمطمئن خودداری کنید.
- ساخت کلیدهای یدکی خودروی خود را به افراد متفرقه و ناشناس نسپارید.
- در صورت سپردن خودرو به یک تعمیرگاه معتبر نیز سوئیچ را فقط به مسئول تعمیرگاه تحویل دهید و کلیدهای غیرضروری را از دسته‌کلید جدا کنید.
- اگر خودروی خود را در پارکینگ دارای نگهبان پارک می‌کنید، در صورت لزوم، سوئیچ را تنها به نگهبان تحویل دهید.
-اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان بنشینند.
- اگر خودرویتان دچار مشکل فنی شد که برای حل آن به کمک دیگران نیاز داشتید، خودتان پشت فرمان بنشینید و بقیه کارها، نظیر هل‌دادن خودرو را به دیگران بسپارید.
- در صورتی که برای پارک خودرو یا خارج‌شدن از محل پارک دچار مشکل شده‌اید، پیشنهاد افراد غریبه را برای نشستن پشت فرمان به منظور کمک به خودتان نپذیرید؛ این توصیه به‌ویژه درباره خانم‌ها و افراد سالخورده صادق است.
- در زمان فروش خودروی خود، هرگز به یک غریبه اجازه ندهید به بهانه امتحان‌کردن خودرو، به‌تنهایی پشت فرمان بنشیند، حتی اگر پیشنهاد کرد خودروی خود را نزد شما بگذارد نپذیرید، زیرا احتمال سرقتی‌بودن این خودرو وجود دارد.
منبع: روزنامه شرق
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟