مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


۲۱ توصیه برای جلوگیری از سرقت خودرو

حوادث | پنجشنبه ۲۴ دي ۹۴ ساعت ۱۴:۲۹ | نسخه چاپي

سرهنگ امیر فراستی. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، عوامل مختلفی مانند مجهز نبودن خودرو به لوازم ایمنی، ترک‌کردن خودرو با موتور روشن، رهاکردن خودرو در معابر بدون رعایت اصول امنیتی، سپردن سوئیچ به افراد غیرمطمئن و بی‌احتیاطی هنگام سوار‌کردن مسافر، توقف در مکان ناامن هنگام استراحت موجب کاهش ضریب امنیت و امکان بروز سرقت می‌شود.
برای جلوگیری از بروز سرقت خودرو باید به نکات زیر را توجه کنیم.
-همیشه هنگام رانندگی درهای خودرو را قفل کنید.
-اگر به هر دلیلی، مثلا پیاده‌شدن یک سرنشین، درِ خودرو باز شد، قبل از حرکت، مجددا آن را قفل کنید.
- هنگام توقف پشت چراغ قرمز، دقت کنید که حتما درها قفل باشند.
- هنگام پارک‌کردن خودرو برای مدتی طولانی، هرازچندگاهی به خودروی خود سر بزنید.
- تا حد امکان از خرید خودرو از افراد غیرمطمئن و ناشناس خودداری کنید.
- حتما قبل از انجام هرگونه معامله، با اعلام شماره پلاک خودروی موردنظر، درخصوص سرقتی‌بودن یا نبودن آن از پلیس ١١٠ استعلام کنید و آن را برای بازدید نزد کارشناس ببرید.
- سعی کنید خرید و فروش خودرو را در بنگاه‌های معتبر و مراکز رسمی خریدوفروش خودرو انجام دهید و از انجام معامله با دلالان بیرون از این مراکز بپرهیزید. خودروهایی که وارد این مراکز می‌شوند، ‌توسط مأموران آگاهی موردبررسی قرار می‌گیرد و با بررسی سیستم آنلاین خودروهای سرقتی ثبت‌شده در کلانتری‌ها، ‌از نظر سرقتی‌بودن یا نبودن کنترل می‌شوند.
- از خرید خودرو به صورت وکالتی اکیدا خودداری کنید.
- هنگام خرید خودرو حتما همه کلیدهای یدکی را از فروشنده تحویل بگیرید.
- از قراردادن سوئیچ و دسته‌کلید داخل خودرو خودداری کنید.
حتی اگر خودروی خود را در پارکینگ منزل یا داخل حیاط پارک می‌کنید، سوئیچ آن را بردارید.
- خودروی خود را به تعمیرگاه‌های غیرمعتبر و ناشناس نسپارید.
-خودروی خود را تنها به مراکز تعمیر دارای جواز کسب بسپارید و به‌هیچ‌وجه به تعمیرگاه‌ها و صافکاری‌های مستقر در کنار خیابان اعتماد نکنید.
- حتی در تعمیرگاه‌های معتبر نیز در صورت امکان تا پایان تعمیرات در محل بمانید؛ اگر این امر امکان‌پذیر نیست، کلیدهای غیرضروری نظیر کلید قفل و زنجیر و کلید منزل را از دسته‌کلید جدا کنید و همراه خود ببرید.
-از سپردن سوئیچ خودروی خود به اشخاص غیرمطمئن خودداری کنید.
- ساخت کلیدهای یدکی خودروی خود را به افراد متفرقه و ناشناس نسپارید.
- در صورت سپردن خودرو به یک تعمیرگاه معتبر نیز سوئیچ را فقط به مسئول تعمیرگاه تحویل دهید و کلیدهای غیرضروری را از دسته‌کلید جدا کنید.
- اگر خودروی خود را در پارکینگ دارای نگهبان پارک می‌کنید، در صورت لزوم، سوئیچ را تنها به نگهبان تحویل دهید.
-اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان بنشینند.
- اگر خودرویتان دچار مشکل فنی شد که برای حل آن به کمک دیگران نیاز داشتید، خودتان پشت فرمان بنشینید و بقیه کارها، نظیر هل‌دادن خودرو را به دیگران بسپارید.
- در صورتی که برای پارک خودرو یا خارج‌شدن از محل پارک دچار مشکل شده‌اید، پیشنهاد افراد غریبه را برای نشستن پشت فرمان به منظور کمک به خودتان نپذیرید؛ این توصیه به‌ویژه درباره خانم‌ها و افراد سالخورده صادق است.
- در زمان فروش خودروی خود، هرگز به یک غریبه اجازه ندهید به بهانه امتحان‌کردن خودرو، به‌تنهایی پشت فرمان بنشیند، حتی اگر پیشنهاد کرد خودروی خود را نزد شما بگذارد نپذیرید، زیرا احتمال سرقتی‌بودن این خودرو وجود دارد.
منبع: روزنامه شرق
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟