فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


اساسنامه فدراسیون فوتبال «هوا» شد

ورزش | پنجشنبه ۲۴ دي ۹۴ ساعت ۱۴:۲۳ | نسخه چاپي

مجمع فدراسیون فوتبال روز گذشته طبق موعد مقرر برگزار شد و اتفاقات به‌نسبت مهمی افتاد؛ ابتدای این جلسه با بررسی صورت‌های مالی فدراسیون، شروع شد که اولین اختلاف‌نظرها از همین نقطه اوج گرفت.
به گزارش شرق، علی‌اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس، و قنبرزاده، مدیرعامل باشگاه نفت، مخالفان سرسخت گزارش مالی قرائت‌شده و البته بندهای گنجانده‌شده در بخش‌هایی از این موضوع بودند که باعث شد تنش به‌نسبت ملموسی، همان ابتدا شکل بگیرد؛ هرچند با توضیحات و بعضا تذکرات علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، این موضوع درنهایت حل‌وفصل شد و گزارش مالی فدراسیون فوتبال با شرایط جدیدی که اعمال شد، موردتأیید اعضای مجمع قرار گرفت.
همچنین در حاشیه همین مورد هم بودجه سال آینده فدراسیون فوتبال مشخص و قرار شد ٥٠‌ میلیارد تومان به‌عنوان بودجه در نظر گرفته شود. البته کفاشیان اعلام کرد ١٠‌ میلیارد تومان از این رقم به تیم‌ ملی بزرگسالان، ٢,٥‌ میلیارد به تیم‌های پایه، ٢.٥‌ میلیارد به تیم‌های بانوان، یک‌ میلیارد به فوتسال و یک‌ میلیارد به فوتبال ساحلی اختصاص پیدا کرده و بقیه این بودجه نیز صرف پروژه‌های عمرانی فدراسیون و حقوق و مزایای اعضای فدراسیون فوتبال خواهد شد.
پاتک مشابه وزیر و معاون
بااین‌حال مهم‌ترین اتفاقی که روز گذشته در مجمع رخ داد، موضوع تصویب اساسنامه جدید بود که بندهای تازه آن چند روز قبل روی خروجی بسیاری از سایت‌ها قرار گرفته بود. یک روز قبل از شروع مجمع، سجادی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش، با اشاره به این موضوع که بندهای گنجانده‌شده به نفع عده‌ای خاصی اعمال شده، به اساسنامه تاخت؛ مشابه این رفتار را روز گذشته، محمود گودرزی، وزیر ورزش، هم انجام داد. گودرزی که روز گذشته دیر به مجمع رسید، خیلی زود حرف‌هایش را زد و زود هم مجمع را ترک کرد.
وزیر ورزش گفت: «ما به‌عنوان معلم ورزش قائل به این هستیم که باید به ورزش به‌عنوان یک امر فرهنگی نگاه کرد. باید از چیزی که خدشه‌ای به خانواده ورزش وارد کند، جلوگیری کرد. ما نزدیک انتخابات فدراسیون فوتبال هستیم. لوایح، طرح‌ها، آیین‌نامه‌ها و... نباید این شائبه را ایجاد کند که من نوعی چگونه ارتقا پیدا می‌کنم یا جایم حفظ می‌شود. ممکن است افراد پوئن‌هایی به هم بدهند.
البته مذاکره و لابی‌کردن ‌اجتناب‌ناپذیر است ولی اگر این مسئله بر ما در مصوبات، آیین‌نامه و اساسنامه غلبه پیدا کند، موضوع شکل دیگری پیدا می‌کند. انتخابات است و همه به ‌دنبال ارائه برنامه برتر هستند و امیدوارم اتفاق خوبی رخ دهد و شرایط بهتری در برنامه‌ها داشته باشیم. البته نه به این معنا که فدراسیون فعلی عوض شود یا نشود. کل حرف من این است از تصمیماتی که شائبه ایجاد می‌کند، جلوگیری کنیم». صحبت‌های وزیر که شباهتی به حرف‌های تعداد دیگری از اعضای مجمع داشت، درنهایت باعث شد بررسی اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال از دستور جلسه خارج و به سال آینده موکول شود.
علی کفاشیان هم با تأیید همین موضوع گفت: «برخی‌ها شائبه‌هایی را ایجاد کرده بودند که اصلاح و تغییرات صورت‌گرفته در اساسنامه به دلیل درپیش‌بودن انتخابات فدراسیون فوتبال در راستای منافع فدراسیون صورت گرفته است. ضمن اینکه چند روز پیش، فیفا یک‌سری اساسنامه برای ما ارسال کرد که در آن تغییراتی داده شده بود؛ از جمله اینکه تعداد کمیته‌ها کاهش پیدا کرده یا تعداد تیم‌های حاضر در جام‌جهانی زیاد شده است. این موضوع قرار است در مجمع بعدی فیفا بررسی شود و ما باید این تغییرات جدید را نیز در نظر بگیریم.
باید گزارش حسابرسی نیز کامل شود و بر همین اساس، اساسنامه با اصلاحیه‌های جدید در مجمع آبان یا آذر سال ٩٥ ارائه شود». در روزهای گذشته، کارشناسان و رسانه‌ها انتقادهای زیادی از نسخه جدید اساسنامه کرده بودند و اصلاحات پیشنهادی را به سود رئیس کنونی می‌دانستند.
شکایت و پس‌گیری شکایت از صداوسیما
مجمع روز گذشته البته گریز کوچکی هم به مسئله حق پخش تلویزیونی زد و درنهایت با یک رأی‌گیری ساده قرار بر آن شد تا سازمان لیگ از صداوسیما به خاطر نپرداختن حق پخش تلویزیونی شکایت کند. البته این موضوع در شرایطی عنوان شد که وزیر ورزش، قبل از ضدحمله‌زدن به فدراسیون فوتبال خبری را درباره موضوع حق پخش به اهالی مجمع داد: «دولت تدبیر و امید به پیشنهاد بنده دیروز (سه‌شنبه) تصویب کرد حق پخش متعلق به ورزش است. ٩٠ درصد این حق پخش به فوتبال برمی‌گردد. چیزی حدود ٣٠٠‌ میلیارد تومان درآمدی است که سالانه حق فوتبال است ولی به آن تعلق نگرفته است.
مجلس شورای اسلامی هم در تأیید یا رد این لایحه تأثیرگذار است». اتفاقا بعد از اینکه موضوع شکایت از صداوسیما مطرح شد، هرچند در میان شگفتی، امیر عابدینی، یکی از اعضای هیأت‌رئیسه سازمان لیگ، با رد شکایت از صداوسیما گفت قصد انجام چنین کاری را ندارند.
انتخابات هم پر!
درنهایت هم یکی دیگر از موضوعات مهمی که روز گذشته در مجمع درباره‌اش تبادل نظر شد، زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال بود که مطابق با انتظار، این زمان هم عقب افتاد. در شرایطی که گفته می‌شد انتخابات، اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، درنهایت تصمیم برآن شد که اردیبهشت سال آینده انتخابات ریاست فدراسیون برگزار شود.
علی کفاشیان ضمن اشاره به همین موضوع، گفت: «اگر بخواهیم طبق قانون و روزشمار، انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را برگزار کنیم، این کار باید در تاریخ ٢٧ اسفند ٩٤ برگزار شود اما با توجه به اینکه قبل از این تاریخ، انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شده و پس از آن نیز وارد تعطیلات می‌شویم، در عمل امکان برگزاری انتخابات در اسفندماه وجود نداشته و باید در فروردین یا اردیبهشت‌ماه سال ٩٥ برگزار شود».
درنهایت هم پس از اعلام این موضوع از سوی رئیس فدراسیون فوتبال، اعضای حاضر در مجمع به پیشنهاد کفاشیان درخصوص برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در فروردین یا اردیبهشت سال ٩٥ رأی مثبت دادند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟