دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.


یک چهارم آمریکایی‌ها اسلحه دارند

یک چهارم آمریکایی‌ها اسلحه دارند

| چهارشنبه ۲۳ دي ۹۴ ساعت ۱۶:۳۰ | نسخه چاپي

باراک اوباما روز سه شنبه در حالی که اشک از چشمانش جاری شده بود، قول داد تا خشونت‌های ناشی از استفاده از سلاح گرم را با یا بدون کمک کنگره پایان دهد.
به گزارش فرادید به نقل از بیزینس اینسایدر، اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، طرح کلی برنامه اجرایی‌اش در ارتباط با قوانین فروش سلاح را بیان کرد.
یکی از نکات اصلی طرح وی افزایش واگذاری گواهینامه‌های فروش سلاح است که بتوانند به کمک آن از مشتریان احتمالی، بررسی‌های اولیه را به جای آورند. از این طریق آن‌ها خواهند توانست دست خریداران ممنوعه سلاح را کوتاه کنند.
آقای اوباما در ادامه گفت: «این اقدامات به تنهایی کافی نخواهد بود. ما به کمک کنگره نیاز داریم. دولت در صورت عدم همکاری کنگره از توان لازم برخوردار نیست. اما اگر کنگره همکاری کند، ما می‌توانیم جرائم ناشی از فروش سلاح را کم کنیم.»
جمهوری خواهان آمریکا بلافاصله پس از سخنرای آقای اوباما مواضع تندی را علیه او گرفتند. جنگ لفظی بین دو حزب دموکرات‌ها و جمهوری خواهان آمریکا بالا گرفته و دانستن مواردی لارم است. در ادامه حقایقی در مورد قوانین فروش سلاح در آمریکا خواهید خواند.
بر اساس گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۴، ۳۱ درصد خانواده‌های آمریکایی سلاح گرم در اختیار دارند. این آمار در واقع کمترین میزان در چهل سال گذشته بوده است.
یک
۲۲.۴ درصد از جمعیت بالغ آمریکا در سال ۲۰۱۴ اسلحه گرم در اختیار داشتند. این آمار تنها کمی از رقم ۲۰.۶ درصدی سال ۲۰۱۰ (به عنوان رکورد کمترین سال) بیشتر است.
دو
۲۳ میلیون بررسی اولیه از مردم آمریکا توسط FBI در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. این رقم حدود سه برابر ۸.۵ میلیون بررسی اولیه‌ای بود که در سال ۲۰۰۰ صورت گرفت.
سه
در سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۱۱ میلیون اسلحه در ایالات متحده تولید شد. این در حالی بود که تیراندازی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ رخ داده بود. علاوه بر آن، در سال ۲۰۱۰ تنها ۵.۴ میلیون سلاح گرم در این کشور تولید شده بود.
آنچه
چهار
۴۸ درصد آمریکایی‌ها «محفاظت از خود» و ۳۲ درصد نیز «شکار» را دلیل در اختیار داشتن سلاح گرم عنوان کرده‌اند. این در حالی بود که در سال ۱۹۹۹ میلادی، آمار شکار ۴۹ درصد و محفاظت از خود نیز ۲۶ درصد بود.
پنج
اولین تیراندازی سال ۲۰۱۶ تنها ۱۵ دقیقه پس از تحویل سال میلادی صورت گرفت، یعنی در ۱۵ دقیقه بامداد یک ژانویه ۲۰۱۶ میلادی.
شش
قتل‌های مربوط به استفاده از سلاح گرم از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۱ حدود ۳۹ درصد کاهش را به خود دید.
هفت
قتل با سلاح گرم از هر ۱۰۰ هزار نفر در ایالات متحده در سال ۲۰۱۰ معادل ۲.۹۷ درصد بود. این آمار در ونزوئلا ۳۸.۹۷ درصد و در کانادا ۰.۵۱ درصد است.
هشت
تا سال ۲۰۰۹ در ایالات متحده، حدود ۳۱۰ میلیون سلاح گرم در دست غیرنظامیان بود. آمارهای جدید حاکی از افزایش آن است.
نه
شهر کنساو در ایالت جورجیا در سال ۱۸۹۲ قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، تمامی ساکنین بالاجبار باید سلاح حمل کنند. این قانون همچنان سندیت دارد، اما راه‌هایی برای در رفتن از زیر آن نیز وجود دارد.
ده
خودکشی با سلاح گرم بین گروه سنی ۱۵ تا ۳۴ دومین عامل مرگ شناخته می‌شود. این روش در بین تمامی گروه‌های سنی رتبه دهم را کسب کرده است.
یازده
۳۷۲ مورد به تیر بستن دست جمعی (حداقل چهار زخمی یا مجروح) در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ مشاهده شد. در سال گذشته میلادی، ۴۷۵ مورد کشته و ۱۸۷۰ نفر نیز مجروح شدند.
آنچه
دوازده
۸۰ درصد افرادی که در سال گذشته میلادی به سمت جمعیت شکیک کرده‌اند، به طور قانونی سلاح گرم خریداری کرده بودند.
سیزده
در روز کریسمس سال گذشته، ۲۷ نفر به ضرب گلوله کشته شدند. این رقم با تعداد کشته شدگان توسط سلاح گرم در همان روز در کشورهای اتریش، نیوزیلند، نروژ، اسلوونی، برمودا، استونی، ایسلند و هنگ‌کنگ برابر بود.
چهارده
۴۷ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که قوانین مربوط به حمل و خرید سلاح باید سختگیرانه‌تر شود. در سال ۲۰۱۲، این آمار ۵۸ درصد بود. به نظر می‌رسد تیراندازی دبستان سندی هوک نظر مردم را تغییر داده است.
پانزده
۸۵ درصد آمریکایی‌ها موافق اجرای قانون بررسی‌های اولیه از خریداران سلاح گرم هستند. به طور کلی، ۸۸ درصد دموکرات‌ها و ۷۹ درصد جمهوری خواهان موافق اجرای این قانون هستند.
شانزده
بین ۲۰۰۰ تا ۵۲۰۰ نمایشگاه اسلحه در طول سال در ایالات متحده برگزار می‌شود.
هفده
بورس سهام کمپانی اسلحه سازی «اسمیت اند وسون» در سال ۲۰۱۵ افزایشی ۱۳۲.۱ واحدی داشت. همچنین سهام کمپانی‌های اسلحه سازی «استروم روجر» و «ویستا» نیز با ۷۲.۱ و ۲۹.۹ واحد افزایش، صعود چشمگیری داشت.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟