تنها خودروی" رنو 3" در ایران (+عکس)

این خودرو که یک رنو 3 با مدل 1946 میلادی است در وضعیت بسیار خوبی نگهداری شده است.


تنها خودروی" رنو 3" در ایران (+عکس)

این خودرو که یک رنو 3 با مدل 1946 میلادی است در وضعیت بسیار خوبی نگهداری شده است.


تست و برسی شاسی بلند جدید رنو در ایران / وقتی قد بلند رنو، سانتافه را تهدید می کند (+عکس)

بعد از هشت بار مسابقه درگ با هیوندای سانتافه MPi 178 اسب بخار، به طور قطع می توان گفت که شتاب اولیه و ثانویه کولئوس از سانتافه بهتر است.فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


چشمه های اشعه X در کهکشان زن بر زنجیر

| جمعه ۱۸ دي ۹۴ ساعت ۰:۰ | نسخه چاپي

کهکشان آندرومدا یا زن برزنجیر با فاصله ی ۲.۵ میلیون سال نوری از زمین، یک کهکشان بزرگ در همسایگی ماست که در این تصویر ۴۰ چشمه درخشان پرتو X آن آشکار شده است.
چشمه_های__اشعه__X_در_کهکشان_زن_بر_زنجیر_نجوم_آماتوری______نجوم__
به گزارش خبرآنلاین، در این تصویر که برشی از کهکشان آندرومدا است، داده های تصویری تلسکوپی طیف سنج هسته ای ناسا (نوستار، NuSTAR) دیده می‌شود. این بهترین تصویری است که تاکنون در طیف پرتوهای X پرانرژی از این همسایه مارپیچی گرفته شده است.
در این نما حدود ۴۰ چشمه درخشان پرتو X آشکار شده است. هر یک از این چشمه ها یک سامانه ی دوتایی پرتو ایکس است که در آن یک سیاهچاله یا یک ستاره نوترونی به گرد همدمی که یک ستاره ی معمولی است می چرخد.
کهکشان بزرگ آندرومدا و راه شیری بزرگ‌ترین اعضای گروه محلی کهکشان ها هستند. آندرومدا به اندازه ی کافی به ما نزدیک هست که نوستار بتواند جمعیت دوتایی های پرتو ایکسی آن را با جزییات بررسی کرده و آن را با جمعیت دوتایی های پرتو ایکسی کهکشان خودمان مقایسه کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: نجوم ،

دیدگاه شما چیست؟