این مردهای بی مسئولیت...

گاهی اوقات افراد می دانند در زندگی چه می خواهند اما گام برداشتن در آن راستا مشکل است.


پنج ویژگی در مگان‌های جدید رنو+تصاویر

در نگاه اول مگان‌های جدید رنو کاملا جذاب و هیجانی به نظر می‌رسند. این خودروها با ارتفاع کم، حالت اسپورت، ظرفیت دینامیکی بالا و طراحی اغوا کننده نظر مردم و کارشناسان را برانگیخته‌اند. با تمامی این اوصاف این خودروها نشان‌های کلاسیک بودن خود را نیز حفظ کرده‌اند.


اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با یارانه ۵درصدی به تولید

مدیرعامل بانک توسعه صادرات از اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با یارانه ۵درصد از محل منابع داخلی بانک، برای تأمین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.


راه حل جنگ طلبان کنگره آمریکا برای بحران سوریه: ترور «بشار اسد»

یک نشریه آمریکایی با اشاره به تلاش جنگ طلبان حاضر در کنگره آمریکا (شاهین ها) برای روی آوردن به گزینه های نظامی شدید در قبال سوریه از پیشنهاد ...


«لیسانسه‌ها» بعد از وزارت کشور به مرزداران رسیدند+تصاویر

عوامل مجموعه تلویزیونی «لیسانسه‌ها» دوباره به لوکیشن اصلی خود مرزداران بازگشتند.


چشمه های اشعه X در کهکشان زن بر زنجیر

| جمعه ۱۸ دي ۹۴ ساعت ۰:۰ | نسخه چاپي

کهکشان آندرومدا یا زن برزنجیر با فاصله ی ۲.۵ میلیون سال نوری از زمین، یک کهکشان بزرگ در همسایگی ماست که در این تصویر ۴۰ چشمه درخشان پرتو X آن آشکار شده است.
چشمه_های__اشعه__X_در_کهکشان_زن_بر_زنجیر_نجوم_آماتوری______نجوم__
به گزارش خبرآنلاین، در این تصویر که برشی از کهکشان آندرومدا است، داده های تصویری تلسکوپی طیف سنج هسته ای ناسا (نوستار، NuSTAR) دیده می‌شود. این بهترین تصویری است که تاکنون در طیف پرتوهای X پرانرژی از این همسایه مارپیچی گرفته شده است.
در این نما حدود ۴۰ چشمه درخشان پرتو X آشکار شده است. هر یک از این چشمه ها یک سامانه ی دوتایی پرتو ایکس است که در آن یک سیاهچاله یا یک ستاره نوترونی به گرد همدمی که یک ستاره ی معمولی است می چرخد.
کهکشان بزرگ آندرومدا و راه شیری بزرگ‌ترین اعضای گروه محلی کهکشان ها هستند. آندرومدا به اندازه ی کافی به ما نزدیک هست که نوستار بتواند جمعیت دوتایی های پرتو ایکسی آن را با جزییات بررسی کرده و آن را با جمعیت دوتایی های پرتو ایکسی کهکشان خودمان مقایسه کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: نجوم ،