ماشین‌هایی که برای ما ایرانیها به‌یادماندنی‌اند+ تصاویر

در کشور ما و در کنار عناوین و اسامی استاندارد و جهانی خودروها، مصرف‌کنندگان ذوق و سلیقه به خرج می‌دادند و گاه برای محصولی خاص نامی محلی و ایرانی ...


زوج های تهرانی برای خرید مسکن ۱۷ میلیون تومان تسه بخرند

در حالی که در ماه های گذشته قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن مرز ۱۰۰ هزار تومان را هم رد کرده بود در حال حاضر گرانترین تسه به قیمت تقریبا ۸۰ ...


زن جوان قربانی مرد هوسران

مرد جوان که در جنایتی انتقامجویانه، نیمه‌های شب مرد جوان و همسرش را به رگبار بسته بود پس ازانتقال به محل جنایت و در مقابل بازپرس و کارآگاهان جنایی جزئیات ماجرا را تشریح کرد.متهمان ردیف اول حمله‌های سایبری در جهان

روز به روز بر توان هکرها در جهان افزوده می‌شود و کاربران عادی، فعالان عرصه تجارت، مراکز دولتی و... اگر بخواهند واکنشی مناسب نسبت به این حمله‌های سایبری داشته باشند، باید بر آگاهی خود بیفزایند تا توانمندتر شوند.


کتابفروشی بسیار غیرعادی در مرکز خرید لوکس ژاپن +عکس

| پنجشنبه ۱۷ دي ۹۴ ساعت ۲۳:۵۲ | نسخه چاپي

کتابفروش ژاپنی یوشی یوکی موریوکا شیوه بسیار غیرمعمولی برای فروش کتاب دارد، او تنها در یک زمان، یک کتاب را در فروشگاه کوچکش واقع در گینزا (ناحیه مرکز خرید لوکس توکیو) می فروشد. او هر هفته تنها به فروش نسخه هایی از یک کتاب بسنده می کند.

به گزارش پرشین وی شاید فکر کنید، اصلا نام این فروشگاه را نمی توان کتاب فروشی گذاشت، چرا که حتی لازم نیست دقیقه ای را صرف تماشا و جستجو در بین صدها کتاب کنید، ولی موریوکا هرگز قصدش راه اندازی یک کتابفروشی کلاسیک نبوده است. بیشتر شبیه سرویس پیشنهادی کتاب در هفته است، شما تنها به آنجا رفته و کتاب انتخاب شده برای آن هفته را خریداری می کنید و بار انتخاب کتاب از میان صدها گزینه از دوش شما برداشته می شود.

کتابفروشی_بسیار_غیرعادی_در_مرکز_خرید_لوکس_ژاپن_+عکس_کتاب______ژاپن__

موریوکا به خبرگزاری گاردین گفت:پیش از راه اندازی فروشگاه کتاب در گینزا، به مدت ۱۰ سال، کتابفروشی دیگری در کایاباچو اداره می کردم. در آنجا من حدود ۲۰۰ کتاب مختلف داشتم و هر ساله به مناسبت های مختلف چندین کتاب دیگر را نیز سازماندهی می کردم. در طول آن مناسبت ها متوجه شدم که مردم به دنبال تنها یک کتاب مشخص به فروشگاه می آیند. از آنجا که این تجربه چندین بار تکرار شد، من با خود گفتم شاید بتوان کتابفروشی را تنها با یک کتاب نیز اداره کرد.

او برای پرداخت هزینه مالی فروشگاه جدید، کلکسیون بزرگ تبلیغاتی خود متعلق به دوران جنگ ژاپن که برای داشتن تصاویر غیرمرسوم و قوی مشهور بود را فروخت.

کتابفروشی_بسیار_غیرعادی_در_مرکز_خرید_لوکس_ژاپن_+عکس_کتاب______ژاپن__

فروشگاه مذکور با داشتن دیوارهای بتونی و سقفی که به زحمت با لایه ای از رنگ سفید نقاشی شده و به گزارش پرشین وی همچنین کف پوش بتونی خام در حداقل کامل قرار دارد. یک دراور سبک قدیمی که به عنوان پیشخوان نیز از آن استفاده می شود در آن قرار داشته و یک میز سست در مرکز فروشگاه، عنوان هفته را در معرض دید مشتریان قرار می دهد.

طبق گفته موریوکا، این شیوه مزیت ویژه ای دارد و می تواند کتاب و جهان داخل آن و داستانش را برای مشتری ها تبدیل به یک چیز زنده کند. او می گوید:برای مثال وقتی کتابی درمورد گل ها به فروش می رود، مغازه می تواند گلی را نمایش دهد که در حقیقت داخل کتاب وجود دارد همچنین من از نویسندگان و ناشران تقاضا می کنم تا جایی که می توانند در کتابفروشی حضور داشته باشیند. با این کار کتاب دوبعدی تبدیل به تجربه و تابلویی سه بعدی می شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: