۹ کشته بر اثر آتش سوزی در ایالت اوکلند آمریکا

منابع خبری محلی از کشته شدن دست کم ۹ تن از افراد حاضر در یک کلوپ شبانه واقع در اوکلند آمریکا خبر دادند.


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه ...


پیشرفت ۵۵ درصدی ساخت پایانه جدید شرق؛ افتتاح پایان سال ۹۶

مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق گفت: پروژه پایانه جدید شرق به پیشرفت ۵۵ درصدی رسیده است و تابستان سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.


۹ راهکار برای مقابله با بدعهدی‌ امریکا؛ از قطع همکاری تا غنی‌سازی ۱۹۰ هزارسویی

مجلس در قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» راه‌کارهایی به دولت برای مقابله با بدعهدی‌‌های امریکا ارائه ...


۸ دستور حرکتی اندروید که استفاده از این سیستم عامل را سرعت می دهند

دستورهای حرکتی مختلفی در سیستم عامل اندروید وجود دارند که باعث سریع‌تر شدن کار‌ها می‌شوند. این دستورها در بخش‌های مختلفی از این سیستم عامل ...


گزارشی تلخ از کاسبی جدید در فوتبال ایران

گزارشی تلخ از کاسبی جدید در فوتبال ایران

ورزش | سه شنبه ۱۵ دي ۹۴ ساعت ۱۹:۲۶ | نسخه چاپي

فساد در فوتبال تهران به‌ویژه در بخش پایه هرچند وقت یک‌بار ازسوی افراد مختلف برملا می‌شود اما به نظر می‌رسد گوش کسی در فدراسیون بدهکار نیست.
حتی کفاشیان درچند ماه اخیر ٢ سمت جدید را به نام رئیس هیأت فوتبال تهران زده که این خود شائبه‌های زیادی را به وجود می‌آورد. البته به نظر می‌رسد اقداماتی ازسوی سازمان بازرسی در دست انجام است و بعد از ضبط مدارک دفتر کفاشیان،‌ این‌بار ماموران به سراغ دفتر حبیب‌‌الله شیرازی رفته و وسایل او را ضبط کردند.
ماموران سازمان بازرسی در هیأت فوتبال
برخی رسانه‌ها روز گذشته مدعی شدند ماموران یکی از نهادهای بازرسی با حضور در دفتر حبیب‌الله شیرازی رئیس هیأت فوتبال تهران، دفتر او را بازرسی کردند و شنیده شده که همه اسناد و مدارک دفتر او ضبط شده است.
حبیب‌الله شیرازی از روسای هیأت‌های استانی نزدیک به علی کفاشیان است که به تازگی به عضویت هیأت‌رئیسه سازمان لیگ برتر و کمیته داوران هم درآمده است.
اتهام جدید به آقای رئیس
با این‌که در سال‌های اخیر اتهام‌های زیادی ازسوی اهالی فوتبال تهران به رئیس هیأت وارد شده اما حبیب‌الله شیرازی توانست ‌سال گذشته بار دیگر به ریاستش در این هیأت ادامه دهد.
حالا با گذشت یک‌سال از دوره جدید به نظر می‌رسد اتهامات بسیار وسیع‌تر شده است.
مهدی بابایی، رئیس هیأت فوتبال جنوب‌غرب تهران دراین‌باره می‌گوید: «تاکنون ١٣٠ تیم را بدون برنامه به فروش گذاشته‌اند و ما را به بخش محلات تبدیل کردند. معلوم نیست پول فروش این تیم‌ها به جیب چه کسی رفته است. شیرازی اصرار به حضور برادرزاده و برادرش برای کار در هیأت فوتبال حوزه جنوب‌غرب داشت. ضمن این‌که پسرش نیز در خیلی از پست‌ها حضور دارد. این افراد به هیأت‌ها تحمیل شدند و هر زمانی که دلشان می‌خواست، سرکار می‌آمدند.»
داداش‌زاده: پول تیم‌های بازیکن‌ساز کجا می‌رود؟
بهزاد داداش‌زاده، مربی فوتبال پایه تهران درباره اتهاماتی که به شیرازی وارد شده، می‌گوید: «من از ‌سال ٨٣ در فوتبال پایه تهران کار می‌کنم و بازیکنان زیادی را ساختم و تیم‌هایم با وجود زدوبند برخی از آقایان قهرمان شده‌اند. با این حال من باید برای ورودی مسابقات ٥‌میلیون تومان پول بدهم اما برخی از آقایان که از نزدیکان رئیس هستند، هیچ پولی پرداخت نمی‌کنند. وقتی هم که می‌خواهم امتیاز تیمم را بفروشم، به من پول اندکی می‌دهند و به قیمت چندبرابر به فرد دیگری می‌فروشند. فقط این موضوع نیست؛ چون از ٢٠ بازیکن هر تیمی که دوستانشان هستند، ١٥ بازیکن با پول وارد تیم می‌شوند و هیچ نهادی هم نیست جلویشان را بگیرد.»
وی همچنین می‌افزاید: «شیرازی با کفاشیان هماهنگ است و با این‌که بارها گفته‌ایم شیرازی چه کارهایی می‌کند، رئیس فدراسیون بی‌تفاوت از کنارش می‌گذرد. حتی به حراست فدراسیون که می‌گوییم،‌ جوابشان این است که کفاشیان باید این مسائل را بررسی کند. فقط درحوزه شمال‌غرب تهران که من خبر دارم، امسال ٥٥٠‌میلیون برای ورودی تیم‌ها پول گرفتند اما معلوم نیست این پول کجا رفته است. زمین‌های تهران دست چه کسانی است و مسئولان هیأت تهران هم که از دوستان آقای رئیس هستند. بازی‌ها را با تبانی درمی‌آورند تا تیم مدنظرشان بالا برود اما تا صدای ما درمی‌آید، می‌گویند اینطور نیست. »
شیرازی: تمام اتهامات را رد می‌کنم
حبیب‌الله شیرازی، رئیس هیأت فوتبال تهران درباره این‌که گفته می‌شود، ماموران نهادی بازرسی وسایل دفتر او را ضبط کردند، می‌گوید: «این مسائل شایعاتی بیش نیست و من صد‌درصد آن را تکذیب می‌کنم. یکسری از آقایان که منافعشان قطع شده، چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند.»
وی در واکنش به اتهاماتی مبنی بر فروختن امتیاز ١٣٠ تیم و فامیلی‌شدن هیأت فوتبال تهران می‌افزاید: «بابایی، مسئولی که این اتهامات را وارد کرده، خودش بارها تخلفات و اشتباهاتی داشته که به اطلاع مدیرکل نیز رسانده‌ایم. با این حال قرار شد یک فرصت دیگر به او بدهیم اما این فرد دست پیش را گرفته تا تخلفات جدیدش رو نشود. این صحبت‌هایی که مطرح شده، فرافکنی است و از نظر قضائی نیز قابل پیگیری است. من نه برادرم را به هیأت فوتبال بردم، نه دخترش. تنها پسرم از ابتدای کار کنار من هست که اجازه‌اش را از کفاشیان گرفتم و کمک زیادی هم به من می‌کند.»
فوتبال پایتخت به کجا می‌رود؟
به نظر می‌رسد وضع نامناسبی در هیأت فوتبال تهران وجود دارد و به همین دلیل شاهد رشد تیم‌های پایه در فوتبال پایتخت نیستیم. این‌که تا چه حد این اتهامات می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد، مشخص نیست اما در هرصورت مشخص است کفاشیان به شیرازی،‌ رئیس این هیأت کاملا اعتماد داشته و سعی می‌کند همواره در برابر اتهامات از او حمایت کند.
باید نشست و دید که آیا در روزها یا ماه‌های آینده با تغییرات احتمالی در رأس فدراسیون، تحولی در فوتبال تهران نیز به وجود می‌آید یا خیر. شاید خیلی از خانواده‌ها با امید فراوان فرزندان خود را به مدارس و تیم‌های فوتبال می‌فرستند و حتی حاضرند از خرج زندگی‌شان بزنند و خرج آنها را بدهند اما درنهایت این پول به دست یکسری افراد سودجو می‌افتد که هیچ تعهدی برای پیشرفت فوتبال و استفاده از شایسته‌ترین‌ها نداده‌اند.
منبع: روزنامه شهروند
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: