صحنه‌های زشت‌ با حضور 5 پسر در پارک بانوان

شنیده بودم در پارک ملت‌، فضایی را مخصوص بانوان محصور کرده‌اند تا بی‌دغدغه ورزش و تفریح کنند.من و دختر هشت‌ساله‌ام لباس ورزشی پوشیدیم و به ...


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


دستگیری عاملان قتل رئیس شعبه موسسه آرمان

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان البرز از دستگیری دو نفر از عاملان قتل رئیس یکی از شعب موسسه اعتباری آرمان در کرج خبرداد.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


کدام شهر بیشتر رای را به حسن روحانی داد؟

ایلنا نوشت: بین ۹۶ تا ۹۹ و هشت دهم درصد از مردم در شهرهای مختلف به یکی از دو نامزد اصلی انتخابات رای دادند.<br /><br />


خود را در شرایط بحرانی نمی بینیم؛ سیاست ایران بر اساس عقلانیت است

خود را در شرایط بحرانی نمی بینیم؛ سیاست ایران بر اساس عقلانیت است

جهان | سه شنبه ۱۵ دي ۹۴ ساعت ۱۱:۵۱ | نسخه چاپي

سخنگوی وزارت خارجه گفت ایران هیچ احساس نیازی به برخوردهای انفعالی، احساسی و تعصب‌آمیز ندارد و سیاست خود را بر اساس عقلانیت، تدبیر و منافع امت اسلامی تنظیم می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طی ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به این سؤال که با توجه به اتفاق اخیر عربستان در قطع رابطه دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران رفتار ما باید چگونه باشد اظهار داشت: اگر ما تحلیل درستی از وضعیت عربستان سعودی داشته باشیم و سیاست‌هایی که اتخاذ می‌کند و همین طور تصویر درستی از وضعیت خودمان داشته باشیم امکان اتخاذ سیاست‌های منطقی فراهم خواهد بود.
وی اضافه کرد: برخی معتقدند که عربستان سعودی به دلایل متعددی خودش را در یک وضعیت کاملاً بحرانی در سه سطح درونی، منطقه‌ای و بین‌المللی تصور و تصویر می‌کند که بخش مهمی از این مسائل واقعی است گر چه تصمیم گیران سعودی یک مقدار اقرار آمیز تر به این مسائل نگاه می‌کنند ولی حجم و عمق واقعیت بحرانی عربستان سعودی در هر ۳ سطح یک امر واقعی است.
جابرانصاری بیان داشت: عربستان سعودی در داخل خودش با دو موج متناقض اما در یک موج همراه مواجه هستند یک موج مطالبات تغییرخواهانه و تحول طلبانه برای خروج عربستان سعودی از یک وضعیت ماقبل مدرن و یک وضعیت بدوی و جاهلی است که به لحاظ سیاست داخلی دارد، یک موج دیگر داخلی دیگر نیز توسط جریان تکفیری تندرو و افراطی است که از دل ایدئولوژی و سیاست حاکم در عربستان بیرون آمده اما وضعیت رسمی این ایدئولوژی تندروانه افراطی در عربستان پاسخگوی نیازهای خود نمی‌داند یعنی جریانی که به عنوان جریان القاعده‌ای و به نحوی نیز در داعش هم وجود دارد هر دو این جریان‌ها از درون عربستان سعودی و زیر گرد این جامعه در حال حرکت است و به دنبال تغییر در وضعیت موجود است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: در سطح منطقه‌ای نیز عربستان سعودی وضعش بهتر از وضعیت داخلی نیست، با حداقل دو موج پیش‌رونده در تعارض با وضعیت عربستان سعودی مواجه‌اند که یکی از این امواج موج پیش‌رونده انقلاب اسلامی ایران و جمهوری اسلامی ایران و همپیمانانش است که در طول چند دهه اخیر روند رو به سعود به لحاظ قدرت‌گیری و افزایش نفوذ خود را طی کرده است.
موج دیگر نیز جریان مطالبات مردمی برای تغییر تحول دموکراتیک و تحقق عدالت آزادی و استقلال است که در چارچوب جنبش بیداری و بهار عربی در سال‌های اخیر در مجموعه جهان عرب خود را نشان داده که در هر دو امواج هر عربستان سعودی وضعیت بدوی خود را در تعارض با این امواج می‌داند و تلاش می‌کند که تحولی در وضعیت عمومی عربی اتفاق نیفتد اما در واقع امر هم در چارچوب تحولات چند سال اخیر مثلاً در کشور یمن، بحرین یا تحولات قدیمی تر در یک دهه گذشته مانند عراق تحول تاریخی اتفاق افتاده و همین طور مجموع حرکت مطالبات مردمی در مجموعه منطقه و پیشروی‌های طولی و عرضی از جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تأثیرگذاری منطقه باعث شده است که عربستان سعودی احساس خطر جدی در سطح بین‌المللی کند.
وی اظهار داشت: عربستان سعودی از ابتدای تأسیس تا به امروز خودش، سیاستش و وضعیتش را بر اساس یک پیوند خاص با یک قدرت برتر البته از دید عربستان تنظیم کرده و این جزء اساسی از سیاست و اقتدار عربستان سعودی است.
جابرانصاری در پاسخ به این سؤال که ما باید چه رفتاری در قبال هیئت حاکمه جدید سعودی داشته باشیم گفت: عربستان نه به عنوان کنشگر فعال بلکه به عنوان یک کنشگر منفعل است که داد و بیداد می‌کند و پی در پی بحران‌آفرینی می‌کند و به مجموعه تحولاتی که فکر می‌کند هر کدامش که جلو برود عربستان را دچار مشکل خواهد کرد واکنش نشان می‌دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران خود را در شرایط بحرانی نه می‌بیند و نه تصور می‌کند خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت با اقتدار که هم در جنبه داخلی در بنیان یک انقلاب بزرگ مردمی حکومت و نظام سیاسی خود را شکل داده و در روندهای دموکراتیک و مبتنی بر مردم‌سالاری امور خود را تنظیم می‌کند احساس قدرت می‌کند و هم به لحاظ منطقه‌ای و بین‌المللی رو به صعود و در حال شکوفایی بیشتر است و به همین دلیل نیز جمهوری اسلامی ایران هیچ احساس نیازی به برخوردهای انفعالی، احساسی و تعصب‌آمیز ندارد و سیاست خود را بر اساس عقلانیت، تدبیر و منابع جمهوری اسلامی ایران و منابع امت اسلامی تنظیم می‌کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟