جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.


گزیده اخبار مهم انتخابات در هفته گذشته

دیدار مهم سران اصولگرا؛ تکرار حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی

اخبار انتخابات در هفته گذشته با یک ابلاغیه مهم آغاز شد که در آن، مقام معظم رهبری متن سیاست‌های کلی انتخابات را به روسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند. در این هفته جناح‌های سیاسی کشور هم فعالیت‌های آهسته اما پیوسته خود را برای انتخابات ۹۶ ادامه دادند.


پهپادی که با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می‌شود!+تصاویر

یک مخترع آمریکایی با نصب پنل حاوی لامپ‌های LED قدرتمند بر روی یک پهپاد پیشرفته موفق شد تا ابزاری جالب برای کاوش در تاریکی شب بسازد. این مسئله ...


عجیب ترین مرزهای بین کشورها که در دنیا وجود دارد + تصاویر

مرزهای خاکی هر کشوری, یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های آن محسوب می شود به گونه ای که به صورت 24ساعته تحت نظارت نیروهای نظامی قرار دارد. در بعضی از کشورها, این حساسیت و نظارت ها کمتر بوده و مردم با چند قدم می توانند از کشوری به کشور دیگری قدم بگذارند. در این گزارش می خواهیم عجیب ترین مرزهایی که در بین کشورها ایجاد شده است را به شما نشان دهیم


پرداخت 364 هزار تومان یارانه بیش از پیش بینی قانون

غول«یارانه» هر ماه قربانی می گیرد

دولت قبل سنگ بنا را اشتباه گذاشت

شصت و هشتمین مرحله از یارانه نقدی در حالی به شهروندان ایرانی پرداخت می شود که طبق قانون مقرر بود پرونده یارانه های نقدی پس از گذشت 5 سال بسته ...


چرا به من اعتماد نمی‌کنید؟!

چرا به من اعتماد نمی‌کنید؟!

سبك زندگي | سه شنبه ۱۵ دي ۹۴ ساعت ۱۱:۴۹ | نسخه چاپي

یکی از بهترین روش‌های اعتمادسازی این است که اشتباهی کنید، سپس اشتباه خود را درست کنید! «به من اعتماد کنید.» آن‌قدر این جمله کلیشه‌ای شده که تقریبا معنای خود را از دست داده است.
به گزارش فرادید به نقل از بی‌بی‌سی، هر کسی به اعتماد نیاز دارد. دوستان شما هم مایل‌اند که شما به او اعتماد کنید. همکارانتان هم به اعتماد شما برای پیشرفت روابط کاری نیاز دارند. می‌توان گفت که «اعتماد» مانند چسبی است که افراد را به یکدیگر می‌چسباند. خرید و فروش‌ها و پرداخت مبالغ نیز تا حدی به همین بحث اعتماد مرتبط است. در برخی موارد، بی‌هیچ اساسی به غریبه‌ها اعتماد می‌کنیم. ممکن است شخصی‌ترین اطلاعات راجع به خودمان را در اختیار شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌های مشابه قرار دهیم.
چهار

در محیط کاری نیز با همکارانمان تقسیم کار می‌کنیم و امیدواریم که هر کس بهترین عملکرد خود را نشان دهد. می‌توان گفت هر زمانی مبادله یا ارتباطی برقرار می‌شود، اعتماد بین طرفین رد و بدل می‌شود.
اما به این سادگی نیست. اعتماد از طریق تلاش و عمل مشخص می‌شود، و نه صرفا حرف و بیان اهداف خوب.
در هر محیطی که وارد می‌شویم افرادی وجود دارند که شاید نمایشی از اعتماد را عرضه کنند. برخی می‌گویند که اعتماد باید در ژن فرد وجود داشته باشد. البته نمی‌توان کتمان کرد که اعتماد برگرفته از رفتار و کردار هر شخص است.
شما چگونه به جمله کلیشه‌ای «به من اعتماد کن» معنا و مفهوم می‌دهید؟
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
فقط از اعتماد صحبت نزنید؛ به آن عمل کنید. فقط نباید اعتماد را از دیگران طلب کرد. باید در عمل نشان دهید که قابل‌اعتماد هستید. اصلا نیازی نیست کاری بسیار بزرگ انجام دهید تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنید. بهترین کار این است که به مرور زمان، کارهای ریز را درست انجام دهید. گاهی اوقات بیان همین جمله «به من اعتماد کن» از اعتماد شما می‌کاهد.
در محیط کاری و محیط‌های مشابه، سر وقت حاضر شدن، به موقع تحویل دادن یک پروژه و پاسخگو بودن بسیار حائز اهمیت است. همین موارد شما را انسانی معتمد نشان می‌دهد. تعهد به معنای کلی شاید پایه اصلی اعتماد باشد.
شفافیت‌
یکی از بزرگ‌ترین موانع اعتمادسازی، پنهان‌کاری و بهانه‌گیری است. شاید هر شخص یا شرکتی اسراری محرمانه داشته باشد، اما اگر قرار است اعتمادی شکل گیرد نیاز است که بخشی از این اطلاعات را به مرور در اختیار طرف مقابل قرار دهید.
اگر شخصی از شما سوالی پرسید و شما جواب دادید: «مثلا که چی؟ تو من به اعتماد نداری؟» همین پاسخ شک طرف مقابل را بیشتر می‌کند.
چهار
هدف وسیله را توجیه نمی‌کند
زمانی بود که تاجران یا مدیران شرکت‌های بزرگ بر این باور بودند مادامی که سوددهی کافی را داشته باشند، هیچ مانعی بر سر چگونگی رسیدن به آن وجود ندارد. آسیب محیطی، پرداخت حقوق پایین به کارکنان و مدیریت بد اهمیتی نداشت. اکنون شاید وضعیت در برخی کشور‌ها بهتر شده باشد. در زمینه کاری، اغلب مشتریان توقع دارند که حداقل استانداردها رعایت شود.
در روابط انسانی نیز به همین شکل است. افراد برای رسیدن به هدف خود نباید برخی اصول را زیر پا بگذارند. رفتار با همکاران و مشتریان باید بر اساس احترام باشد تا بتوان کارها را پیش برد. برخی افراد نیز وجود دارند که دوست دارند از دیگران سو استفاده کنند. اما در نهایت خواهند دید که پشتیبانی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند.
مسئولیت‌پذیری
نیازی به توضیح اضافه نیست. اگر کاری را اشتباه انجام دادید، مسئولیت آن کار را به عهده بگیرید. کاملا ساده است. البته اگر شما با شفافیت و دقت کار خود را پیش ببرید مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر هم به مشکلی برخوردید، مسئولیت آن را بر عهده گیرید. در این صورت، اعتمادسازی را در روابط خود به وجود آورده‌اید.
اعتماد را باید جلب کرد و این کاری زمان‌بر است. اما مطمئن باشید ارزش آن را دارد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: