رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد و رنج‌روور با وزن تقریبی 2 هزار 177 کیلوگرم تنها در 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلوگرم می‌رسد.


سنت‌شکنی روحانی با حضور در ورزشگاه برای تشویق تیم‌ملی

درحالی‌که حضور معاون اول رئیس‌جمهور در بازی ایران و ازبکستان قطعی شده اما شاید شخص رئیس‌جمهور هم این بازی را از نزدیک ببیند.<br />


واکنش شریعتمداری به تشکیل دولت در سایه از سوی حامیان رئیسی: در سایه نشستن هم عالمی دارد!

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی به تصمیم رقیب او برای تشکیل دولت در سایه واکنش نشان داد.


قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

دانش | شنبه ۱۲ دي ۹۴ ساعت ۱۸:۴۵ | نسخه چاپي

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که راکت فالکون ۹ برای پرتاب جدید به فضا آماده است، اتفاقی که در صورت وقوع، در تاریخ مأموریتهای فضایی جاودانه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، راکت فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ یعنی کمتر از دو هفته پیش موفق به ثبت رکوردی تاریخی شد. این راکت پس از رساندن خود به مدار و آزادسازی ماهواره های مختلف با موفقیت به زمین بازگشت و بر اساس آنچه که در ذهن مهندسان این شرکت تصور شده بود فرود عمودی و بی نقصی را انجام داد تا در آینده بتوان باز هم از آن استفاده کرد.
این ایده که از مدتها پش در ذهن الون ماسک، مدیرعامل و مرد همه کاره اسپیس ایکس قرار داشت حالا رنگ واقعیت به خود گرفته و به عقیده کارشناسان صنایع هوا فضا به ایجاد تحولی بزرگ در این عرصه کمک خواهد کرد.
مهمترین اتفاقی که در این عرصه روی می دهد، کاستن از هزینه های سرسام آور تولید راکتهاست.
با این حال الون ماسک در پیام توئیتری خود نوشت: فالکون ۹ برای پرتابی دیگر آماده است. هیچ آسیب به آن وارد نشده و آماده یک مأموریت دیگر است.
از این نظر می توان گفت پرتاب دوباره این راکت آن هم در حالی که تنها کمتر از دو هفته پیش از مدار زمین بازگشته است در نوع خود یک رکورد و اتفاق تاریخی محسوب می شود.
این درحالی است که سخنگوی اسپیس ایکس چند روز پیش اعلام کرده بود که فالکون ۹ به دلیل آنکه نخستین راکت بازیابی شده در تاریخ محسوب می شود، برای همیشه زمین گیر شده و به عنوان یک سیستم فضایی ارزشمند و خاطره انگیز از آن محافظت خواهد شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟