پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


گزینه های احتمالی دبیرکلی جمعیت هلال احمر

با انتصاب علی اصغر احمدی، دبیر کل جمعیت هلال احمر به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، گمانه زنی ها برای انتخاب دبیرکل جدید هلال احمر افزایش یافته است.


علی دایی در جشن تولد پسر محمدعلی فردین

علی دایی که پیش از این هم نشان داده که با خانواده محمدعلی فردین رابطه صمیمانه ای دارد، شب گذشته در جشن تولدی با حضور پسر و نوه فردین این بازیگر ...


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

دانش | شنبه ۱۲ دي ۹۴ ساعت ۱۸:۴۵ | نسخه چاپي

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که راکت فالکون ۹ برای پرتاب جدید به فضا آماده است، اتفاقی که در صورت وقوع، در تاریخ مأموریتهای فضایی جاودانه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، راکت فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ یعنی کمتر از دو هفته پیش موفق به ثبت رکوردی تاریخی شد. این راکت پس از رساندن خود به مدار و آزادسازی ماهواره های مختلف با موفقیت به زمین بازگشت و بر اساس آنچه که در ذهن مهندسان این شرکت تصور شده بود فرود عمودی و بی نقصی را انجام داد تا در آینده بتوان باز هم از آن استفاده کرد.
این ایده که از مدتها پش در ذهن الون ماسک، مدیرعامل و مرد همه کاره اسپیس ایکس قرار داشت حالا رنگ واقعیت به خود گرفته و به عقیده کارشناسان صنایع هوا فضا به ایجاد تحولی بزرگ در این عرصه کمک خواهد کرد.
مهمترین اتفاقی که در این عرصه روی می دهد، کاستن از هزینه های سرسام آور تولید راکتهاست.
با این حال الون ماسک در پیام توئیتری خود نوشت: فالکون ۹ برای پرتابی دیگر آماده است. هیچ آسیب به آن وارد نشده و آماده یک مأموریت دیگر است.
از این نظر می توان گفت پرتاب دوباره این راکت آن هم در حالی که تنها کمتر از دو هفته پیش از مدار زمین بازگشته است در نوع خود یک رکورد و اتفاق تاریخی محسوب می شود.
این درحالی است که سخنگوی اسپیس ایکس چند روز پیش اعلام کرده بود که فالکون ۹ به دلیل آنکه نخستین راکت بازیابی شده در تاریخ محسوب می شود، برای همیشه زمین گیر شده و به عنوان یک سیستم فضایی ارزشمند و خاطره انگیز از آن محافظت خواهد شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: