فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96۷ نشانه اینکه شوهرتان از ازدواجتان راضی است

دوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانید. بعد برای هر کار خوبی که برایتان انجام می‌دهد قدردان باشید.


عمارت جدید اوباما پس از پایان دوران ریاست جمهوری+تصاویر

باراک اوباما، تا چند ماه دیگر کاخ سفید را به دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور منتخب تحویل خواهد داد و به عمارت جدید مجللی نقل ‌مکان خواهد کرد.


فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

فالکون ۹ نیامده آماده پرتابی دیگر شد

دانش | شنبه ۱۲ دي ۹۴ ساعت ۱۸:۴۵ | نسخه چاپي

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که راکت فالکون ۹ برای پرتاب جدید به فضا آماده است، اتفاقی که در صورت وقوع، در تاریخ مأموریتهای فضایی جاودانه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، راکت فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ یعنی کمتر از دو هفته پیش موفق به ثبت رکوردی تاریخی شد. این راکت پس از رساندن خود به مدار و آزادسازی ماهواره های مختلف با موفقیت به زمین بازگشت و بر اساس آنچه که در ذهن مهندسان این شرکت تصور شده بود فرود عمودی و بی نقصی را انجام داد تا در آینده بتوان باز هم از آن استفاده کرد.
این ایده که از مدتها پش در ذهن الون ماسک، مدیرعامل و مرد همه کاره اسپیس ایکس قرار داشت حالا رنگ واقعیت به خود گرفته و به عقیده کارشناسان صنایع هوا فضا به ایجاد تحولی بزرگ در این عرصه کمک خواهد کرد.
مهمترین اتفاقی که در این عرصه روی می دهد، کاستن از هزینه های سرسام آور تولید راکتهاست.
با این حال الون ماسک در پیام توئیتری خود نوشت: فالکون ۹ برای پرتابی دیگر آماده است. هیچ آسیب به آن وارد نشده و آماده یک مأموریت دیگر است.
از این نظر می توان گفت پرتاب دوباره این راکت آن هم در حالی که تنها کمتر از دو هفته پیش از مدار زمین بازگشته است در نوع خود یک رکورد و اتفاق تاریخی محسوب می شود.
این درحالی است که سخنگوی اسپیس ایکس چند روز پیش اعلام کرده بود که فالکون ۹ به دلیل آنکه نخستین راکت بازیابی شده در تاریخ محسوب می شود، برای همیشه زمین گیر شده و به عنوان یک سیستم فضایی ارزشمند و خاطره انگیز از آن محافظت خواهد شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟