مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


استراتژی آمریکا تسلط بر جهان است؛ لشگر کشی رسانه ای علیه انقلاب

استراتژی آمریکا تسلط بر جهان است؛ لشگر کشی رسانه ای علیه انقلاب

سیاست | جمعه ۱۱ دي ۹۴ ساعت ۱۶:۱۹ | نسخه چاپي

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه استراتژی آمریکایی ها تسلط بر جهان است بیان کرد: آنها اگر احساس خطر کنند با سلاح وارد جنگ می شوند و حتی از بکارگیری سلاح اتمی نیز ابایی ندارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید جلیلى شامگاه پنجشنبه در همایش گرامیداشت حماسه نهم دى ماه که در تالار ابن سینا مشهد برگزار شد، اظهار کرد: حرکتى که در این سال ها مردم شاهدش بودند از جنس همان اتفاقاتى است که در ۲۳ آذر، نهم و دهم دى ماه در بیمارستان امام رضا(ع) اتفاق افتاد که تمامى این روزهاى به یاد ماندنى نشانگر یک حرکت بزرگ در تاریخ منطقه، کشورها و حتى اسلام است.
وى با بیان اینکه دشمنان کشور به این نکته معترف هستند که با انقلاب اسلامى ایران حیات دیگرى یافته است، افزود: امروز مردم ما ایمان خود را تجربه کردند که هر میزان به اهداف خود ایمان داشته باشند حیات پیدا مى کنند.
نماینده مقام معظم رهبرى در شوراى عالى امنیت ملى با طرح این پرسش که چرا کشور ایران سرفصل موضوعات جهان شده است، عنوان کرد: در گذشته علت آن را دست یافتن به انرژى هسته اى مى دانستند اما در همین یک هفته اخیر با توجه به فرجام رسیدن برجام بیش از ۱۱ طرح در کنگره آمریکا علیه ایران مطرح شده است.
وى با اشاره به تمام تلاش هاى دشمنان ایران جهت از بین بردن امنیت و آرمان هاى انقلاب ابراز کرد: از همان روز هاى اولیه انقلاب آمریکا و متحدانش با راه انداختن جنگ نرم و سخت به دنبال شکست انقلاب و قدرت یابى خود بودند.
وى ادامه داد: از نشانه هاى جنگ نرم در زمان انقلاب مى توان به سفره هاى کتاب پهن شده با نگاه هاى التقاطى و الحادى در همین خیابان دانشگاه تا تقى آباد مشهد و برنامه و سخنرانى هایى که در دانشکده ها برگزار مى شد اشاره کرد.
استراتژی آمریکا تسلط بر جهان است
جلیلی تصریح کرد: استراتژی امنیت آمریکا در سال ۲۰۱۵ که امروز روز پایانی آن بود به صراحت می‌گوید که ما نه تنها الان رهبری جهان را داریم بلکه باید این رهبری تا یک قرن آینده حفظ کنیم و اگر هر لحظه‌ای احساس خطر شود با سلاح جنگ وارد می‌شویم و اولین مرحله اقدام دشمن جنگ نظامی بوده است.
وی تأکید کرد: بیداری اسلامی مصر ظرف مدت ۲ سال تمام شد اما این بیداری در ایران پایدار و ماندگار بوده است و مهم‌ترین علتش هم پیروی آحاد مردم از ولایت فقیه بوده است.
وى سیاست آمریکا را در مقابل ملت هاى آزادى خواه استفاده از گزینه نظامى و پاک کردن صورت مسئله دانست و خاطر نشان کرد: در دهه اول انقلاب دشمنان گزینه جنگ نرم و سخت را به صورت همزمان علیه ایران به کار برد اما نتوانست به پیروزى برسد چرا که مردم ایران به هدف و مسیر انقلاب ایمان داشتند.
وى با بیان اینکه دشمن نیز تحمل این شکست را نداشته و به دنبال راهکارهاى دیگرى جهت تضعیف انقلاب و نظام جمهورى اسلامى ایران بود، تاکید کرد: در دهه دوم انقلاب دشمن تلاش کرد نسبت به آرمان هاى انقلاب میان مردم تردید ایجاد کند که در همان زمان امام راحل با هوشیارى با بیان حقایق دسیسه هاى آنها را خنثى کرد.
جلیلی افزود: ایشان بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مى فرمایند ما از جنگ در مقابل عراق یک لحظه هم پشیمان نیستیم و آرمان هاى انقلاب را مجدد با تاکید بر تفکر بسیجى تشریح مى کنند.
وى اظهار داشت: در سال هاى بعد با تردید انداختن بین مفاهیم و ارزش هاى انقلاب اشرافى گرى و اشرافیت در حال رواج بود که مقام معظم رهبرى در سال ۷۱ به خوبى این جریان را شناسایى و بر عدالت اجتماعى تاکید و از آن به عنوان شبیخون فرهنگى یاد کردند.
وى با بیان اینکه منظور از شبیخون فرهنگى ایجاد تردید در ایمان و باور مردم یک ملت است، خاطرنشان کرد: مثال عینى این اتفاق در بخشى از خیابان ها و سخنرانى ها سال ۸۸ مبنى بر تاثیر نداشتن تفکر بسیجى بود.
جلیلى با اشاره اینکه ایجاد تردید در ایمان ملت شامل تحریف، فراموشاندن و کتمان واقعیت است، بیان کرد: فتنه سال ۸۸ نیز از این جهت اهمیت دارد که اختلاف بر سر ۲۲ خرداد نبود بلکه بر سر ۲۲ بهمن سال ۵۷ بود که دشمن نتوانست در آن زمان در مقابل ملت ایران بایستد و به همین دلیل اوباما در ۲۰ خرداد سال ۸۸ به رهبرى نامه نوشت.
وى با بیان تفاوت هاى مفاهیم لیبرال دموکراسى و مردم سالارى دینى تصریح کرد: براساس الگوى مردم سالارى دینى بود که مردم با حضور حداکثرى پاى صندوق هاى راى آمدند و رهبرى نیز از آنها حمایت کرد این در حالى است که نمونه لیبرال دموکراسى غرب کشور اسرائیل بود.
مقاومت مردم ایران الگوی ملت جهان
وى ادامه داد: در چنین وضعیتى است که مردم غزه در جنگ ۳۳ روزه با الگو گرفتن از آرمان هاى انقلاب در مقابل رژیم صهیونیستى ایستاد و این عامل قدرت گیرى ایران در منطقه و ترس کشورهاى غربى شد.
نماینده مقام معظم رهبرى در شوراى عالى امنیت ملى تاکید کرد: فرق این دهه با دهه نخست انقلاب در این نکته بود که آنجا کشور با یک دشمن خارجى مواجه بود اما در سال ۸۸ با افرادى درون نظام با ایجاد تردید در واقعیت و چهره نظام به دنبال پیروزى دشمن بودند.
وى با بیان اینکه اتفاق سال ۸۸ نشان داد که جایگاه و تفاوت دو دیدگاه مردم سالارى دینى و لیبرال دموکراسى در چیست، گفت: در همین راستا حماسه نهم دى ماه را تقابل مردم با اندیشه غربى بود که حتى افرادى که کاندیداشان راى نیاورده بودند در آن حضور داشتند.
وى توضیح داد: امروز آنها که ادعاى دموکراسى دارند باید موضع خود را با لیبرال دموکراسى آمریکایى که خود را تنها رهبر جهان مى داند و مى خواهد تا قرن ها به هر وسیله اى این قدرت را حفظ کند روشن و شفاف سازند.
لشگر کشی رسانه ای
جلیلى ابراز کرد: دشمنان ایران با راه اندازى ۱۷۰ شبکه ماهواره اى یک لشگر کشى رسانه اى در جهت تضعیف و تردید در ارزش ها و نفوذ به کشور در حال تلاش هستند و ما باید هوشیار باشیم.
وى ابراز کرد: تقابل اصلى مردم سالارى دینى با دموکراسى آمریکایى در این است که یکى اختلافات داخلى را به عنوان فتنه دانسته و به دنبال درک صحیح و عمیق از واقعیت بوده و دیگرى این تردید در اصول را بحران دانسته و به دنبال حل آن به شیوه نظامى هستند.
وى با بیان اینکه برخى در سال ۸۸ خواستار دستگیرى عوامل فتنه بودند، تصریح کرد: مقام معظم رهبرى با هوشیارى و بصیرت صبر مى کند تا خود مردم به شناخت این فتنه دست پیدا کنند و در حماسه نهم دى ماه خود به این اتفاقات پاسخ بدهند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟