مجله پیپل جذاب ترین مرد سال 2016 را معرفی کرد+تصاویر

مجله People در جدیدترین شماره اش دواین جانسون Dwayne Johnson ملقب به راک The Rock را به عنوان جذاب ترین مرد سال 2016 معرفی کرد. به همین بهانه عکس های این هنرمند ...


مجله پیپل جذاب ترین مرد سال 2016 را معرفی کرد+تصاویر

مجله People در جدیدترین شماره اش دواین جانسون Dwayne Johnson ملقب به راک The Rock را به عنوان جذاب ترین مرد سال 2016 معرفی کرد. به همین بهانه عکس های این هنرمند ...


پوشش نیکی کریمی ۴۵ ساله در صبح بسیار سرد تهران!+عکس

نیکی کریمی بازیگر ۴۵ ساله با انتشار عکسی صفحه شخصی اش را بروز کرده است.


دختر 19ساله‌ ایرانی که پهلوانی را معنا کرد

چه کسی فکرش را می‌کرد از لشگر سیاه و‌سپید مهره‌های شطرنج با آن همه استاد بزرگ و استاد بین‌المللی که آوازه نامشان مرزها را درهم نوردیده، بانویی ...


سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


دنيای اين روزهای علی نصيريان

دنيای اين روزهای علی نصيريان

| چهارشنبه ۰۹ دي ۹۴ ساعت ۱۶:۴ | نسخه چاپي

میان این‌همه تعریف و تمجید و ابراز شگفتی از بازی درخشان علی نصیریان در سریال «شهرزاد»، این روزهای زندگی بازیگر بزرگ، به دغدغه‌های شخصی و خانوادگی می‌گذرد. دل‌مشغولی‌هایی که او را از زندگی حرفه‌ای و همه تعریف و تمجیدها جدا می‌کند و به خانه و خانواده برمی‌گرداند.

به گزارش فرادید ، عجیب است که وقتی از دغدغه‌هایش می‌پرسیم و می‌خواهیم بدانیم سهم او از این‌همه حرف و نظر خوب و مثبت چیست، تنها یک جمله می‌گوید و برای یک چیز نگران است؛ سلامتی همسری که این روزها در بستر بیماری است و تمام دغدغه نصریان: «این روزها تنها دغدغه من، نگهداری و پرستاری از همسرم است، تا ان‌شاءالله حالش خوب شود».
نصیریان توضیح می‌دهد که همسرش همین اواخر دچار سکته مغزی شده و بعد از مدتی مراقبت در بیمارستان و بازگشت به خانه، بازهم به بیمارستان بازگشته و دوباره تحت مراقبت است. همین درگیری‌ها هم باعث شده تا نصیریان با نگرانی و البته امیدواری که در همان جمله اول می‌گوید، دغدغه‌های دیگر را رها کند و زندگی خانوادگی را در رتبه اول قرار دهد.
دغدغه‌های دیگر آقای بازیگر اما، کم نیستند.
دغدغه‌هایی که اگر زندگی خانوادگی اجازه دهند به جامعه، هنر و اقتصاد می‌رسند: «دلمشغولی‌ها از زندگی شخصی‌ شروع می‌شوند، اما اگر فراغتی باشد به جامعه، هنر و اقتصاد هم می‌رسند. من به همه این چیزها فکر می‌کنم، شاید چون هنرمند هستم و هنرمند که‌باشی به همه‌چی فکر می‌کنی، از زندگی خودت بگیر تا جامعه».
اگر بخواهیم فهرستی از آنچه که دلمشغولی‌های این روزهای نصیریان را بعد از خانه و خانواده می‌سازد تهیه کنیم، به چنین فهرستی می‌رسیم: «سرنوشت هنر در روزهایی که ماهواره‌ها و شبکه‌های مجازی همه‌گیر شده‌اند، تاریخ ایران و در نهایت آنچه اقتصاد هنر نمایش و تصویر را نجات می‌دهد».
در این فهرست، آنچه این روزها نگرانی کارشناسان زیادی است و هشدارهای زیادی هم درباره آنها داده شده، دغدغه اول نصیریان است؛ فراگیری شبکه‌های ماهواره‌‌ای و مجازی و تماشاگرانی که پای محصولات شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای می‌نشینند و خوراکی نامرغوب دارند. نصیریان می‌گوید:
«تلویزیون‌های ماهواره‌ای و سریال‌های نامناسبی که پخش می‌کنند، ناراحتم می‌کند و من را به‌فکر می‌اندازد ‌که با این‌هنرهای سخیف که همه‌گیر شده‌، به‌کجا خواهیم رفت؟ این سریال‌ها چه تاثیری روی جامعه ما می‌گذارد؟ تکلیف هنر چه می‌شود؟ این وسط نقش تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون باید همین‌طور دست روی دست بگذارد و نظاره‌گر این اتفاق باشد که مردم پای سریال‌هایی بنشینند که با فرهنگ ما همخوانی ندارد؟»
آقای بازیگر سوال‌های مهمی درباره این اتفاق می‌پرسد، سوال‌‌هایی که به دنبال پاسخ آنهاست تا نگرانی‌اش را رفع کند؛ سوال‌هایی دقیق و شفاف که پاسخ هرکدام می‌تواند، کمک بزرگی به این دغدغه کند. نصیریان تلاش می‌کند که در چنین وضعیتی، نقش مهمی در کمک به اوضاع و احوال دنیای نمایش و تصویر داشته باشد.
معتقد است که سهم او برای جذب مخاطبی که درگیر محصولات نامرغوب و ناخوشایند است، کمک به رسانه‌ای است که تلاش می‌کند تا بخشی از این ناخوشایندی‌ها را با خوراکی مناسب جبران کند.
رسانه‌ای مثل شبکه نمایش خانگی و خوراکی مثل سریال «شهرزاد» که این روزها یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های ایرانی است و بدون حمایت رسانه ملی یا نهادی خاص، موفق شده نبض تماشاگر ایرانی را در دست بگیرد و ثابت کند، محصول خوب تحت هرشرایطی مخاطب دارد و نصیریان از نقش داشتن در چنین اتفاقی راضی و خشنود است و می‌گوید:
«همکاری من با بخش خصوصی باعث شد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در عرصه هنر اتفاق خوبی بدانم و از آن حمایت کنم، چون این اتفاق فرهنگ و هنر را ارتقا می‌بخشد و از رکود مالی نجات می‌دهد، فکر می‌کنم این سیاستگذاری درستی‌است که به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فضا دهیم که آنها وارد عرصه هنر شوند».
آخرین حرف‌ها با علی نصیریان هم درباره تاریخ ایران است؛ علاقه‌مندی شخصی آقای بازیگری که وقتی به کارنامه حرفه‌ای او نگاه می‌کنیم، در انتخاب نقش‌های تاریخی کاملا مشخص و مشهود است. نصیریان روایت می‌کند که خواندن تاریخ، علاقه‌مندی شخصی اوست و اگر این روزها فرصتی پیدا کند همچنان به عادت قدیمی سراغ کتاب‌های تاریخی می‌رود: « مطالعه تاریخ ایران را دوست دارم، تاریخی که هر قسمت از آن شکوه و عظمت سرزمین‌مان را نشان می‌دهد. گاهی می‌شود که برای یک سریال، فیلم یا تئاتر می‌روم و درباره برهه تاریخی‌ آن مطالعه می‌کنم، این مطالعات را انجام می‌دهم چون به بازی در نقش‌های تاریخی کمکم می‌کند وخودم هم دوست دارم تاریخ بدانم».
همین علاقه‌مندی شخصی است که آخرین دغدغه و دل‌مشغولی این روزهای آقای بازیگر را می‌سازد. دل‌مشغولی‌ای که نگاهی به اجتماع و اوضاع و احوال این روزهای جامعه ایرانی دارد و از پس یک مطالعه عمیق و دانسته‌های تاریخی می‌آید.
دل‌مشغولی‌ای که دوباره شبیه یک سوال مطرح می‌شود: «هر چه بیشتر تاریخ ایران را می‌خوانم بیشتر به فرهنگ غنی‌مان در گذشته پی می‌برم، فرهنگی که دستخوش وقایعی شده که این‌روزها از خودم می‌پرسم ما به کجا می‌خواهیم برویم؟»
نگرانی‌ها، سوال‌ها، دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های علی نصیریان در این روایت مختصر، همین‌جا تمام می‌شود و جمله آخر بازهم درباره همسرش است و امیدواری به یک اتفاق خوب که زندگی این روزهای آقای بازیگر را رنگ تازه می‌بخشد: «امیدوارم هرچه سریع‌تر حال همسرم بهتر شود و به روال قبلی زندگی بازگردیم.»
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: