مار مشهوری که یک صورت خندان بر روی بدنش دارد + تصاویر

در شمال هند روستایی وجود دارد به نام گوریگانی که مردم به صورت مسالمت آمیزی با مارها زندگی می کنند و کودکان هم خیلی راحت با مارها بازی می کنند. ...


مدل کمد دیواری های شیک+تصاویر

نمونه هایی دیگر از شیک ترین مدل کمدهای دیواری


ملکه زیبایی مسلمان شد! + عکس قبل و بعد از با حجاب شدن

ملکه زیبایی قرقیزستان مسلمان شد و پوشش حجاب را برای خود انتخاب کرد.


حشد الشعبی مامور آزاد سازی محور غرب موصل است

سخنگوی حشدالشعبی عراق اعلام کرده که نیروهای مردمی این کشور از سوی حیدر العبادی ماموریت جنگ با داعش در محور غربی را برعهده دارند.


۱۱سکانس از رفتارهای متفاوت احمدی‌نژاد

امروز ششم آبان ماه شصتمین سالگرد تولد محمود احمدی نژاد است. فردی که از سال ۸۴ تا ۹۲ دو دوره پرحاشیه را در پاستور سپری کرد.


ویروس جدید تلفن همراه هوشمند در ایران

ویروس جدید تلفن همراه هوشمند در ایران

دانش | چهارشنبه ۰۹ دي ۹۴ ساعت ۱۶:۴ | نسخه چاپي

ویروس جدید تلفن‌های همراه هوشمند کشف شد.
به گزارش ایران، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت‌های مشابهی مبنی بر هک شدن گوشی تلفن همراه هوشمند و سوء‌استفاده از خط تلفن همراه آنها رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان فنی این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ «جواد جهانشیری» در ادامه افزود: شاکیان با اعلام اینکه بدون اطلاع آنها، فرد یا افرادی با دسترسی غیر مجاز به سیم کارت تلفن هوشمند آنها با کشورهای خارجی تماس گرفته و با صدور قبض‌های میلیونی خط تلفن همراه آنان نیز توسط شرکت مخابرات قطع شده است.
جهانشیری اعلام کرد: در بررسی اولیه پرینت تماس مربوط به خطوط هک شده‌ مشخص شد، از طریق خطوط تلفن آنان با کشورهای امریکای جنوبی مانند کوبا، فاروئه و برخی کشورهای آفریقایی تماس گرفته شده است و کلیه شکات از این تماس‌ها اظهار بی‌اطلاعی کردند.
این مقام پلیسی افزود: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع تیمی از کارشناسان پلیس فتا موضوع را به طور ویژه مورد پیگیری قرار داده و از آنجایی که احتمال هک خط و تغییر سریال گوشی متصور بود، با بررسی فنی و استعلام‌های مربوطه محرز شد، سیم کارت‌ها هیچگونه تغییری نداشته اما با توجه به اینکه همه این افراد دارای گوشی هوشمند بوده و از اینترنت استفاده می‌کردند در تحقیقات بعدی مشخص شد همگی آنها از سایت‌های مشکوک و بویژه سایت‌های مبتذل بازدید داشته‌اند و احتمال آلوده شدن گوشی آنان به بدافزار و نرم افزارهای جاسوسی متصور بود، درهمین راستا گوشی‌های این گروه توسط کارشناسان فنی مورد بررسی دقیق قرار گرفت و وجود بدافزارهایی روی گوشی‌های قربانیان محرز شد.
سرهنگ ستاد جهانشیری در رابطه با این بدافزار جاسوسی افزود: این بدافزار در ساعاتی مشخص (اغلب در ساعات بامدادی ۲ تا ۴) از گوشی‌های آلوده که دارای سیم کارت دائمی یا سیم کارتی که دارای شارژ کافی بوده‌، به طور خودکار اقدام به برقراری تماس تلفنی با شماره‌های ذخیره شده در بانک اطلاعاتی بدافزار کرده‌اند. گفتنی است، این بدافزارها زمان نصب نیاز به اجازه دسترسی کاربر دارد که متأسفانه کاربران به‌دلیل آگاهی نداشتن هنگام نصب اجازه دسترسی را داده‌اند.
جهانشیری در بیان انگیزه مجرمان از انتشار این بدافزارها افزود: به نظر می‌رسد، افرادی در خارج از کشور با اهداف سودجویانه اقدام به راه‌اندازی سرویس‌های تلفنی پولی (خطوط IN یا خطوط تلفن هوشمند) مشابه سرویس‌های غیر رایگان موجود درکشور مانند رایانه کمک، سیستم مشاوره تلفنی، تلفن قصه گو و... کرده‌اند و از طریق نصب بدافزار برروی گوشی قربانیان و برقراری تماس صوتی با این خطوط عاملان انتشار بدافزار درآمد هنگفتی عاید آنان می‌شود.
شایان ذکر است که به‌دلیل بعد مسافت و حوزه جغرافیایی جرم صورت گرفته متأسفانه پیگیری این پرونده‌ها مشمول زمان خواهد بود.
هشدارهای پلیسی که می‌تواند در این رابطه کارگشا باشد اینکه: اتصال گوشی به اینترنت نباید دایمی باشد، جهت عضویت در شبکه‌های اجتماعی به‌وسیله گوشی تلفن همراه هوشمند از سیم کارت دائمی یاسیم کارت با شارژ زیاد استفاده نشود. از دانلود و نصب نرم افزارهای ناشناس و کلیلک روی لینک و سایت ناشناس جداً خودداری شود. در هنگام نصب به مجوز‌های مورد درخواست نرم افزار توجه و از تأیید مجوزهایی که زمینه سوء‌استفاده را فراهم می‌کند خودداری شود و امکان برقراری تماس‌های بین‌المللی با همکاری اپراتور تلفن همراه در صورت عدم نیاز مسدود شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: