مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


آینده اندروید در دستان نوت ۸ و گوگل پیکسل ۲

امسال دو محصول به نام‌های نوت 8 و نسل دوم گوگل پیکسل می‌تواند بر روند توسعه اندروید تأثیر بگذارد. از سوی دیگر طراحی آیفون 8 نیز بر هر دوی اینها ...


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


فضاحت‌بارترین رسوایی‌های مالی در ۲۰۱۵

اقتصاد | چهارشنبه ۰۹ دي ۹۴ ساعت ۱۵:۵۳ | نسخه چاپي

مجله فورچون طی گزارشی فضاحت‌بارترین رسوایی‌های کمپانی‌ها و بزرگ‌ترین اتهامات تقلب در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد و نوشت: سال ۲۰۱۵ سالی بود که از نظر ثبت رسوایی‌های بزرگ مالی رو سفید بیرون آمد!
به گزارش فارس، سال  ۲۰۱۵ با رسوایی دیزل گیت شرکت «فولکس واگن» گرفته تا مارتین شکرلی مدیر سابق شرکت «تورینگ فارماسوتیکالز» یکی از شرکت‌های بزرگ داروسازی دنیا و سِپ بلاتر رئیس رسوا شده سابق فدراسیون بین‌المللی فوتبال، سالی بود که از نظر ثبت رسوایی‌های بزرگ مالی رو سفید بیرون آمد!
به گزارش فارس، این اتهامات به اندازه رسوایی‌های مالی شرکت ارنون یا برنارد مادوف بزرگ نبود و تنها شخصیت‌ها به همان اندازه فریبنده بودند.
شاید پر سر و صداترین رسوایی مربوط به شرکت فولکس واگن باشد که آن زمان که مهندسانش را در آگهی‌های تجاری بسان فرشتگان جلوه می‌داد، مقامات این کمپانی در حال جعل استادانه اسناد برای دور زدن کنترل آلایندگی خودروها بودند تا به این وسیله مشتریان خود را فریب دهند.
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
مجله فورچون که یک مجله معتبر آمریکایی است و به رتبه‌بندی سالانه ثروتمندان جهان می‌پردازد، طی گزارشی فضاحت‌بارترین رسوایی‌های کمپانی‌ها و بزرگ‌ترین اتهامات تقلب در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد.
* رسوایی آلایندگی خودروهای فولکس واگن
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
زمانی‌که شرکت خودروسازی فولکس واگن در ماه سپتامبر اعلام کرد، نرم‌افزاری در میلیون‌ها خودروی تولیدیش به منظور فریب ماموران کنترل گازهای گلخانه‌ای آژانس حفاظت از محیط زیست نصب کرده است تا نشان دهد که این خودروها بیش از آنچه نشان می‌دهند دوستدار محیط زیست هستند، سرمایه‌گذاران این شرکت را ترک کردند.
فولکس واگن تقریبا ۲۰ میلیارد دلار از سرمایه بازار خود را از دست داد چراکه سرمایه‌گذاران از درخواست غرامت مشتریان ترسیدند. این شرکت نه تنها با غرامت مشتریان بلکه با جریمه از سوی ناظران و همچنین خراب شدن سابقه خود مواجه است که به شدت بر سهمش از بازار خودرو تاثیر خواهد داشت.

* رسوایی فساد فیفا
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
                                                                                 
تنها واقعیت عجیب در ماجرای اتهام اخاذی، کلاهبرداری و سایر جرایم به فیفا از سوی اف‌بی‌آی این بود که این اتهامات را آمریکا مطرح کرد کشوری که محبوبیت فوتبال در آن نسبت به سایر کشورها کمتر است.
در این اتهام فساد کم اهمیت ترین جنبه است چرا که مقامات فیفا مدت‌هاست که درگیر اتهامات دریافت رشوه برای حق پخش تلویزیونی یا اعطای میزبانی رویدادهای خاص مانند جام جهانی به برخی کشورهای خاص هستند.
اف‌بی‌آی در همان زمان ۵ مدیر بازاریابی ورزشی را نیز تحت تعقیب قرار داد. همچنین این رسوایی برخی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی مانند کوکا کولا و مک دونالد را که از اسپانسرهای اصلی فیفا هستند، نگران کرد. این شرکت‌ها از هیات رئیسه فیفا خواستند که مدیران فاسد را برکنار کنند و دست به اصلاحات اساسی بزنند.
* رسوایی حسابداری توشیبا
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
گویا فهرست هیچ شرکتی بدون یک رسوایی حسابداری قدیمی خوب کامل نمی‌شود. در ماه سپتامبر، شرکت الکترونیکی توشیبا اعتراف کرد طی ۷ سال گذشته درآمدهای خود را نزدیک به ۲ میلیارد دلار بیشتر اعلام کرده است که بیش از ۴ برابر برآورد اولیه خود در ماه آوریل است.
هیسائو تاناکو مدیرعامل و مدیر اجرایی به علت این رسوایی استعفا دادند و تحقیقات مستقل نشان داد که «در توشیبا یک فرهنگ کاری مرسوم است که در تصمیمات مدیریتی نمی‌توان چالشی ایجاد کرد.»

* بخش مخفی شرکت داروسازی والینت (Valeant)
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
در ماه اکتبر، خرده فروشی به نام اندرو لفت شرکت دارویی والینت را متهم کرد که از یک شرکت متخصص دارویی به نام فیلیدور برای بالا نشان دادن فروشش استفاده کرده است.
والینت این اتهام را رد کرد اما این حقیقت که این شرکت هرگز درباره روابط نزدیکش با فیلیدور صحبتی به میان نیاورد، سوال‌های زیادی را در خصوص فروش این دو شرکت برانگیخت.
تعدادی از اعضای کنگره خواستار تحقیقات از شیوه‌های قیمت‌گذاری داروهای این شرکت شده‌اند. این شرکت در اوایل اکتبر تایید کرد که احضاریه دادگاه فدرال دریافت کرده است.

* شرکت دارویی تورینگ و مارتین شکرلی
فضاحت‌بارترین_رسوایی‌های_مالی_در_2015_بورسی______فولکس______تورینگ______بلاتر__
مارتین شکرلی از زمانی‌که شرکتش تورینگ، قیمت داروی بیماران ایذر را ۵ هزار درصد افزایش داد به عنوان پسر بد صنعت داروسازی شناخته شد. شرکت داروسازی تورینگ قیمت داروی ۶۲ ساله که برای بیماران اچ‌آی وی مورد استفاده قرار می‌گرفت را از برگه‌ای ۱۳.۵ دلار به ۷۵۰ دلار افزایش داد.
در نیمه دسامبر، دولت آمریکا مارتین شکرلی را به اتهام کلاهبرداری‌های بورسی مرتبط با شرکت دارویی رتروفین دستگیر کرد. شرکتی که پیش از تورینگ اداره می‌کرد. وی که رئیس سابق یک صندوق سرمایه‌گذاری بود متهم است که از سهام رتروفین برای پرداخت به سرمایه‌گذاران خسارت دیده استفاده کرده است.
اما شکرلی معتقد است که بی‌گناه است چراکه هیچ شواهدی مبنی بر کلاهبرداری وجود ندارد و سرمایه‌گذارانش پولی از دست نداده‌اند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: بلاتر ،

دیدگاه شما چیست؟