مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


موزه‌های ایران و کشورهای جهان رایگان می‌شود

جامعه | يكشنبه ۰۶ دي ۹۴ ساعت ۲۰:۵۰ | نسخه چاپي

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ با اشاره به پروژه Cultour برای راهنمایان گردشگری، میزبانی ایران برای برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ را حاصل انرژی و نیروی نهفته در همه ایرانیان عنوان کرد.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد در نشست اعلام گزارش هیات بازرسان فدراسیون جهانی راهنمایان (WFTGA) مبنی بر اعلام نهایی میزبانی جمهوری اسلامی ایران در راستای برگزاری کنوانسیون راهنمایان سال ۲۰۱۷ اظهار داشت: این گردهمایی نتیجه تحقق دو رویداد مهم به شمار می‌آید که پذیرش ایران در پروژه بین المللی Cultour برای بهره‌مندی رایگان و دوسویه راهنمایان ایران و سایر کشورهای عضو از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی و نیز اعلام نهایی شایستگی کشورمان در میزبانی از کنوانسیون راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ به شمار می‌آید که هر دو دستاورد به واسطه انرژی و نیروی نهفته در ایرانیان به عنوان عامل تعالی بخش، حاصل شده است.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا صنعت جدیدی بر بطن بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تحت عنوان صنعت رویدادها (Mice) شکل گرفته است، افزود: این روش در سیستم آکادمیک به عنوان یکی از کسب و کارها و فرآیند تجاری سازی قوی در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و بی‌شک جوان‌های ما می‌توانند با ورود به این زمینه از فرصت‌های موجود بهره مند شوند.

رحمانی موحد عنوان کرد: کسب میزبانی کنوانسیون راهنمایان سال ۲۰۱۷ با نخستین تلاش و پیشنهاد، نشان از وجود ظرفیت‌ها و منابع انسانی لازم برای ورود به این صنعت و تجارت جهانی به شمار می‌آید و اعتقاد من این است که بخش بزرگی از صنعت گردشگری کشور می‌تواند با این رویکرد به نقاط بهتر و جایگاه‌های والاتری دست پیدا کند؛ چنانچه میزبانی سال آتی این موضوع را به اثبات خواهد رساند.
رحمانی موحد با اشاره به اینکه میزبانی کنوانسیون راهنمایان سال ۲۰۱۷ فرصت‌های زیادی را برای صنعت گردشگری کشور فراهم می‌آورد، افزود: آنچه به عنوان مشکلات و تنگناهایی که بازرسان فدراسیون راهنمایان آن را احصا کرده اند؛ ما در مطالعات، بررسی‌ها و گزارش‌های میدانی بدان رسیده ایم و در تلاش هستیم با استفاده از استعدادهای جوان و نیروهای ملی و کشوری‌مان در رفع آن موفق عمل کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی همچنین در تشریح تامین زیرساخت‌های مورد نیاز به منظور برگزاری این رویداد گفت: همواره مدیریت شهری و شهرداری‌ها وظیفه اصلی تامین  زیرساخت‌هایی چون سرویس بهداشتی را عهده دار هستند که این چالش نیز با تعاملات فرابخشی از میان برداشته خواهد شد.

به گزارش میراث فرهنگی، رحمانی موحد تصریح کرد: نکته قابل توجهی که در گزارش بازرسان فدراسیون جهانی راهنمایان وجود دارد این است که علیرغم وجود مشکلات و خلاهای موجود در صنعت گردشگری کشور ما با افزایش آمار گردشگران ورودی رو به رو بوده ایم و در پی آن فرصت میزبانی این رویداد مهم جهانی نیز به کشورمان سپرده شد که این امر نشان از آن دارد که عناصر معنوی همچون مهمان نوازی ایرانیان، فرهنگ، اخلاق و تمدن غنی کشورمان بسیار تاثیرگذار تر از عنصرهای مادی مورد نیاز به شمار می‌آید.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی همچنین در این نشست؛ سال ۲۰۱۶ را ایام با اهمیتی برای صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و گفت: در سال پیش رو تقویت بنیان‌های بین المللی متفاوت، وجود نگاه تعاملی دو سویه بین المللی، اعمال سیاست‌های جهانی کشور و نیز معرفی نام ایران از سوی کانون‌ها و رسانه‌های بین المللی زمینه ساز شکوفایی بیش از پیش صنعت گردشگری کشور در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی متنوع خواهد شد.

رحمانی موحد همچنین خاطرنشان کرد: این در حالیست که اعلام بیان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ۵ برابر شدن گردشگران ایرانگرد نیز مسئولیت سنگینی را پیش روی هر یک از نهادهای فرابخشی قرار داده است که لازمه تحقق آن همبستگی، همگرایی، حمایت و همکاری بین بخشی به شمار می‌آید تا مسیر سخت، دشوار اما شیرین توسعه صنعت گردشگری کشور سپری شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟