کشف ۴ جسد غیرآتش نشان از زیر آوار

در حالی که عملیات تجسس و آواربرداری از ساختمان پلاسکو وارد پنجمین روز خود شده است، با تلاش امدادگران ساعتی پیش جسد ۴ نفر از شهروندان، کشف و ...


بازار راه خودش را می رود

ارز تک نرخی در این دولت منتفی است

حدود دو ماه از نوسانات ارزی و افزایش جهشی نرخ دلار در کشور آن هم بعد از یک ثبات ۳ ساله می گذرد؛ روزهایی که بازار، شاهد تکانه های ارزی در کشور ...


بازار راه خودش را می رود

ارز تک نرخی در این دولت منتفی است

حدود دو ماه از نوسانات ارزی و افزایش جهشی نرخ دلار در کشور آن هم بعد از یک ثبات ۳ ساله می گذرد؛ روزهایی که بازار، شاهد تکانه های ارزی در کشور ...زندگی زنان در ژاپن، سرزمین نظم و قانون

زنانی در کیمونوهای افسانه ای یا زنانی در زندگی های ماشینی بدون انعطاف؟ تصور ما و شاید بسیاری از مردم دنیا از ژاپن میان این تصویرهای ضد و نقیض در رفت و آمد است. برای شناخت بیشتر از ملتی که در لطیفه ها از هر چیز به دردنخوری برق تولید می کنند، با زنی ایرانی که زندگی کاری اش را در این کشور می گذراند، صحبت کرده ایم.


سرقت و تعرض به زن جوان با تهدید چاقو

سرقت و تعرض به زن جوان با تهدید چاقو

حوادث | يكشنبه ۰۶ دي ۹۴ ساعت ۱۶:۹ | نسخه چاپي

متهمان پرونده‌ای که با تهدید چاقو از دو زن جوان سرقت کرده بودند و متهم اصلی که یکی از این زنان را مورد تعرض قرار داده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند. زن جوانی، دوازدهم مهر امسال در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ اعلام کرد توسط دو سارق زورگیر در منزلش در حوالی فلکه دوم تهرانپارس، مورد تعرض و سرقت قرار گرفته است، با دریافت این گزارش، تیمی از مأموران کلانتری گلبرگ به محل حادثه اعزام شدند.
به گزارش شرق، پس از رسیدن مأموران به محل وقوع جرم، زن ٣٣ساله به شرح جزئیات سرقت پرداخت و به مأموران گفت: من به همراه دوست ٢٥ساله‌ام از همسرانمان جدا شده‌ایم و حدود یک هفته است که این خانه را اجاره کرده‌ایم، ساعت ١٢ ظهر بود که یک نفر در خانه را زد و چون فکر می‌کردیم که کسی از بنگاه مسکن پشت در باشد، در منزل را باز کردم، به محض اینکه در را باز کردم دو پسر جوان نقاب‌پوش با تهدید چاقو و قمه وارد منزل ما شدند و گفتند اگر صدایمان بلند شود ما را می‌کشند.
زن جوان در اظهاراتش به مأموران گفت: این دو پسر جوان، تلفن همراه من و دوستم را گرفتند و شکستند و با تهدید قمه، کارت عابربانکم را که حاوی سه‌‌میلیون‌و ٨٠٠ ‌هزار تومان بود، به همراه گردنبند و گوشواره طلایم سرقت کردند و یکی از این آنها با زور و تهدید به من تعرض کرد.
زن ٢٥ساله نیز در اظهاراتش به مأموران گفت: این اوباش پنج ‌میلیون تومان وجه نقد که داخل کارت عابربانکم بود به همراه دو انگشتر، سه النگو، گوشواره طلا و ٢٢٥‌ هزار تومان وجه نقد نیز از داخل کیفم سرقت کردند و حدود سه ساعت اینجا بودند. زمانی که این زورگیرها کارت عابر من و دوستم را با تهدید چاقو سرقت کردند، کارت‌ها را به نفر سومی که داخل کوچه منتظر بود، دادند. با اظهارات این دو زن جوان، شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار اداره آگاهی تهران قرار گرفت تا اینکه پس از دستگیری متهم اصلی پرونده در ١٨ آذر امسال، چند روز بعد سه متهم دیگر نیز دستگیر شدند.
چهار متهم این پرونده چهارشنبه هفته گذشته در دادسرای جنایی تهران حضور یافتند و پوریا، متهم اصلی پرونده درباره جزئیات سرقت و تعرض به زن ٣٣ساله به بازپرس ویژه سرقت گفت: من از تنهایی این دو زن جوان اطلاع داشتم و به‌همین‌دلیل نقشه‌ای طراحی کردم و با کمک سه دوست دیگرم تصمیم به سرقت از زنان جوان گرفتیم و در پوشش یک پیک‌موتوری وارد خانه این دو زن جوان شدیم و با تهدید چاقو، طلا و کارت عابربانک این دو زن را سرقت کردیم، بعد از اینکه به زن ٣٣ساله تعرض کردم به همراه دوستم از آنجا گریختیم و بعد از این ماجرا پول‌های سرقتی را بین خودمان تقسیم کردیم، طلاها را نیز در منزلمان مخفی کردم. میلاد، دیگر متهم این پرونده در مقابل بازپرس لب به اعتراف گشود و گفت: چند روز قبل از این حادثه پوریا سراغم آمد و گفت که از تنهایی دو زن جوان باخبر است و با طراحی نقشه‌ای قصد سرقت از این زنان جوان را دارد.
پوریا چهار نقاب تهیه کرد و به ما داد، بعد از اینکه به همراه پوریا با زور وارد خانه زنان جوان شدیم، طلا و پولهایشان را سرقت کردیم، اما من به هیچ‌کدام از این زنان تعرض نکردم، بعد از این ماجرا نیز پوریا یک ‌میلیون تومان به من داد. اشکان، متهم ٢٠ساله این پرونده درباره سرقت از زنان جوان به بازپرس ویژه سرقت گفت: پوریا نقشه این سرقت را کشید و گفت که من و سهراب داخل کوچه منتظر بمانیم تا کارت عابربانک را به ما بدهد، بعد از اینکه کارت‌ها را از پوریا گرفتم به همراه سهراب پول درون کارت‌های عابربانک را خالی کردیم و منتظر ماندیم پوریا و میلاد به ما ملحق شوند. چهارمین متهم پرونده سرقت از زنان جوان نیز جزئیات سرقت را این‌گونه شرح داد: پس از اینکه کارت‌های عابربانک به دست اشکان رسید، پول درون این کارت‌ها را خالی کردیم و دو ساعت بعد پوریا و میلاد با ما همراه شدند و پول‌ها را بین خودمان تقسیم کردیم.
با اعتراف پوریا به تعرض و سرقت از زن جوان و اقرار سه متهم دیگر به سرقت از زنان جوان، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت دستور تحقیقات بیشتر از متهمان را صادر کرد و متهمان در اختیار اداره آگاهی تهران قرار گرفتند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟