رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد و رنج‌روور با وزن تقریبی 2 هزار 177 کیلوگرم تنها در 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلوگرم می‌رسد.


قیمت نهایی آیفون ۸ مشخص شد

در حالی که تصور می شد به علت سیاست های اقتصادی خاص دولت ترامپ و برخی به روزرسانی ها ممکن است قیمت نهایی آیفون ۸ از هزار دلار فراتر رود، این فرضیه ...


پرونده قتل وکیل جوان پیچیده ترشد/مادرمقتول:پسرم مبتلا به سرطان بود

مادر وکیل جوان که در توطئه‌ای شوم به قتل رسیده است، منکر آشنایی پسرش با عامل جنایت شد. این درحالی است که متهم به قتل در بازجویی‌ها اعتراف کرده ...


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


اشتباه عجیب در مورد رحمتی

سرپرست استقلال اعلام کرد دروازه‌بان این تیم در بازی با تراکتورسازی تبریز اخطاری دریافت نکرده است.


درآمد ستاره‌های سینما

درآمد ستاره‌های سینما

| جمعه ۰۴ دي ۹۴ ساعت ۱۰:۴۴ | نسخه چاپي

حضور ستاره‌ها در فیلم‌های سینمایی و دستمزدهایی که دریافت می‌کنند همواره یکی از بحث برانگیزترین مسائل سینمای جهان در سال‌های اخیر بوده است. بسیاری از مراکز فعال سینمایی در سال‌های اخیر سعی کرده‌اند دامنه شفافیت‌های مالی را گسترش بدهند، اما نتیجه این اتفاق گاهی حاشیه‌هایی را هم برای بازیگران سرشناس جهان به وجود آورده است.
از سویی دیگر در چنین وضعیتی سینمای ایران هم تحت‌تاثیر این شرایط قرار گرفته است و حالا دیگر بحث دستمزد بازیگران تقریبا دغدغه اصلی تهیه‌کنندگان سینمای ایران است.مساله اصلی این است که یک بازیگر که در بسیاری مواقع از کارگردان و عوامل دیگر فیلم هم مشهورتر است چقدر باید دستمزد بگیرد تا یک روال منطقی در تولید اثر حفظ شود.
در این شرایط وقتی فیلمی مثل «جنگ ستارگان» که این روزها بر پرده سینماهای جهان است رقم دستمزد بازیگرانش را شفاف اعلام می‌کند، این سوال برای اهالی سینما پیش می‌آید که چرا این شفافیت در سینمای ایران وجود ندارد؟ با این حال روز گذشته نشریه اقتصادی فوربس در گزارشی؛ دستمزد بازیگران سرشناسی را مورد بررسی قرار داد که بیشتر از فروش فیلم‌هایشان در آمد داشته‌اند. از سویی دیگر حالا که اکران فیلم «جنگ ستارگان» و فروش قابل توجه آن دنیا را شگفت زده کرده است گزارشی از درآمد بازیگران این اثر را هم منتشر کرده‌ایم.
درآمد بازیگران و کارگردان «جنگ‌های ستاره‌ای»
در فیلم جدید «جنگ ستارگان» هریسون فورد به‌عنوان یکی از بازیگران فیلم اصلی که ۳۰ سال قبل ساخته شده است، ۷۶ برابر همکارش دستمزد گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، در حالی که هریسون فورد با دریافت حقوقی ۲۳ میلیون پوندی جلوی دوربین جی‌جی آبرامز رفت، تا بار دیگر در نقش هان‌سولو ظاهر شود برخی از دیگر بازیگران این فیلم حقوقی خیلی پایین‌تر از او دریافت کردند.
در حالی که قابل پیش‌بینی است که حقوق بازیگرانی چون کری فیشر، مارک همیل و هریسون فورد که بازیگران فیلم نخست این مجموعه بودند با بازیگران تازه کاری چون دیزی ریدلی و جان بویگا که تازه در قسمت هفتم جلوی دوربین رفته‌اند خیلی فرق داشته باشد، اما کسی تا حالا نمی‌دانست این تفاوت چقدر است.حالا بر مبنای گزارشی که دیلی میل منتشر کرده فورد برای بازی دوباره در نقش هان سولو ۷/ ۱۶ میلیون پوند دریافت کرده است و علاوه‌بر آن نیم درصد نیز از فروش فیلم خواهد گرفت که به این ترتیب دریافتی او را خیلی بیشتر بالا می‌برد، چون پیش‌بینی می‌شود این فیلم به فروش ۳/ ۱ میلیارد پوندی دست پیدا کند.
او یک میلیون پوند نیز پس از اینکه پایش سر صحنه فیلمبرداری این فیلم شکست، دریافت کرد.با محاسبه همه این مبالغ دریافتی، حقوق هریسون فورد برای حضور در فیلم هفتم از مجموعه «جنگ ستارگان» به ۲۳ میلیون پوند خواهد رسید که ۷۶ برابر حقوقی است که بازیگران تازه کار انگلیسی یعنی دیزی ریدلی و جان بویگا برای این فیلم دریافت کردند.هر یک از این دو بازیگر که در نقش‌های اصلی هم بازی می‌کنند تنها یک چک ۳۰۰ هزار پوندی دریافت کرده‌اند. با این حال از قول دیزی نقل شده که هریسون فورد فرد کلیدی برای ساخته شدن این فیلم بود و او بود که ارتباط بین نسل جدید و نسل پیش این فیلم را ایجاد کرد.
جانی دپ در صدر شکست خوردگان
روز گذشته نشریه فوربس در حالی از پرداخت بالاترین دستمزد در هالیوود به جانی دپ خبر داده است که بر اساس محاسبات، وی برای هر یک دلاری که دریافت می‌کند، ۲۰/ ۱ دلار برای کمپانی‌های آمریکا سودآور است. گزارش این نشریه در برابر ستاره پروری و گرایش بسیاری از تهیه‌کنندگان سینمای ایران به استفاده از بازیگران شناخته شده و در عین حال پرداخت‌های نجومی و غیر قابل قیاس با دستمزد سایر عوامل به آنان بدون اینکه کوچک‌ترین تاثیری در فروش آن اثر داشته باشند موضوعی است که باید تامل بیشتری بر آن داشت. مجله فوربس طبق روال سالانه‌ در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵، فهرست‌هایی را براساس آمار حوزه‌های مختلف منتشر می‌کند.
دپ برای اشغال این جایگاه برای بازی در «دزدان دریایی کارائیب»، آدام سندلر بازیگر کمدی معروف و گران‌ترین هنرپیشه سال گذشته را کنار زد. سندلر در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ رتبه نخست این جدول را داشت. براساس آمار به دست آمده، در ۱۲ ماه گذشته به ازای هر یک دلاری که کمپانی‌های سینمایی برای بازی جانی دپ پرداخت کرده‌اند، او ۲۰/ ۱ دلار برایشان سودآور بوده است. درآمد سالانه این بازیگر ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.
جدیدترین این جدول‌ها به بازیگران هالیوودی مربوط می‌شود که دستمزدهای گزاف برای ایفای نقش‌های خود می‌گیرند. جانی دپ ستاره پرطرفدار مجموعه سینمایی «دزدان دریایی کارائیب» امسال صدرنشین این فهرست شده است. از نگاه این مجله اقتصادی، دنزل واشنگتن پس از جانی دپ دومین بازیگر پرهزینه برای هالیوود است. او در سال ۲۰۱۵ به ازای هر دلاری که برایش خرج شده، ۵۰/ ۶ دلار برای فیلمسازان سودآور بوده است. این رقم پنج برابر مبلغی است که جلوی نام دپ نوشته شده است. علاوه‌بر این، هر سه فیلم این بازیگر ۶۰ ساله طی سال ۲۰۱۵ به سود رسیدند.
رتبه سوم این رده‌بندی هم از آن ویل فرل است که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیز نامش در این فهرست به چشم می‌خورد. او در ازای هر یک دلاری که دریافت کرده، ۸۰/ ۶ دلار به جیب سینماگران واریز کرده است. ویل اسمیت، کریستین بیل، چانینگ تاتوم، برد پیت، بن افلک و تام کروز هم به ترتیب ششمین تا دهمین هنرپیشه‌های گران هالیوودی طی سال ۲۰۱۵ میلادی لقب گرفتند.
جالب است که ۱۰ عنوان نخست فهرست گران‌ترین بازیگران هالیوودی فوربس در سال ۲۰۱۵ را مردها به تسخیر خود درآورده‌اند. این در تناقض جالب توجهی با فهرست اخیر فوربس است که نشان می‌داد زنان در سینمای هالیوود پول‌سازتر هستند. براساس این آمارگیری، چهار جایگاه از پنج رتبه نخست فهرست پول‌ساز‌ترین بازیگران هالیوودی را زنان اشغال کردند. میلا کانیس‌، اسکارلت یوهانسون، گوئینت پالترو و اما استون چهار بازیگر سرشناس هالیوودی هستند که در کنار کریس ایوانز عنوان پول‌سازترین بازیگران سال ۲۰۱۵ را کسب کرده‌اند.
لیست ۱۰بازیگر مشهور به ازای درآمدی که برای تهیه‌کنندگان فیلم‌ها دارند:
۱. جانی دپ: ۲۰/ ۱ دلار به ازای هر دلار
۲. دنزل واشنگتن: ۵۰/ ۶ دلار به ازای هر دلار
۳. ویل فرل: ۸۰/ ۶ دلار به ازای هر دلار
۴. لیام نیسون: ۸۰/ ۷ دلار به ازای هر دلار
۵. ویل اسمیت: ۶۰/ ۸ دلار به ازای هر دلار
۶. کریستین بیل: ۲۰/ ۹ دلار به ازای هر دلار
۷. چنینگ تیتوم: ۸۰/ ۱۰ دلار به ازای هر دلار
۸. برد پیت: ۱۲ دلار به ازای هر دلار
۹. بن افلک: ۳۰/ ۱۲ دلار به ازای هر دلار
۱۰. تام کروز: ۶۰/ ۱۳ دلار به ازای هر دلار

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟